ŽIVĚ Sparta prohrála s Kometou, Plzeň porazila Zlín

10. 3. 2012 20:11
Sledujte průběh zápasů hokejového play off
Alex Foster (vpravo), Yorick Treille
Alex Foster (vpravo), Yorick Treille | Foto: Erben Eduard

Praha - Úvodní zápasy dvou čtvrtfinálových sérií play off extraligy nabízí sobotní program pro hokejové fanoušky. Od 17:30 hraje pražská Sparta proti Kometě Brno a Plzeň proti Zlínu.

Sledujte průběh obou zápasů v našem komentovaném online přenosu.

Čtěte o hokeji také:

• VIDEO Jágr vzal v USA práci hasiče. Hokej hraje dál
  • Play off ŽIVĚ: Pardubice a Liberec mají první výhru
  • Peníze fuč. Manažeři extraligy loví v prázdném rybníku
  • Až teď začíná hokej. Kovářovu helmu pokryje syrové maso

• 20:10 - Překvapení dokonáno, Kometa vyhrála na Spartě 4:3. V sérii, která pokračuje druhým zápasem zítra, tak vede 1:0.

20:07 - A dramatický závěr vidí i diváci v Holešovicích. Kometa se prosazuje minutu a sedm vteřin před koncem a vede v Praze 4:3! Divíškovu střelu vyrazil Pöpperle před sebe a Jakub Svoboda dorážel přesně. Sparta vzápětí odvolává brankáře, zkusí power play.

20:04 - Plzeň porazila Zlín 3:2. Hosté zkusili hru bez brankáře, jejich snaha však byla marná. Západočeši díky šťastnému gólu vedou ve čtvrtfinálové sérii 1:0.

20:01 - Ovšem vzápětí plzeňský stadion vybuchl nadšením! "Indiáni" vedou 3:2. Dvacet vteřin před koncem vyjel hostující brankář Sedláček z branky a hosté zkazili rozehrávku. Duda zakončil do prázdné branky a zřejmě rozhoduje zápas. Třetí asistenci v utkání si připsal Martin Straka. Zlín si bere oddechový čas.

19:59 - Minutu a vteřinu před sirénou mohl v Plzni rozhodnout zlínský Holík. Šikovně objel branku, ale nestihl přesně zakončit.

19:55 - V Plzni zbývájí do konce třetí třetiny tři minuty. Stále se hraje vyrovnaný hokej. Na Spartě byl vyloučen hostující Čermák, Pražané budou hrát přesilovou hru sedm minut před koncem závěrečné části.

19:45 - Jenže vedení Plzni vydrželo pouhou půlminutu. Zlín zásluhou Holíka bleskově srovnal na 2:2. Asistenci na brance si připsal Leška.

19:43 - A stav se mění také v Plzni, domácí jdou do vedení 2:1. Za hrubost byli vyloučeni Duda a Linhart, a hra ve čtyřech lépe sedla "indiánům". V času 50:39 se podruhé v utkání prosadil Kratěna.

19:40 - Sparta v úvodu třetí části vyrovnává na 3:3! Po minutě hry byl za hákování vyloučen Bičánek, což se Kometě nevyplatilo. Přesilovku využil dorážející obránce Angel Krstev.

19:35 - Přesilovku si zahráli nejprve plzeňští a poté i hosté ze Zlína. Ani jeden z týmů početní výhodu nevyužil.

19:30 - V Plzni už se hraje třetí třetina, stav stále nerozhodný. V úvodu dostal Radek Duda holí do obličeje, domácí hrají přesilovku.

19:15 - Tak oba zápasy už mají za sebou dvě třetiny. Sparta se s druhou částí hry rozloučila břevnem Petra Tona. Prohrává s Brnem 2:3, Plzeň hraje se Zlínem 1:1.

19:10 - To jsou věci na Spartě! Nejprve Tomáš Divíšek ve 37. minutě šikovně tečuje střelu od modré a srovnává na 2:2, ale to není vše. Roman Erat ve 39. minutě vrací Kometu do vedení. Sparta - Kometa 2:3.

19:08 - Švrček dohrál loktem do hlavy Pacovského, ten zůstává ležet na ledě. Vylučovat se nebude.

19:05 - Plzeň hrála v závěru druhé třetiny dvě přesilovky těsně za sebou. Při vyloučení Kohlera se domácím dařilo mizerně, při vyloučení Tesaříka vzápětí ještě hůř. Plzeň sice dala svůj dosud jediný gól v přesilovce, ale jinak tato část hry v dnešním zápase je spíš k zlosti. Nakonec pár vteřin před odchodem do kabin fauloval Andrašovský, takže Zlín měl minipřesilovku, hlavně však začne třetí část hry s jedním mužem navíc. Plzeň - Zlín 1:1 po druhé třetině.

18:49 - Plzeň - Zlín 1:1. Ve 31. minutě vyrovnává Důraz (dříve plzeňský útočník). Důrasovi nahrál Galvas a pak už zlínský hráč trefil přesně mezi betony Adama Svobody.

18:49 -  Sparta  - Kometa stále 2:1. Sparta hrála v šesti, na trestnou lavici odchází Treille, vzápětí ho tam následuje brněnský Divíšek. Bude se hrát ve čtyřech n obou stranách.

18:46 - V Plzni časomíra opravena, pokračuje se přesilovkou domácích, na trestné stále Galvas.

18:44 - V Plzni se nehraje, rozbila se časomíra. Hráči krouží ve volném tempu po stadionu jako při veřejném bruslení.

18:35 - Sparta otáčí zápas na 2:1. Během minuty a čtyř vteřin Sparta poprvé v zápase vede, gól dává Kometě Ivan Rachůnek. Teď mají domácí velkou převahu.

18:34 - Na Spartě srovnáno na 1:1. Ve 22. minutě zápasu se trefuje Bližňák, asistence přiznány Tenkrátovi a Milamovi.

18:34 - V Plzni je po přesilovce. Rozhodčí posílají na trestnou Galvase, protože fauloval plzeňského útočníka, který se v oslabení dostal do rychlého brejku. Čajánek protestuje, jak může, ale sudí jsou neoblomní. Navíc Galvas dostává 2+2 minuty, nezvyklé - jednou hákoval, jednou bránil ve hře.

18:30 - V Plzni se už hraje druhá třetina, v jejím úvodu jsou aktivnější domácí. V páté minutě zlínský gólman Sedláček chytil jasný gól, vzápětí se Radek Duda chytil s Petrem Leškou. Smír domluvil zlínský Hamrlík a rozhodčí. Zlín hraje přesilovku, Duda vyloučen za nedovolené bránění..

18:10 První třetiny skončily. Plzeň a Kometa vedou 1:0. V Praze se v závěru první části potvrdilo, že série mezi Spartou a Brnem může být hodně vypjatá. Konec třetiny se odehrál ve znamení emotivních šarvátek.

17:55 Změna stavu: Plzeň - Zlín 1:0. Indiáni se po šestnácti minutách marného dobývání zlínské branky konečně dočkali. V početní výhodě mířil přesně Ondřej Kratěna.

17:35 Sparta mohla rovněž v přesilovce vyrovnat. Tenkrát ale trefil pouze tyčku.

17:33 Změna stavu: Sparta - Brno 0:1. Po dvou minutách a třiatřiceti vteřinách se na Spartě poprvé mění stav. Kometa využila hned první přesilovku. Vyloučení Phillipa potrestal přesnou tečí Leoš Čermák.

17:30 Na Spartě i v Plzni právě začaly oba duely čtvrtfinále play off.

17:25 Plzeň nastupuje na led v tomto složení: Svoboda - Frolo, Jeřábek, Kaberle, Marušák, Růžička, Sedláček, St. Pierre, Vykoukal - Andrašovský, Duda, Dvořák, Havlíček, Johnson, Kovář, Kratěna, Mrňa, Pitule, Pletka, Straka, Vostřák

Za Zlín nastoupí tito hráči: Sedláček - Galvas, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Míka, Řezníček, Tesařík, Zámorský - Čajánek, Čech, Důras, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Ondráček, Veselý, Vlach

Hlavními rozhodčími utkání jsou Pešina a Hrubý.

17:20 Sparta nastoupí v této sestavě: Pöpperle - Hanzlík, Kasík, Kočí, Krstev, Kučný, Milam, Philipp, Sersen - Bližňák, Broš, Foster, Jánský, Lapšanský, Pacovský, Rachůnek I., Rachůnek T., Tenkrát, Ton, Treille S., Treille Y.

Sestava Komety Brno: Trvaj - Bičánek, Hruška, Kováčik, Malec, Švrček, Vašíček, Žižka - Balej, Čermák, Divíšek, Dlouhý, Erat, Holec, Koreis, Němec, Petrovický, Svoboda Jak., Svoboda Jar., Svoboda T., Zohorna

Hlavními rozhodčími jsou Polák a Šindler.