Irský fotbal a reprezentace

Irský fotbal a reprezentace

Samostatná reprezentace Irska debutovala na olympiádě 1924. Mezi lety 1924 až 1936 hrál pod hlavičkou Svobodného státu Irsko. Od roku 1953 umožnila FIFA hrát oběma irským reprezentacím, tedy i Severnímu Irsku.

Irové se poprvé na velký turnaj kvalifikovali na ME 1988. Zahráli si i Euro 2012 a v baráži si vybojovali účast také na Euru 2016. Na šampionátu došli do osmifinále, kde je vyřadil tým Francie.

Největšího úspěchu dosáhli na MS 1990, kde se probojovali do finále., Celkem Irsko hrálo na třech světových šampionátech.

Nejslavnějšími hráči hráči historie jsou Robbie Keane,Shay Given, Ronnie Whelan či John Aldridg.

Trenérem týmu je Martin O'Neill, kapitánem Robbie Keane.

Slováci o baráž s Irskem nepřijdou, tvrdí šéf svazu

Slovenští fotbalisté by navzdory zpřísněným koronavirovým opatřením v zemi měli ve čtvrtek 8. října odehrát barážový zápas evropské kvalifikace proti Irsku. Šéf Slovenského fotbalového svazu (SFZ) Ján Kováčik věří, že domácí dokážou v Bratislavě splnit všechny podmínky.

Kvůli rostoucímu počtu nakažených covidem-19 budou od tohoto čtvrtka na Slovensku zakázány všechny hromadné akce včetně sportovních s výjimkou těch, jejichž účastníci budou mít negativní výsledek testu na koronavirus ne starší 12 hodin.

"Pracujeme s variantou, že dokážeme zvládnout situaci s dvanáctihodinovým testem, ale samozřejmě pracujeme se všemi variantami," citoval Kováčika web Šport.sk.

Zdroj: ČTK
Pokračovat