Výluka přehledně: Podívejte se, kdo bude hrát extraligu

Podívejte se na galerii zámořských hvězd, které oživí extraligu.
V zámořské NHL v uplynulé sezoně působilo rovných 43 českých hokejistů. Během současné výluky si většina z nich našla angažmá v Evropě, ti mladší pak na farmách zámořských celků. Nicméně stále ještě zbývá 16 zkušenějších českých hokejistů, kteří jsou bez náhradního angažmá. Podívte se na jejich přehled ve fotogalerii Aktuálně.cz
Patrik Eliáš je nejžhavější české jméno na trhu volných hráčů během výluky NHL. V minulé sezoně táhl New Jersey Devils, během výluky by mohl posílit pražskou Spartu, která se o jeho služby eminentně zajímá. Během poslední výluky hrál třebíčský rodák za Znojmo a Magnitogorsk. Podle informací Aktuálně.cz má v současnosti čtyři nabídky, z extraligy i KHL, žádnou ale nechce přijmout hned, hrát chce začít nejdřív v půlce listopadu.
Pavel Kubina, který měl na konci minulé sezony potíže protlačit se do sestavy Philadelphie, už posílil Vítkovice, ale na první start teprve čeká. Kubina hrál za moravský klub již při poslední výluce a při té příležitosti si i vysloužil patnáctizápasový distanc za znevážení soutěže. Ten si právě odpykává.
Z Nashvillu by podle dostupných informací měl do Zlína zamířit rychlík Martin Erat. V tomto extraligovém celku působil i při poslední výluce NHL.
Foto: Reuters
Adam Sušovský
21. 9. 2012 12:05
Přečtěte si, které týmy použijí posily z NHL, a které nikoli.

Praha - Extraligové kluby oznamují příchody hvězd v NHL, zájem o extraligu roste. Napěchovaná O2 arena ve středu viděla v akci Jaromíra Jágra a spol., ovšem Kladno není zdaleka jediné, které ze zámoří nalákalo zvučná jména. 

Aktuálně.cz připravilo aktualizovaný přehled už jistých přestupů. Další jsou ale na spadnutí. Sparta usiluje o služby Patrika Eliáše, Pardubice jsou blízko dohodě s Davidem Krejčím stejně jako Vítkovice s Romanem Polákem. Toho chce i Chomutov, který jedná rovněž s Michaelem Frolíkem.

Už jisté příchody hráčů z NHL:

Kladno: Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Marek Židlický. Tomáš Kaberle.

Slavia: Roman Červenka a Vladimír Sobotka.

Zlín: Martin Erat (ještě dva týdny ale zůstane v Americe)

Vítkovice: Pavel Kubina (odpykává si 15 zápasový trest za znevážení jména extraligy)

Pardubice: Aleš Hemský, Jakub Kindl

Třinec: Rostislav Klesla

Sparta: Zatím nikdo

České Budějovice: Radek Martínek, Andrew Ference

Liberec: Ondřej Pavelec, Ladislav Šmíd

Karlovy Vary: Zatím nikdo

Kometa Brno: Zatím nikdo

Litvínov: Zatím nikdo

Chomutov:  Michael Frolík

Plzeň: Tuuka Rask (Fin.), Michal Rozsíval

 

Právě se děje

před 25 minutami

Šéf vojenských zpravodejců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy