O záložníka Krále se podle francouzských médií zajímá Montpellier

ČTK ČTK
7. 3. 2022 11:46
O fotbalového reprezentanta Alexe Krále, který je ve West Hamu na ročním hostování ze Spartaku Moskva, se podle francouzských médií zajímá jedenáctý celek Ligue 1 Montpellier.
Alex Král
Alex Král | Foto: Reuters

Specializovaný web Foot Mercato napsal, že londýnský klub po sezoně neuplatní na třiadvacetiletého záložníka opci. Jeho návrat do Moskvy je kvůli ruské invazi na Ukrajinu nepravděpodobný.

Král se ve West Hamu na rozdíl od svých reprezentačních spoluhráčů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala neprosadil. Od letního příchodu odehrál za "Kladiváře" jen šest utkání, v lize nastoupil na jedinou minutu v prosinci proti Watfordu. V tomto roce se na hřiště dostal pouze začátkem února v utkání čtvrtého kola Anglického poháru.

Král, jenž má na kontě 29 reprezentačních startů a dvě branky, v minulosti oblékal dres Teplic a Slavie, odkud v srpnu 2019 přestoupil v přepočtu za 310 milionů korun do Spartaku. Od té doby se několikrát spekulovalo o zájmu anglických a dalších klubů, ale po nevydařeném loňském Euru se nezdálo, že by měl Spartak v létě opustit. Nakonec po košickém rodákovi na poslední chvíli sáhl West Ham.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Globus dostal od ČOI dvoumilionovou pokutu za špatnou naftu v Brně

Obchodní řetězec Globus dostal od České obchodní inspekce (ČOI) dvoumilionovou pokutu za to, že na své čerpací stanici v Brně opakovaně prodával špatnou naftu. Na rozhodnutí ČOI upozornil web Kverulant, který také rozhodnutí zveřejnil. Ředitel jihomoravského a zlínského inspektorátu ČOI Karel Havlíček řekl, že potíže s palivem řetězec už odstranil. Proti rozhodnutí ČOI se mohl Globus do 15 dnů od vydání rozhodnutí odvolat, odvolání ale nepodal, pokuta je tedy pravomocná. Řetězec ji musí do měsíce od nabytí právní moci zaplatit.

Problémem byla hodnota oxidační stability motorové nafty, která v případě překročení může poškodit palivový systém auta. Inspektoři odebrali vzorky u brněnské samoobslužné stanice v Hradecké ulici třikrát v průběhu loňského září. Diesel plus vykázal při odběrech hodnotu oxidační stability od 91 až do 354 gramů na metr krychlový, přičemž norma stanoví limit 33 gramů na metr krychlový.

"Oxidační stabilita hodnotí odolnost nafty proti chemickým změnám doprovázených tvorbou úsad při dlouhodobém skladování a při vystavení zvýšeným teplotám. Z výsledku zkoušky lze usuzovat, jak velkou tvorbu nerozpustných látek a následně úsad lze očekávat. Nevyhovující výsledek oxidační zkoušky ukazuje na oxidační nestabilní produkt, který může způsobit poškození palivového systému vozidla," uvedla inspekce v rozhodnutí. Usazeniny vytvořené v naftě kvůli oxidační nestabilitě mohou ucpat palivový systém, zvýšit opotřebování nebo poškodit hydraulické prvky systému.

Zdroj: ČTK
Další zprávy