Mistr z Pardubic získal Hemského. A touží po Krejčím

Sport Sport
17. 9. 2012 16:33
Hemský by mohl za východočeský klub nastoupit příští týden.
Aleš Hemský v reprezentačním dresu.
Aleš Hemský v reprezentačním dresu. | Foto: Reuters

Pardubice - V dostizích o získání zvučných jmen ze zámořské NHL nezahálí ani úřadující mistr extraligy. Pardubice oznámili angažování šikovného útočníka Aleše Hemského z Edmontonu. Tým navíc intenzivně jedná s bostonským centrem Davidem Krejčím.

Působení devětadvacetiletého Hemského na východě Čech bylo prakticky hotovou věcí. Sportovním manažerem Pardubic je totiž jeho otec Petr a Hemský je odchovancem klubu. "Jsme domluveni, jeho příchod je třeba dotáhnout po administrativní stránce," uvedl Petr Hemský s tím, že start v zápase je reálný až v příštím týdnu.

Hemský hrál za tým "perníkářů" naposledy při minulé výluce v sezoně 2004/2005. Tehdy pomohl Východočechům k titulu. "Moc se všichni těšíme, až Aleš opět nastoupí za svůj rodný klub," dodal funkcionář.

Pardubice se snaží přivést také Davida Krejčího. "To mohu potvrdit, řešíme výši jeho pojistky, v tuto chvíli nemohu říci nic bližšího," poznamenal Hemský. Dalším zájemcem o Krejčího služby je údajně Třinec.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy