Česká sedmnáctka znovu ztratila vedení a s domácím Irskem remizovala

6. 5. 2019 22:00
Čeští fotbalisté do 17 let ani v druhém utkání na evropském šampionátu v Irsku neudrželi vedení a připsali si druhý nerozhodný výsledek 1:1. Po úvodní remíze s Belgií se rozešli smírně i s domácím výběrem a o tom, zda postoupí ze skupiny A, rozhodne až závěrečný zápas s Řeckem.
Česká fotbalová reprezentace do 17 let na ME 2019
Česká fotbalová reprezentace do 17 let na ME 2019 | Foto: FAČR

Zápas s Iry měl podobný průběh jako s Belgií. Po bezbrankovém poločase kouči Václavu Kotalovi vyšlo střídání a čerstvý Václav Sejk hned z prvního dotyku s míčem v 63. minutě poslal prudkou střelou české mladíky do vedení. Jenže stejně jako v prvním utkání inkasovali reprezentanti v závěru vyrovnávací gól, tentokrát v 88. minutě po voleji Omobamideleho.

Český tým se po dvou zápasech skupiny dělí o druhé místo s Irskem. Vede se čtyřmi body Belgie a poslední je s jedním bodem Řecko, s nímž se mladíci utkají ve čtvrtek. Ze skupiny postoupí první dva celky.

Irsko - ČR 1:1 (0:0)

Branky: 88. Omobamidele - 63. Sejk. ČK: 90.+4 Ebosele (Irsko).

Sestava ČR: Stejskal - Koželuh, Starý, Hellebrand, Kurka - Hroník, Hájek - Pech, Ritter (85. Gedeon), Wojatschke (84. Šilhart) - Toula (63. Sejk). Trenér: Kotal.

1. Belgie 2 1 1 0 4:1 4
2. ČR 2 0 2 0 2:2 2
. Irsko 2 0 2 0 2:2 2
4. Řecko 2 0 1 1 1:4 1

před 57 minutami

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.