Mbappé se vyléčil z koronaviru a pomohl PSG k výhře v Nice

Aktualizováno 20. 9. 2020 23:05
Francouzský fotbalový útočník Kylian Mbappé se při návratu do sestavy Paris Saint-Germain po vyléčení z nákazy koronavirem výrazně podílel na výhře 3:0 v utkání 4. ligového kola v Nice. Jednadvacetiletý mistr světa vstřelil první gól z penalty a po jeho akci padla i druhá branka.
Kylian Mbappé slaví gól PSG v zápase proti Nice.
Kylian Mbappé slaví gól PSG v zápase proti Nice. | Foto: Reuters

Úřadující ligoví šampioni a finalisté Ligy mistrů PSG zahájili sezonu bez Mbappého dvěma porážkami 0:1. V minulém kole si připsali první vítězství díky gólu v nastavení proti Metám, dnes už ale svěřenci německého trenéra Thomase Tuchela znovu připomínali domácího suveréna z minulých ročníků.

Mbappé otevřel skóre zápasu ve 38. minutě z pokutového kopu, který sám vybojoval. V první nastavené minutě úvodní půle navíc jeho střelu vyrazil domácí brankář jen k Ángelu di Maríovi, jenž z dorážky zvýšil. V druhém poločase nastřelil Mauro Icardi tyč, ale v 66. minutě se Pařížané přece jen dočkali třetí trefy díky Marquinhosově hlavičce po Di Maríově centru. Všechny šance Nice zlikvidoval Keylor Navas.

Zápas se hrál už od 13:00 s ohledem na asijský televizní trh a hráči PSG měli na dresech napsána svá jména čínskými znaky.

Francouzská fotbalová liga - 4. kolo:

Nice - Paris St. Germain 0:3 (38. Mbappé z pen., 45.+1 Di María, 66. Marquinhos), Brest - Lorient 3:2 (30. Perraud, 32. Mounié, 62. Honorat - 34. vlastní Herelle, 90.+1 Monconduit), Mety - Remeš 2:1 (18. a 88. Niane - 18. Dia z pen.), Montpellier - Angers 4:1 (43. a 60. Delort, 18. Souquet, 86. Mollet - 25. Bahoken), Štrasburk - Dijon 1:0 (81. Mitrovič), Nantes - St. Etienne 2:2 (71. Simon, 86. Emond - 2. Aouchiche, 66. Macon), Marseille - Lille 1:1 (85. Germain - 47. Luiz Araújo).

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.