Play off ŽIVĚ: Pardubice a Liberec mají první výhru

8. 3. 2012 21:12
Sledujte online reportáže z dnešních čtvrtfinálových zápasů extraligového play off.

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítejte u dnešních online reportáží z prvních čtvrtfinálových zápasů letošního play off hokejové extraligy.

- Podrobně v nich budeme sledovat zápasy Pardubice - Vítkovice (začíná v 18:10) a Liberec - české Budějovice (začíná v 18:30).

- Mírnými favority jsou podle umístění v základní části třetí Pardubice a čtvrtý Liberec, ovšem očekává se, že obě série hned tak brzy neskončí. Čtvrtfinále počínaje se všechny série hrají na čtyři vítězná utkání, přičemž po úvodních dvou zápasech na ledě lépe postavených celků se série stěhujído domácího prostředí soupeřů.

PCE-VIT Utkání v Pardubicích nám za chvíli začne, proto si odtajněme sestavy domácích i hostů z Vítkovic.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Borer, Sičák, Havíř, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Markovič, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Zohorna, Rákos - Nahodil.
HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Punčochář, Kudělka, Ovčačík, Sedlák, Sloboda, Voráček, Trnka – Pohl, Burger, J. Káňa – Ujčík, Štefanka, Klimek – Szturc, Húževka, Sýkora – Šedivý, Strapáč, Kucsera - T. Káňa.

PCE-VIT Oba soupeři se dobře znají, jelikož se ve vyřazovacích bojích potkávají již potřetí za sebou, přičemž bilance je vyrovnaná. Východočeši se radovali v předloňském finále, v minulém semifinále jim to Severomoravané vrátili.

PCE-VIT Obě mužstva už jsou na hrací ploše, stadionem zní národní hymna.

PCE-VIT 1. - Utkání právě začalo.

PCE-VIT 4. - Starý našel od modré čáry Koláře, který však klehkou tečí puk do brankového prostoru nenasměroval.

PCE-VIT 6. - Vítkovice vedou 1:0! Pohl vjel na levém křídle do útočného pásma, kde přenechal kotouč z druhé vlny najíždějícímu KUDĚLKOVI, který tvrdým příklepem prostřelil Růžičku.

LIB-CEB K začátku utkání se schyluje také v Liberci, proto si povězme zahajovací sestavy.
Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Holub, Štich – Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, T. Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Vak, Nedvěd.
HC Mountfield: Kovář (Kantor) – Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený, Mikuš – Martynek, Kotalík, Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Burian, Červený, Langhammer, Mertl, Horna.

PCE-VIT 10. - Vítkovice měly příležitost zvýšit v přesilové hře, ovšem příliš toho během ní nevymyslely. Naopak hned po vyrovnání sil se mezi kruhy ocitnul Kočí, ovšem na Málka si nepřišel.

LIB-CEB 1. - Po slavnostním úvodu začalo utkání Liberec - České Budějovice.

PCE-VIT 12. - Starý při přesilovce trefuje tyčku, mohlo být srovnáno.

PCE-VIT 13. - V přesilové hře přihrál Burger z levého kruhu k tyči Slobodovi, jehož vyloženou šanci likviduje díky skvělému přesunu Růžička.

PCE-VIT 14. - A další dvě šance hostů, v závaru pálili Ujčík a Burger, ovšem Růžička čaruje.

LIB-CEB 3. - České Budějovice vedou 1:0! Po individuální akci, kdy se po pravém křídle dostal až před Pince, otevírá skóre MIKUŠ.

LIB-CEB 6. - Liberec srovnává na 1:1! Do velké šance se nejprve dostal jihočeský Horna, z protiútoku naopak úspěšně dorážel BULÍŘ.

PCE-VIT První třetina skončila, Pardubice prohrávají s Vítkovicemi 0:1.

LIB-CEB 9. Liberec otáčí skóre a vede 2:1! Domácí se nyní vřítili do útočného pásma ve třech a přečíslení využil díky krásné spolupráci s Bulířem a Čakajíkem NEDVĚD.

LIB-CEB 11. - A na Kováře se řítila další pohroma, tentokrát však Liberečtí přečíslení dvou na jednoho nevyužili.

LIB-CEB 14. - Tygři jsou při chuti, Kovář zasahoval maskou.

LIB-CEB První třetina v Liberci končí. Liberci se povedl obrat a vede nad Českými Budějovicemi 2:1.

PCE-VIT 21. - V Pardubicích začala za stavu 0:1 druhá třetina.

PCE-VIT 22. - Pardubice mají ideální příležitost srovnat, hrají přesilovku pět na tři.

PCE-VIT 25. - Východočeši ale tuto výhodu promarnili.

PCE-VIT 27. - Také Vítkovice chvíli hrály ve dvojnásobné početní výhodě, ovšem gól z toho nevytěžily. Zatím se vylučuje opravdu hojně, branka však v přesilovce nepřišla ještě žádná.

PCE-VIT 29. - Pardubice se ubránily i klasické přesilovce pěti proti čtyřem. Stav je i v polovině utkání 1:0 pro Severomoravany.

PCE-VIT 32. - Pardubice srovnávají na 1:1! Bartek u pravé tyče Málka napoprvé nepřekonal, ale jeho následné vybídnutí už MARKOVIČ za záda vítkovického gólmana umístil.

LIB-CEB 21. - V Liberci začala za stavu 2:1 druhá třetina.

PCE-VIT 34. - Pardubice vedou 2:1! Také v Pardubicích domácí otáčejí z 0:1 na 2:1, když se v končící přesilovce parádní bombou od modré trefil BORER.

LIB-CEB 22. - Liberec si přenesl aktivitu z konce první třetiny i do začátku té druhé. Bulíř unikl po levé straně a z kruhu nebezpečně vypálil, Kovář zasahuje lapačkou.

LIB-CEB 23. - Liberec zvyšuje na 3:1! Tentokrát už BULÍŘ na Kováře vyzrál, když dorazil střelu Čakajíka.

PCE-VIT 37. - Pardubice vedou 3:1! Domácí se proaszují dokonce v oslabení. Pardubičtí se vydali dopředu odvážně hned ve třech hráčích a vyplatilo se jim to. Rákos za modrou přiťuknul ZOHORNOVI a ten puk poslal krátkým švihem do vítkovické branky.

PCE-VIT 38. - Po pravé straně se prohnal Sýkora a z kruhu vyzkoušel Růžičkovu pozornost.

PCE-VIT Druhá třetina, po níž Pardubice vedou 3:1, právě skončila.

LIB-CEB 32. Liberec vede 4:1! Tvrdou ranou z levé strany se prosazuje opět BULÍŘ a dokonává svůj hattrick.

LIB-CEB 32. - Jihočeši na současný vývoj reagují změnou brankářů, Kováře vystřídal Kantor.

LIB-CEB 36. - Hosté ohrozili Pince střelou z dálky a následným závarem, domácí brankář však ve spolupráci se svou obranou situaci ustál.

PCE-VIT 41. - V Pardubicích začíná třetí třetina, domácí vedou nad Vítkovicemi 3:1.

LIB-CEB 40. - Druhá třetina končí, Liberec navýšil své vedení na 4:1.

PCE-VIT 42. - Pardubice vedou 4:1! Havířovo nahození od modré dorazil RADIL.

PCE-VIT 45. - Káňova teč úspěch nepřinesla.

PCE-VIT 47. - Pardubice přežily přesilovku, Vítkovice tak propásly jednu z posledních příležitostí na snížení.

PCE-VIT 48. - Vítkovice snižují na 2:4! KÁŇA přejel modrou čáru, rychlým taháčkem vystřelil na Růžičku a ten na jeho střelu lapačkou už nedosáhl.

PCE-VIT 49. - Pardubice zvyšují na 5:2! Na rozdíl tří branek vrací stav MARKOVIČ, který dorazil Bartkovu střelu. Vítkovice mění brankáře, za Málka přichází Šindelář.

LIB-CEB 41. - V Liberci začíná třetí třetina, domácí vedou 4:1.

PCE-VIT 52. - Za Růžičkova záda se snažil dostat kotouč Ujčík, ale proti přesile neuspěl.

LIB-CEB 42. - Budějovice snižují na 2:4! Jihočeši využívají přesilovku, od modré vše prostřelil KOTALÍK a vykřesává ještě svému týmu naději na vyrovnání.

LIB-CEB 45. - Budějovice snižují na 3:4! Mountfield se dostává na rozdíl jediné branky. Před brankou hlídkoval NĚMEČEK, který využil přihrávku Martynka z otočky.

PCE-VIT 58. - V Pardubicích to už na nějaký zvrat nevypadá, domácí mohou v klidu dohrávat, jelikož na dvě minuty putuje za katr Szturc.

LIB-CEB 46. - Nejlepší hráč zápasu Bulíř málem přidal svou čtvrtou trefu, jeho teč Čakajíkova nahození Kantor zlikvidoval jen se štěstím.

PCE-VIT 60. - Utkání v Pardubicích skončilo, Východočeši v úvodním čtvrtfinálovém utkání poráží Vítkovice 5:2.

LIB-CEB 50. - Liberecké nyní čekají horké chvilky, budou se více než minutu bránit dvojnásobné přesilovce Budějovic.

LIB-CEB 51. - Budějovice byly blízko vyrovnání. Z velkého tlaku rezultovala především obrovská šance Gulaše, který však nepřehodil ležícího Pince.

LIB-CEB 52. - Liberec je v pěti a Vítkovice může nevyužitá početní výhoda pořádně mrzet.

LIB-CEB 56. - Čtyři minuty před koncem a výsledek je stále výhodnější pro Liberecké, kteří jednobrankové vedení relativně v poklidu drží.

LIB-CEB 60. - Začíná poslední minuta třetí třetiny a na nějaký tlak Budějovic to nevypadá.

LIB-CEB 60. - Hosté hrají v šesti, Vak vyhazuje přes celé kluziště a těsně míjí prázdnou bránu.

LIB-CEB 60. - Utkání končí vítězstvím Liberce 4:3.

- Obě domácí mužstva, Pardubice i Liberec, tedy uhájila domácí kluziště a připisují si první vítězství ve svých čtvrtfinálových sériích. Další zápasy se hrají zítra.

- Tímto také končí naše online reportáže z domácích hokejových kolbišť. Přeji Vám hezký zbytek večera a příště na shledanou.