Mbappé se vyléčil z koronaviru a pomohl PSG k výhře v Nice

Aktualizováno 20. 9. 2020 23:05
Francouzský fotbalový útočník Kylian Mbappé se při návratu do sestavy Paris Saint-Germain po vyléčení z nákazy koronavirem výrazně podílel na výhře 3:0 v utkání 4. ligového kola v Nice. Jednadvacetiletý mistr světa vstřelil první gól z penalty a po jeho akci padla i druhá branka.
Kylian Mbappé slaví gól PSG v zápase proti Nice.
Kylian Mbappé slaví gól PSG v zápase proti Nice. | Foto: Reuters

Úřadující ligoví šampioni a finalisté Ligy mistrů PSG zahájili sezonu bez Mbappého dvěma porážkami 0:1. V minulém kole si připsali první vítězství díky gólu v nastavení proti Metám, dnes už ale svěřenci německého trenéra Thomase Tuchela znovu připomínali domácího suveréna z minulých ročníků.

Mbappé otevřel skóre zápasu ve 38. minutě z pokutového kopu, který sám vybojoval. V první nastavené minutě úvodní půle navíc jeho střelu vyrazil domácí brankář jen k Ángelu di Maríovi, jenž z dorážky zvýšil. V druhém poločase nastřelil Mauro Icardi tyč, ale v 66. minutě se Pařížané přece jen dočkali třetí trefy díky Marquinhosově hlavičce po Di Maríově centru. Všechny šance Nice zlikvidoval Keylor Navas.

Zápas se hrál už od 13:00 s ohledem na asijský televizní trh a hráči PSG měli na dresech napsána svá jména čínskými znaky.

Francouzská fotbalová liga - 4. kolo:

Nice - Paris St. Germain 0:3 (38. Mbappé z pen., 45.+1 Di María, 66. Marquinhos), Brest - Lorient 3:2 (30. Perraud, 32. Mounié, 62. Honorat - 34. vlastní Herelle, 90.+1 Monconduit), Mety - Remeš 2:1 (18. a 88. Niane - 18. Dia z pen.), Montpellier - Angers 4:1 (43. a 60. Delort, 18. Souquet, 86. Mollet - 25. Bahoken), Štrasburk - Dijon 1:0 (81. Mitrovič), Nantes - St. Etienne 2:2 (71. Simon, 86. Emond - 2. Aouchiche, 66. Macon), Marseille - Lille 1:1 (85. Germain - 47. Luiz Araújo).