Přijde Liberec o kapitána? Pokorný odletěl do francouzského Montpellier na zdravotní testy

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 23. 1. 2017 12:15
Francouzský deník L’Équipe přišel s informací, že se tamní aktuálně třináctý celek nejvyšší soutěže z Montpellier zajímá o libereckého kapitána Lukáše Pokorného. Tiskový mluvčí libereckého klubu Lukáš Váňa dnes potvrdil, že Pokorný odletěl do Montpellier na zdravotní testy.
Lukáš Pokorný
Lukáš Pokorný | Foto: Milan Kammermayer

Paříž – Fotbalisty Liberce by mohla během zimní přestávky opustit další opora. Po záložníkovi Janu Sýkorovi možná Slovan přijde také o kapitána Lukáše Pokorného, o kterého podle listu L'Équipe usiluje třináctý tým francouzské ligy Montpellier. Naopak Slovan dnes přivedl záložníka Milana Kerbra ze Slovácka, který v Liberci podepsal smlouvu na rok a půl.

"Lukáš odletěl do Montpellier na zdravotní testy," řekl ČTK tiskový mluvčí Liberce Lukáš Váňa.

Třiadvacetiletý Pokorný se vypracoval mezi největší opory Slovanu a loni v srpnu si v přípravě s Arménií připsal také první start v seniorské reprezentaci. Na podzim však nadějného stopera na téměř dva měsíce vyřadilo ze hry zraněné koleno.

Liberecký odchovanec v české nejvyšší soutěži odehrál 60 zápasů a vstřelil dvě branky, v severočeském celku má Pokorný platnou smlouvu do roku 2019.

Montpellieru patří po 21 odehraných zápasech francouzské ligy třinácté místo v tabulce. Největšího úspěchu dosáhl klub v sezoně 2011/12, kdy senzačně vyhrál mistrovský titul. Pokorný by v Montpellieru mohl nahradit obránce Nicolase Saint-Rufa, který má namířeno do Bastie.

Liberec už v zimě opustilo několik důležitých hráčů. Další reprezentant Sýkora zamířil do Slavie, záložník Zdeněk Folprecht odešel na hostování do Netfči Baku a skončil třeba i útočník Nikolaj Komličenko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy