Šilhavý: Devalvace výkonu s Anglií. Byl jsem rozčarovaný a křičel

ČTK ČTK
14. 10. 2019 22:43
Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý připustil, že byl rozčarován z prvního poločasu přípravného utkání proti Severnímu Irsku, který jeho svěřenci na Letné prohráli 0:3.
Jaroslav Šilhavý v zápase Česko - Severní Irsko
Jaroslav Šilhavý v zápase Česko - Severní Irsko | Foto: Milan Kammermayer

Úvodní dějství podle něj devalvovalo výkon z pátečního vítězného duelu evropské kvalifikace proti Anglii. Toho, že hned na deseti místech změnil základní sestavu, však nelituje a udělal by to znovu. Český tým po zlepšené hře po změně stran podlehl Severnímu Irsku 2:3.

"Byl jsem hodně rozčarován, protože první půle byla takovou devalvací toho výkonu s Anglií. Nicméně neřekl bych, že kluci nechtěli hrát, bojovat, běhat. Spíš jsem tam cítil obavu, málo herní odvahy, pohybu, špatné osobní souboje. Nikdo to nechtěl vzít na sebe. Z toho jsem byl tedy zklamaný," řekl Šilhavý na tiskové konferenci.

"V poločase jsem musel trochu zvednout hlas. Důležitý bylo i to, že to byl přípravný zápas a že jsme mohli střídat šest hráčů. Udělali jsme změny a vyplatilo se nám to. Druhý poločas, to je ta cesta. Ale ten první poločas byl hodně špatný, takhle bychom určitě hrát nechtěli," doplnil Šilhavý.

Ze základní sestavy po vítězství 2:1 nad Anglií dnes postavil od úvodu jen Alexe Krále. "Nelitovali jsme toho. Určitě jsme si tedy nepředstavovali, že budeme po poločase prohrávat 0:3, to je jednoznačné. Ale ty informace, které se nám dostaly, jsou pro nás důležité do dalších zápasů, do dalších srazů, nominací. V příští nominaci se rozhodneme, kdo a jak uspěl, neuspěl, s kým počítat," řekl Šilhavý.

"V jakém jiném zápase než v tomhle, kdy nešlo o body. Za měsíc nás čeká utkání o život. Tam musíme mít jasno, s kým do toho půjdeme. I do dalších zápasů. Myslím, že pro ty informace, které jsme o hráčích získali, je to lepší takhle s obměněnou sestavou, než kdyby tam třeba ti hráči chodili až v průběhu zápasu do sestavy, která by se přiblížila té ze zápasu s Anglií," poznamenal Šilhavý, jehož svěřence čekají v listopadu poslední dva zápasy evropské kvalifikace proti Kosovu a v Bulharsku.

Na nynějším srazu ho potěšil nováček Zdeněk Ondrášek, který nejprve s Anglií vstřelil vítězný gól a dnes si připsal asistenci. "Jsme rádi. Tyhle hráče i publikum miluje. Je vidět, že mu to není jedno, vždy jde do boje. Takový typ útočníka je nepříjemný pro každého obránce," konstatoval Šilhavý.

Pro listopadové vyvrcholení kvalifikace nepředpokládá výrazné změny v nominaci. "Ten základ bude z téhle nominace, která byla teď. Někteří hráči měli zdravotní problémy, třeba Hovorka a jiní. Sledujeme třeba Tondu Baráka, začal hrávat. Pořád čekáme, co kluci v Anglii. Moc toho není. Takže víceméně to gró bude ze zápasu s Anglií," dodal kouč.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Le Monde: Putin řekl Macronovi, že novičok si kritik Kremlu Navalnyj mohl vzít sám

Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem nadhodil hypotézu, že si kritik Kremlu Alexej Navalnyj sám mohl vzít jed ze skupiny novičok. Píše to dnes francouzský deník Le Monde, který se odkazuje na své vlastní zdroje.

Putin v rozhovoru, který se uskutečnil z iniciativy francouzské strany již 14. září, ale o němž jak Kreml, tak Elysejský palác dosud podle listu podaly neúplné informace, řekl, že Navalnyj mohl z blíže nespecifikovaného důvodu sám novičok pozřít. Dále podle listu sdělil, že složení tohoto jedu není tak komplexní, jak se dříve udávalo, i když ani není prokázáno, že zrovna novičok byl k otravě Navalného použit.

Otravu nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok však potvrdily laboratoře v Německu a v den rozhovoru také nezávisle na německém vyšetřování odborná pracoviště ve Francii a Švédsku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do Španělska dorazilo za poslední den přes moře z Afriky přes pět set migrantů

Do Španělska dorazilo za poslední den přes moře z Afriky přes pět set migrantů, z toho dvě stovky na Baleárské ostrovy. Informoval o tom dnes deník El Mundo, podle něhož jde v případě Baleár o nejvyšší číslo za jeden den. Celkem připluli migranti ke španělskému pobřeží za poslední den ve čtyřicítce člunů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy