"Sport mě i ubíjel." Motocyklový závodník Kornfeil náhle ukončil kariéru

Radek Vičík Radek Vičík
20. 1. 2020 11:00
Po vypadnutí Karla Abrahama z MotoGP skončil v mistrovství světa silničních motocyklů také Jakub Kornfeil. V pondělí náhle oznámil konec kariéry.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Reuters

I když měl 26letý jezdec podepsanou na letošní sezonu smlouvu s týmem Moto3 BOE Skull Rider Mugen Race, rozhodl se nečekaně ukončit kariéru.

"Tímto vám tedy dnešním dnem všem oznamuji, a to nejen všem v naší malé krásné zemi, ale celé světové motocyklové rodině, že Jakub Kornfeil končí na poli profesionálního motocyklového závodníka," uvedl v tiskové zprávě.

Rodákovi z Kyjova už podle jeho slov závodění nedávalo takový požitek, jaký z něj měl dříve. "Sport, který jsem miloval a který mne naplňoval a kvůli kterému jsem byl ochotný každý daný závodní víkend riskovat, možná se dá říct, že i nasazovat život, mne v poslední době i ubíjel. Nechci tím říct, že bych na něj zanevřel zcela," prohlásil Kornfeil.

Problémy byly i s penězi. "Důvod je prostě finanční. Odešel mi nový sponzor, který vlastně ještě ani nepřišel. Není pro mě zajímavé jezdit nějakou podřadnou soutěž. Radši ukončím kariéru, než abych oddálil konec," řekl kyjovský rodák České televizi.

Český jezdec debutoval v mistrovství světa roku 2009 ve třídě do 125 ccm. V ní a v kategorii Moto3 odjel celkem 182 závodů. Celkem pětkrát stál na stupních vítězů, ale vítězství mu stále unikalo. V konečném hodnocení MS se mu nejlépe vedlo v letech 2016 a 2018, kdy v Moto3 byl osmý. Loni, kdy byl v jednom týmu spolu s nováčkem Filipem Salačem, získal 78 bodů a obsadil 14. pozici.

Ve světovém šampionátu silničních motocyklů tak ze tří stálých českých jezdců v této sezoně zůstane pouze čerstvě osmnáctiletý Salač, který bude závodit ve třídě Moto3.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy