Žádné kebaby od cikánů, za pizzu vás nakopnu, běsnil trenér brněnské mládeže

Sport Sport
13. 6. 2020 15:05
Žádná ukázka z nového komediálního seriálu, ale skutečný proslov trenéra. Český hokej řeší peprný výstup Martina Stloukala, který ve více než osmiminutové uniklé nahrávce tepe do dorostenců extraligové Techniky Brno.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: lhkjestrabi.cz

"Pakoš, kdes byl?" ptá se trenér.

"Neměl mě kdo odvézt," odpovídá hráč.

"Nezájem! Taky pravděpodobně seš tady dneska naposled. Vůbec mě to nezajímá, to jsou vaše problémy. Toto je extraliga dorostu. Nejvyšší soutěž. Jo? Tyhlety pí…iny si řešte v Břeclavi."

Takhle zkraje nahrávky hovoří zkušený Stloukal ke kabině. V minulosti vedl v mezinárodní EBEL áčko Znojma či Klagenfurtu. Jako hlavní kouč působil i ve slovenské Skalici. 

Ostrý proslov pochází z konce května. Stloukala naštvalo, že hráčům po koronavirové pauze chyběla kondice.

"To, že jste se dva měsíce flákali, tak to je vrchol!" spustil 49letý trenér. "Kromě třech týmů v extralize mám všude svoje hráče. Neexistuje, aby jeden chyběl nebo si stěžoval na koleno, okostici, vole, nebo já nevím co. Tady je to jak lazaret, a to je vám patnáct let! Vaše tělo ještě vůbec nemůže vědět, co to je nějaká okostice, vole. Nebo že ho bolí achilovka. To je jenom proto, že nejste zvyklí na sobě systematicky pracovat."

Dorostenci Techniky nebyli v minulé sezoně příliš úspěšní. Skončili ve skupině o udržení. 

Proto Stloukal na hráče apeloval: "Každej se zatím zamyslete, co vám tady vykládám. Protože už to skončilo, ta sranda. Odteďka začínáme pracovat na tom, abysme v listopadu postoupili do finálovky a já su zvyklej hrát jenom o titul. Se tady nebudu dívat na to, vole, že sem přijede nějakej Tábor, nebo jak se jmenujou, nebo tam v té prdeli za tou Plzní, kde jsme byli. Zapomeňte na to. Se všema se bude vyhrávat."

Místy trenér promlouval k jednotlivým hráčům, pro něž měl málokdy slova chvály: "Vlošťák, další takovej! Ty na led taky nejdeš samozřejmě, to je ti doufám jasný. Ti dám okostici, vole, až ti bude špatně, vole."

"Jestli ten hokej nechcete hrát, nenuťte ty rodiče, aby to platili, a neserte mě, abych já tady vydával energii. Nemám na to náladu ani čas. Rychle si odletím zpátky na Floridu. A nebudu se tady s nikým srát," doplnil Stloukal.

V první části nahrávky hráčům zdůrazňoval, co by měli jíst: "Budete si hlídat jídlo, abyste se dostali ke žrádlu minimálně pětkrát denně. Hlavní jídla jsou snídaně, oběd, večeře. Svačiny jsou předtréninkový, tam bude buďto banán, nebo broskvová výživa. Padesát minut před tréninkem, nejpozdějc. Se nebudu dívat tady na to, vole, že nemáte energii a ještě blbě žerete."

"O smaženým žrádle se ani nebudeme bavit," pokračoval kouč. "Nechci vidět, že budete žrát nějaký čínský přejetý psy, kebaby u těch cikánů smradlavejch, špinavejch; nebo něco takovýho. Nebo pizzu! No to ani náhodou, hošánci! Jestli uvidím pizzu, tak ho nakopnu do prdele, že vylítne před zimák."

V rozhovoru pro iSport.cz Stloukal prohlásil, že si za svými výroky stojí, byť doplnil, že asi u třetiny z nich použil nadsázku.

"Jestli mě vyhodí, ať mě vyhodí. Pokud zůstanu, budu dál dělat svoji práci, jak nejlíp umím," doplnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy