Kletba znojemských Orlů trvá, křídla jim sestřihl Klagenfurt

Znojemské čtvrtfinálové prokletí pokračuje, tentokrát v EBEL nestačili Orli na Klagenfurt.
Orlům šlo v nedělním pátém čtvrtfinálovém zápase o všechno. Za stavu série 1:3 byli jedinou prohru od vyřazení.
Na stadion je přišlo podpořit více než 3300 diváků.
Ač to mají fanoušci Klagenfurtu do Znojma čtyři stovky kilometrů, zápas si nenechali ujít.
Orli zbrojili na play off již před sezonou. Nabrali slovenské ranaře Martina Baču či Martina Nemčíka, lotyšského reprezentanta Marise Jasse nebo Jakuba Grofa.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
16. 3. 2015 10:11
Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokej v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Znojmo – Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokejistům v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Herně vyrovnanou sérii rozhodovalo třikrát prodloužení, které se v EBEL hraje, dokud nepadne gól. Druhý vzájemný zápas se zastavil až v osmaosmdesáté minutě se šťastným koncem pro Znojmo. To však bylo jeho jediné vítězství v sérii.

Za posledních šestnáct sezon, kdy vystřídali Orli tři soutěže (extraliga, 1. liga a EBEL liga), se probojovali do čtvrtfinále play off dvanáctkrát, ale jen jednou dokázali jeho brány prolomit a stoupat k vyšším příčkám. To bylo v extraligovém ročníku 2005/2006, kdy v semifinále narazili na Spartu. Přestože jí podlehli 1:4 na zápasy, na krk pověsili bronzové medaile. Tato sezona se zapsala do klubové kroniky zlatým písmem, neboť je doposud jeho nejúspěšnější.

Ani v první lize a následně v mezinárodní EBEL se Jihomoravanům tento úspěch již napodobit nepodařilo. V prvním kole vyřazovacích bojů EBEL postupně vypadli se Záhřebem (0:4), Vídní (1:4), Lincem (1:4) a letos s Klagenfurtem (1:4).

 

Právě se děje

před 25 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy