Kelly Klíma, syn slavného otce, jde za dvojčetem. Hradec Králové posílí i Sklenář

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 6. 2020 18:32
Útočníci Kelly Klíma a Jakub Sklenář se stali novými posilami hokejistů Hradce Králové.
Kevin Klíma, který hrál i za Spartu, se v Hradci Králové sejde v jednom týmu s dvojčetem Kellym
Kevin Klíma, který hrál i za Spartu, se v Hradci Králové sejde v jednom týmu s dvojčetem Kellym | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Třiadvacetiletý syn mistra světa z roku 1985 a vítěze Stanleyova poháru s Edmontonem z roku 1990 Petra Klímy se setká v Mountfieldu se svým dvojčetem Kevinem. O devět let starší Sklenář naváže na dlouholeté působení pod koučem Vladimírem Růžičkou ve Slavii a Chomutově.

Klíma v uplynulé sezoně hrál za Tucson v AHL a Rapid City v ECHL, Sklenář po sestupu Chomutova z extraligy strávil ročník v dresu Pirátů v první lize. Oba podepsali v novém působišti roční smlouvy s opcí.

"O Kellyho jsme usilovali již delší dobu, ale až po ukončení aktuální sezony v AHL nabrala jednání rychlý spád. Je podobným rychlostním typem jako Kevin, který se v této sezoně jevil velmi dobře," uvedl generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Klíma si v uplynulém ročníku, který byl předčasně ukončen kvůli pandemii koronaviru, připsal ve 31 zápasech v AHL sedm bodů za šest branek a jednu asistenci. Ve čtyřech duelech v ECHL nasbíral čtyři body za čtyři góly.

"Navíc si od Kellyho slibujeme zlepšení naší produktivity, jelikož má kvalitní zakončení. Uvidíme, zda se dvojčata objeví v jednom útoku, což je otázka především pro trenéry," doplnil Kmoníček.

Kelly hrál s Kevinem ve stejných týmech do začátku sezony 2018/19. Nastupovali spolu i v juniorské QMJHL v Monctonu a Chicoutimi, potom i v AHL v Tucsonu a v ECHL v Norfolku. Kevin ale pak odešel za svým otcem do prvoligové Kadaně, následně hrál za Chomutov, Spartu a od října loňského roku působí v Hradci Králové.

Sklenář opustil Chomutov po pěti letech. "Po odchodu Adama Kubíka a Matěje Chalupy jsme chtěli doplnit kádr o útočníka, který má s extraligou zkušenosti. Je pracovitý a dobrý do defenzivy, což je v podstatě hlavní důvod, pro který jsme Kubu angažovali. Jelikož i Vláďa Růžička o tohoto hráče hodně stál, naše domluva byla poměrně rychlá," podotkl Kmoníček.

Sklenář si v uplynulém prvoligovém ročníku připsal v 32 duelech 16 bodů za šest branek a 10 asistencí. V extralize má na kontě za Slavii a Chomutov 663 utkání a 205 bodů za 75 branek a 130 asistencí. Se Slavií získal v roce 2008 titul a ve sbírce má v jejím dresu i stříbro a dva bronzy.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vrchní soud zrušil rozhodnutí o propuštění Jiřího Švachuly z vazby

Olomoucký vrchní soud zrušil rozhodnutí brněnského krajského soudu, který před dvěma týdny rozhodl o propuštění z vazby obžalovaného Jiřího Švachuly, jenž je souzeý v případu rozsáhlé korupce na radnici městské části Brno-střed. Odvolací soud tak rozhodl v neveřejném jednání na základě stížnosti státního zástupce Radka Mezlíka. Žalobce v pátek řekl, že vrchní soud toto rozhodnutí označil za předčasné a krajskému soudu uložil, aby se věcí znovu zabýval.

Brněnský krajský soud obžalovaného Švachulu, který byl místním politikem hnutí ANO, propustil z vazby 7. října. I přes rozhodnutí soudu však Švachula zůstal omezen na svobodě, státní zástupce totiž proti rozhodnutí na místě podal stížnost a usnesení soudu o propuštění z vazby tak nebylo pravomocné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy