Šilhavý: Devalvace výkonu s Anglií. Byl jsem rozčarovaný a křičel

ČTK ČTK
14. 10. 2019 22:43
Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý připustil, že byl rozčarován z prvního poločasu přípravného utkání proti Severnímu Irsku, který jeho svěřenci na Letné prohráli 0:3.
Jaroslav Šilhavý v zápase Česko - Severní Irsko
Jaroslav Šilhavý v zápase Česko - Severní Irsko | Foto: Milan Kammermayer

Úvodní dějství podle něj devalvovalo výkon z pátečního vítězného duelu evropské kvalifikace proti Anglii. Toho, že hned na deseti místech změnil základní sestavu, však nelituje a udělal by to znovu. Český tým po zlepšené hře po změně stran podlehl Severnímu Irsku 2:3.

"Byl jsem hodně rozčarován, protože první půle byla takovou devalvací toho výkonu s Anglií. Nicméně neřekl bych, že kluci nechtěli hrát, bojovat, běhat. Spíš jsem tam cítil obavu, málo herní odvahy, pohybu, špatné osobní souboje. Nikdo to nechtěl vzít na sebe. Z toho jsem byl tedy zklamaný," řekl Šilhavý na tiskové konferenci.

"V poločase jsem musel trochu zvednout hlas. Důležitý bylo i to, že to byl přípravný zápas a že jsme mohli střídat šest hráčů. Udělali jsme změny a vyplatilo se nám to. Druhý poločas, to je ta cesta. Ale ten první poločas byl hodně špatný, takhle bychom určitě hrát nechtěli," doplnil Šilhavý.

Ze základní sestavy po vítězství 2:1 nad Anglií dnes postavil od úvodu jen Alexe Krále. "Nelitovali jsme toho. Určitě jsme si tedy nepředstavovali, že budeme po poločase prohrávat 0:3, to je jednoznačné. Ale ty informace, které se nám dostaly, jsou pro nás důležité do dalších zápasů, do dalších srazů, nominací. V příští nominaci se rozhodneme, kdo a jak uspěl, neuspěl, s kým počítat," řekl Šilhavý.

"V jakém jiném zápase než v tomhle, kdy nešlo o body. Za měsíc nás čeká utkání o život. Tam musíme mít jasno, s kým do toho půjdeme. I do dalších zápasů. Myslím, že pro ty informace, které jsme o hráčích získali, je to lepší takhle s obměněnou sestavou, než kdyby tam třeba ti hráči chodili až v průběhu zápasu do sestavy, která by se přiblížila té ze zápasu s Anglií," poznamenal Šilhavý, jehož svěřence čekají v listopadu poslední dva zápasy evropské kvalifikace proti Kosovu a v Bulharsku.

Na nynějším srazu ho potěšil nováček Zdeněk Ondrášek, který nejprve s Anglií vstřelil vítězný gól a dnes si připsal asistenci. "Jsme rádi. Tyhle hráče i publikum miluje. Je vidět, že mu to není jedno, vždy jde do boje. Takový typ útočníka je nepříjemný pro každého obránce," konstatoval Šilhavý.

Pro listopadové vyvrcholení kvalifikace nepředpokládá výrazné změny v nominaci. "Ten základ bude z téhle nominace, která byla teď. Někteří hráči měli zdravotní problémy, třeba Hovorka a jiní. Sledujeme třeba Tondu Baráka, začal hrávat. Pořád čekáme, co kluci v Anglii. Moc toho není. Takže víceméně to gró bude ze zápasu s Anglií," dodal kouč.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy