Kornfeil se vrací do sedla motorky, bude závodit v elektrickém seriálu MotoE

ČTK ČTK
29. 6. 2020 16:14
Jakub Kornfeil se půl roku po ukončení kariéry vrací k motocyklovým závodům. V šampionátu elektrických motocyklů MotoE nahradí Brita Bradleyho Smithe.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Sedmadvacetiletý jezdec startoval deset let v nejslabší kategorii mistrovství světa Moto3, v lednu však z ekonomických důvodů zrušil svou dohodu s týmem RBA Skull Rider.

V minulých měsících se Kornfeil věnovat tréninku a přípravě mladých jezdců, po Smithově přesunu do MotoGP se nyní vrací na závodní okruhy. Brit v úvodních dvou dílech obnoveného MS nahradí v továrním týmu Aprilia Itala Andreu Iannoneho, který má kvůli dopingu zastavenou činnost.

"Nedokážu ani popsat, jak se teď cítím. Chtěl bych týmu poděkovat za příležitost, kterou mi dávají. Abych byl upřímný, tak jsem něco podobného nečekal. V minulosti jsem s některými lidmi z týmu spolupracoval a jsem nadšený, že se s nimi opět potkám a jsem opět součástí této velké rodiny," uvedl Kornfeil, který bude hájit barvy týmu WithU Motorsport.

Rodák z Kyjova, který v MS odjel 182 Velkých cen a pětkrát se probojoval na stupně vítězů, se poprvé s motocyklem na elektrický pohon seznámí v druhé polovině července v Jerezu, kde bude šampionát po koronavirové přestávce obnoven. "Budu se muset rychle přizpůsobit zcela novému motocyklu. Od této chvíle budu trénovat na větším stroji, abych si zvykl na jinou velikost. Jsem připraven na novou výzvu a dám do toho vše," řekl Kornfeil.

Kalendář Světového poháru MotoE obsahuje sedm závodů, dva se pojedou v Jerezu, tři v Misanu a dva v Le Mans. V seriálu startuje například i Alex de Angelis z San Marina, titul obhajuje Ital Matteo Ferrari. Smith byl loni celkově druhý.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Lufthansa zruší kvůli koronavirové krizi pětinu vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě

Německá Lufthansa zruší 20 procent vedoucích pozic a 1000 míst v administrativě. Další oznámená úsporná opatření mají největší evropské letecké společnosti pomoci krýt výpadky příjmů způsobené koronavirovou krizí. Firma se zhruba 138 000 zaměstnanci to uvedla v úterý ve svém sdělení a dodala, že také na polovinu sníží investice do nových letadel - do roku 2023 si jich tedy pořídí nejvíce 80.

Akcionáři německé společnosti minulý měsíc schválili vládní záchranný balíček ve výši devíti miliard eur (240 miliard Kč), který měl aerolinkám pomoci vyhnout se bankrotu. První část státní podpory už firma obdržela minulý týden. Aerolinky se také již začátkem dubna rozhodly zeštíhlit letku a neobnovit aktivity nízkonákladové dceřiné společnosti Germanwings.

Lufthansa v úterý také uvedla, že se bude snažit co nejrychleji zredukovat vládní půjčky a kapitálové podíly, aby nemusela platit vyšší úroky. Zopakovala, že jí přebývá na 22 000 zaměstnanců, ale že se bude snažit vyhnout nucenému propouštění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy