Pokorný při debutu za Montpellier utprěl debakl od Marseille

27. 1. 2017 22:55
Lukáš Pokorný prožil smutný debut ve francouzské lize, když nastoupil za Montpellier na závěrečné minuty při debaklu 1:5 na hřišti Marseille. Do hry se dostal až za stavu 1:4. Pro Montpellier to byla čtvrtá ztráta za sebou a je čtrnáctý. V dresu Marseille zářil útočník Bafétimbi Gomis, který nastřílel hattrick a soupeřova obrana na něj vůbec nestačila. V 82. minutě se trenér hostů rozhodl poslat do hry i Pokorného, který teprve v pondělí přestoupil z Liberce. Byl tak u toho, když jeho spoluhráč William Rémy zahrál rukou ve vápně, byl vyloučen a penaltu domácí proměnili. Debakl a vyloučení stopera Rémyho však znamená, že příště by už mohl Pokorný dostat šanci v základní sestavě.
Lukáš Pokorný.
Lukáš Pokorný. | Foto: Pavel Pillár

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo:

Marseille - Montpellier 5:1 (4., 19. a 77. Gomis, 38. Rolando, 88. Thauvin z pen. - 49. Búdibúz).

Aktualizováno před 11 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.