Česká sedmnáctka znovu ztratila vedení a s domácím Irskem remizovala

6. 5. 2019 22:00
Čeští fotbalisté do 17 let ani v druhém utkání na evropském šampionátu v Irsku neudrželi vedení a připsali si druhý nerozhodný výsledek 1:1. Po úvodní remíze s Belgií se rozešli smírně i s domácím výběrem a o tom, zda postoupí ze skupiny A, rozhodne až závěrečný zápas s Řeckem.
Česká fotbalová reprezentace do 17 let na ME 2019
Česká fotbalová reprezentace do 17 let na ME 2019 | Foto: FAČR

Zápas s Iry měl podobný průběh jako s Belgií. Po bezbrankovém poločase kouči Václavu Kotalovi vyšlo střídání a čerstvý Václav Sejk hned z prvního dotyku s míčem v 63. minutě poslal prudkou střelou české mladíky do vedení. Jenže stejně jako v prvním utkání inkasovali reprezentanti v závěru vyrovnávací gól, tentokrát v 88. minutě po voleji Omobamideleho.

Český tým se po dvou zápasech skupiny dělí o druhé místo s Irskem. Vede se čtyřmi body Belgie a poslední je s jedním bodem Řecko, s nímž se mladíci utkají ve čtvrtek. Ze skupiny postoupí první dva celky.

Irsko - ČR 1:1 (0:0)

Branky: 88. Omobamidele - 63. Sejk. ČK: 90.+4 Ebosele (Irsko).

Sestava ČR: Stejskal - Koželuh, Starý, Hellebrand, Kurka - Hroník, Hájek - Pech, Ritter (85. Gedeon), Wojatschke (84. Šilhart) - Toula (63. Sejk). Trenér: Kotal.

1. Belgie 2 1 1 0 4:1 4
2. ČR 2 0 2 0 2:2 2
. Irsko 2 0 2 0 2:2 2
4. Řecko 2 0 1 1 1:4 1