Kletba znojemských Orlů trvá, křídla jim sestřihl Klagenfurt

Znojemské čtvrtfinálové prokletí pokračuje, tentokrát v EBEL nestačili Orli na Klagenfurt.
Orlům šlo v nedělním pátém čtvrtfinálovém zápase o všechno. Za stavu série 1:3 byli jedinou prohru od vyřazení.
Na stadion je přišlo podpořit více než 3300 diváků.
Ač to mají fanoušci Klagenfurtu do Znojma čtyři stovky kilometrů, zápas si nenechali ujít.
Orli zbrojili na play off již před sezonou. Nabrali slovenské ranaře Martina Baču či Martina Nemčíka, lotyšského reprezentanta Marise Jasse nebo Jakuba Grofa.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
16. 3. 2015 10:11
Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokej v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Znojmo – Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokejistům v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Herně vyrovnanou sérii rozhodovalo třikrát prodloužení, které se v EBEL hraje, dokud nepadne gól. Druhý vzájemný zápas se zastavil až v osmaosmdesáté minutě se šťastným koncem pro Znojmo. To však bylo jeho jediné vítězství v sérii.

Za posledních šestnáct sezon, kdy vystřídali Orli tři soutěže (extraliga, 1. liga a EBEL liga), se probojovali do čtvrtfinále play off dvanáctkrát, ale jen jednou dokázali jeho brány prolomit a stoupat k vyšším příčkám. To bylo v extraligovém ročníku 2005/2006, kdy v semifinále narazili na Spartu. Přestože jí podlehli 1:4 na zápasy, na krk pověsili bronzové medaile. Tato sezona se zapsala do klubové kroniky zlatým písmem, neboť je doposud jeho nejúspěšnější.

Ani v první lize a následně v mezinárodní EBEL se Jihomoravanům tento úspěch již napodobit nepodařilo. V prvním kole vyřazovacích bojů EBEL postupně vypadli se Záhřebem (0:4), Vídní (1:4), Lincem (1:4) a letos s Klagenfurtem (1:4).

 

Právě se děje

před 3 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 9 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy