Jaroslav Hlinka

Jaroslav Hlinka

Český hokejový útočník se narodil 10. listopadu 1976. V současnosti působí v extraligovém týmu Sparty.

Kladenský rodák působí v holešovickém celku od juniorských let a jeho dresu naskočil v sezoně 1994/95 do nejvyšší soutěže. Ve Spartě působil, kromě několika zápasů za různé celky v nižší soutěži, až do roku 2002, kdy odešel do švýcarského Klotenu.

Tam strávil necelé tři sezony, mezi něž se vklínil rok v ruské Kazani. Poté se poprvé vrátil do Sparty, aby si v sezoně 2007/08 vyzkoušel NHL za Colorado. Následně se přestěhoval na čtyři roky do švédského Linköpingu, přičemž kromě prvního roku začínal sezonu vždy v extralize ve Spartě nebo Plzni. Od sezony 2012/13 hraje už jen za Spartu. S ní celkem čtyřikrát získal mistrovský titul.

Zkraje nového tisíciletí patřil ke stabilním členům národního týmu. V roce 2001 vyhrál zlato na mistrovství světa, o pět let později byl stříbrný.

Jeho tchánem je trenér František Výborný, švagrem útočník David Výborný a jeho bratrancem útočník Miroslav Hlinka.

Hokejový obránce Jurčina podepsal novou smlouvu se Spartou

Hokejový obránce Milan Jurčina bude i nadále hrát za Spartu. Šestatřicetiletý slovenský bek podepsal s Pražany novou smlouvu na příští sezonu.

"Byla to velice rychlá dohoda, zájem byl oboustranný. Milan je ohromně pozitivní článek v naší kabině, jeden z velkých lídrů," řekl sportovní manažer Jaroslav Hlinka na klubovém webu.

Urostlý obránce Jurčina přišel do Sparty v polovině října. Nejprve podepsal zkušební smlouvu, v listopadu se pak s Pražany domluvil na spolupráci do konce sezony. Doposud odehrál za Spartu 23 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a přidal čtyři asistence.

Jurčina v minulosti v extralize hrál i za Chomutov. Více než 400 zápasů odehrál v NHL, ve které nastupoval za Boston, Washington, Columbus a New York Islanders. Účastník tří olympijských turnajů a pěti světových šampionátů hrál v Evropě také ve Finsku, Švýcarsku, KHL a Německu.

"Má obrovské zkušenosti i schopnost pomáhat našim mladým klukům. Takového hráče ve svém týmu potřebujeme. Je to obrovský profesionál, věříme, že si nejmladší hokejisté vezmou co nejvíce z jeho přístupu." dodal Hlinka na adresu Jurčiny, který je momentálně zraněný a do sestavy Sparty se má vrátit koncem února.

Zdroj: ČTK
Pokračovat