Dánové se na mistrovství světa prostříleli pěti góly v Irsku. Eriksen dal hattrick

14. 11. 2017 22:37
Irové se sice v odvetě baráže o MS 2018 ujali vedení zásluhou Duffyho, ale pak je fotbalisté Dánska převálcovali a vybojovali si tak pátou účast na světovém šampionátu.
Fotbalisté Dánska slaví jeden z pěti gólů v síti Irska.
Fotbalisté Dánska slaví jeden z pěti gólů v síti Irska. | Foto: Reuters

Dublin - Fotbalisté Dánska otočili barážovou odvetu v Irsku a po vítězství 5:1 si jako poslední evropský tým zajistili účast na mistrovství světa. O výhře Seveřanů, kteří v úvodním domácím utkání minulý týden remizovali 0:0, rozhodl třemi góly Christian Eriksen.

Domácí se sice v Dublinu ujali vedení zásluhou Duffyho, ale Dánové během tří minut ještě v prvním poločase otočili skóre. Nejprve se v 29. minutě postaral o vyrovnání Christensen a vzápětí přidal druhou branku hostů Eriksen, který po hodině hry zvýšil na 3:1. V závěru završil hattrick a připsal si devátý gól v posledních osmi reprezentačních zápasech.

Konečnou podobu výsledku dal z penalty v 90. minutě Bendtner. Dánsko si vybojovalo první účast na mistrovství světa od roku 2010 a pátou celkově. Irové naopak v rekordní osmé baráži velkých mezinárodních turnajů promarnili možnost zahrát si na šampionátu po dlouhých šestnácti letech.

Dánsko se stalo posledním třináctým evropským celkem, který na šampionát z kvalifikace postoupil. Rusko jako pořadatel o účast hrát nemuselo.

Baráž evropské části kvalifikace MS ve fotbale - odveta:

Dublin: Irsko - Dánsko 1:5 (1:2)

Branky: 6. Duffy - 32., 63. a 74. Eriksen, 29. A. Christensen, 90. Bendtner z pen. První zápas 0:0, postoupilo Dánsko.