Patera: Jágrovi místo v první lajně rád přenechám

Adam Sušovský
16. 9. 2012 20:00
Ani prohra v Brně s kabinou Kladna neotřásla. Hráči hned po zápase mysleli na ranní trénink, na který se už k týmu připojí i čerstvé posily z NHL.
Foto: Eduard Erben

Brno - Prohráli v Brně 1:3, ani druhá porážka v nové sezoně ale s náladou v kabině Kladna hned po zápase netřásla.

"Nevadí hoši, zítra ráno na tréninku i s klukama máknem a ve středu na to vlítnem," znělo odhodlaně z otevřené kabiny Rytířů.

Kladno už v pondělí na tréninku přivítá posily z NHL Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance a už ve středu sehraje netradičně v pražské O2 areně "domácí" utkání se Slavii.

"Už se moc těším, Jágrovi místo v první lajně rád přenechám," řekl kapitán týmu a nejzkušenější kladenský hráč Pavel Patera.

Druhý zápas, druhá prohra. Co se, Pavle, na ledě stalo dnes?
Bylo to vyrovnané, bohužel jsme dostali gól na 1:1 a začali tahat za kratší konec. Další branka pak visela na vlásku. Museli jsme začít hrát vabank. V Brně nám musí všechno sednout, musí tam být disciplína a štěstí. Na konci zápasu jsme sice za stavu 1:3 měli tlak, ale nedali jsme branku, bylo by zbytečné brankáře odvolávat.

Na začátku sezony se trápíte, ale už zítra se k vám připojí hráči z NHL. Uklidňuje vás to?
Dozvěděli jsme se to definitivně až dneska a byl zápas, takže jsme neměli čas se o tom bavit. Na zítřejší trénink i s klukama se už ale všichni těšíme a doufám, že ve středu konečně i díky nim vyhrajeme.

Jak vnímáte přesun domácího prostředí? Ve středu budete hrát svůj domácí zápas proti Slavii v Praze v "její" O2 areně...
Jsme hráči. Tam, kde nám řeknou, ať hrajeme, tam budeme hrát. Nevím, jak to budou brát fanoušci, ale pro nás to bude zážitek. Přijde hodně lidí a bude super atmosféra. Na ledě budou nejlepší hráči v republice.

Takže se na kluky z NHL těšíte?
Já už se těším hned na zítřejší trénink. Jsme po porážce, ale ta z nás zítra spadne. I s nimi bude nálada mnohem lepší. Bude to skvělé.

Co znamená obnovená spolupráce pro vás osobně?
Já už jsem s Jardou několikrát hrál. Zážitek to bude, ale asi ne tak velký, jako pro mladé kluky.

Budete mít Jágra na křídle prvního útoku?
To asi ne. Myslím si, že bude hrát v první lajně s Tomášem Plekancem. My ostatní se rádi šoupneme někam dál a kluky na led pustíme. (usmívá se)

Nebudete tedy žárlit, že vám vezmou prostor na ledě?
Ne. To v žádném případě. Jak už jsem říkal, všichni se rádi šoupneme dál. Jsou to nejlepší útočníci v Česku, takže je rádi pustíme před nás.

A co mladí hráči? Už z nich cítíte, že se těší na nový zážitek zahrát si s nejlepším hráčem v Česku?
Já se na to těším stejně jako ti mladí. Hlavně, aby i oni hráli a jen nekoukali na to, co Jarda předvede. Ve středu musíme makat všichni a konečně vyhrát.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy