Přijde Liberec o kapitána? Pokorný odletěl do francouzského Montpellier na zdravotní testy

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 23. 1. 2017 12:15
Francouzský deník L’Équipe přišel s informací, že se tamní aktuálně třináctý celek nejvyšší soutěže z Montpellier zajímá o libereckého kapitána Lukáše Pokorného. Tiskový mluvčí libereckého klubu Lukáš Váňa dnes potvrdil, že Pokorný odletěl do Montpellier na zdravotní testy.
Lukáš Pokorný
Lukáš Pokorný | Foto: Milan Kammermayer

Paříž – Fotbalisty Liberce by mohla během zimní přestávky opustit další opora. Po záložníkovi Janu Sýkorovi možná Slovan přijde také o kapitána Lukáše Pokorného, o kterého podle listu L'Équipe usiluje třináctý tým francouzské ligy Montpellier. Naopak Slovan dnes přivedl záložníka Milana Kerbra ze Slovácka, který v Liberci podepsal smlouvu na rok a půl.

"Lukáš odletěl do Montpellier na zdravotní testy," řekl ČTK tiskový mluvčí Liberce Lukáš Váňa.

Třiadvacetiletý Pokorný se vypracoval mezi největší opory Slovanu a loni v srpnu si v přípravě s Arménií připsal také první start v seniorské reprezentaci. Na podzim však nadějného stopera na téměř dva měsíce vyřadilo ze hry zraněné koleno.

Liberecký odchovanec v české nejvyšší soutěži odehrál 60 zápasů a vstřelil dvě branky, v severočeském celku má Pokorný platnou smlouvu do roku 2019.

Montpellieru patří po 21 odehraných zápasech francouzské ligy třinácté místo v tabulce. Největšího úspěchu dosáhl klub v sezoně 2011/12, kdy senzačně vyhrál mistrovský titul. Pokorný by v Montpellieru mohl nahradit obránce Nicolase Saint-Rufa, který má namířeno do Bastie.

Liberec už v zimě opustilo několik důležitých hráčů. Další reprezentant Sýkora zamířil do Slavie, záložník Zdeněk Folprecht odešel na hostování do Netfči Baku a skončil třeba i útočník Nikolaj Komličenko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy