"Sport mě i ubíjel." Motocyklový závodník Kornfeil náhle ukončil kariéru

Radek Vičík Radek Vičík
20. 1. 2020 11:00
Po vypadnutí Karla Abrahama z MotoGP skončil v mistrovství světa silničních motocyklů také Jakub Kornfeil. V pondělí náhle oznámil konec kariéry.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Reuters

I když měl 26letý jezdec podepsanou na letošní sezonu smlouvu s týmem Moto3 BOE Skull Rider Mugen Race, rozhodl se nečekaně ukončit kariéru.

"Tímto vám tedy dnešním dnem všem oznamuji, a to nejen všem v naší malé krásné zemi, ale celé světové motocyklové rodině, že Jakub Kornfeil končí na poli profesionálního motocyklového závodníka," uvedl v tiskové zprávě.

Rodákovi z Kyjova už podle jeho slov závodění nedávalo takový požitek, jaký z něj měl dříve. "Sport, který jsem miloval a který mne naplňoval a kvůli kterému jsem byl ochotný každý daný závodní víkend riskovat, možná se dá říct, že i nasazovat život, mne v poslední době i ubíjel. Nechci tím říct, že bych na něj zanevřel zcela," prohlásil Kornfeil.

Problémy byly i s penězi. "Důvod je prostě finanční. Odešel mi nový sponzor, který vlastně ještě ani nepřišel. Není pro mě zajímavé jezdit nějakou podřadnou soutěž. Radši ukončím kariéru, než abych oddálil konec," řekl kyjovský rodák České televizi.

Český jezdec debutoval v mistrovství světa roku 2009 ve třídě do 125 ccm. V ní a v kategorii Moto3 odjel celkem 182 závodů. Celkem pětkrát stál na stupních vítězů, ale vítězství mu stále unikalo. V konečném hodnocení MS se mu nejlépe vedlo v letech 2016 a 2018, kdy v Moto3 byl osmý. Loni, kdy byl v jednom týmu spolu s nováčkem Filipem Salačem, získal 78 bodů a obsadil 14. pozici.

Ve světovém šampionátu silničních motocyklů tak ze tří stálých českých jezdců v této sezoně zůstane pouze čerstvě osmnáctiletý Salač, který bude závodit ve třídě Moto3.

 

Právě se děje

Další zprávy