Sparta vyhodila Kruppa. Tým povedou klubové legendy Ton a Hlinka

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 1. 2020 14:54
Trenér Uwe Krupp skončil na střídačce hokejistů Sparty. Tým Pražanů dočasně převezmou sportovní ředitel Petr Ton a sportovní manažer Jaroslav Hlinka.
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha, Uwe Krupp
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha, Uwe Krupp | Foto: Lukáš Caha

Společně s německým koučem byl kvůli špatným výsledkům mužstva odvolán i asistent Jaroslav Nedvěd. Nového trenéra chce Sparta představit v nejbližších dnech. Podle spekulací by se jím mohl stát Miloslav Hořava.

"S blížícím se play off bylo třeba udělat razantní rozhodnutí s ohledem na klesající výkony týmu, které zůstávaly za naším očekáváním," uvedla generální manažerka Barbora Snopková Haberová na klubovém webu.

"Kádr jsme před sezonou i v jejím průběhu výrazně posílili. Ač jsme pro zlepšení situace udělali maximum a trenérskému tandemu dali stoprocentní důvěru, tým nadále výsledkově a především herně stagnoval," doplnila šéfka klubu.

Sparta je aktuálně třetí, z posledních šesti zápasů ale získala jen dva body za výhru v prodloužení nad posledními Pardubicemi. Ve středu doma jednoznačně prohrála s vedoucím Libercem 2:6.

Další utkání čeká Spartu v pátek, kdy se představí v Třinci. Proti úřadujícímu mistrovi tým jistě povedou Ton a Hlinka. "Naším úkolem je tým zejména probudit a povzbudit a dodat mu klid před dalšími důležitými zápasy v závěru základní části soutěže. Jsme již v úzkém kontaktu," řekl Ton.

Jaroslav Hlinka a Petr Ton
Jaroslav Hlinka a Petr Ton | Foto: HC Sparta Praha

Čtyřiapadesátiletý Krupp převzal Spartu před začátkem minulé sezony a v prvním roce Pražané pod jeho vedením skončili desátí v základní části extraligy. V předkole play off prohráli s Vítkovicemi. Před začátkem aktuálního ročníku ale Sparta, která v létě změnila majitele, výrazně posilovala a noví hráči přicházeli i v průběhu sezony.

Pokud Kruppa opravdu nahradí Hořava, vrátí se na střídačku Sparty po téměř deseti letech. V části sezony 2010/11 u týmu působil společně s Radimem Rulíkem.

Sparta je sedmým klubem, který v této sezoně mění složení realizačního týmu. K podobnému kroku se rozhodlo již vedení Brna, Hradce Králové, Zlína, Vítkovic, Litvínova a Pardubic.

Dynamo změnilo trenéry již dvakrát, místo Ladislava Lubiny nastoupil nejprve jeho asistent Radek Bělohlav a později mužstvo převzal Milan Razým.

 

Právě se děje

Další zprávy