Ve finále MS juniorů si zahrají Rusové a Kanaďané

Jaroslav  Šindelář Tomáš  Kubánek Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek
4. 1. 2011 7:30
Švédsko - Rusko 3:4 SN, USA - Kanada 1:4
Jevgenij Kuzněcov střílí vítězný gól v prodloužení zápasu s Finskem a zajišťuje Rusku postup do semifinále | Foto: Reuters

Buffalo - Finalisty juniorského šampionátu se stali hokejisté Ruska, kteří po velmi dramatickém průběhu porazili Švédsko, a Kanaďané, kteří v repríze loňského finále oplatili prohru domácím Američanům a vyhráli 4:1.

Kanaďané budou útočit na šestý triumf za posledních sedm let.

Jelikož po šedesáti minutách i desetiminutovém prodloužení svítil v zápase Švédsko - Rusko na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3, musely o postupujícím rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se jako jediný trefil Denis Golubjov, a zajistil tak finále ruským barvám.

Hokejová 20 otočila zápas s Německem a slaví udržení
Juniory srazila špatná obrana a příliš mnoho vyloučení

Jako první se vedení ujali Rusové, když brankář Lehner nešťastně propustil nahození Tarasenka. Chvíli před polovinou druhé třetiny brankář Lehner kapituloval znovu, jelikož nestačil na blafák Golubjova.

Ještě do konce druhé části ale snížil Adam Larsson, aby po návratu z kabin v přesilovce srovnal Järnkrok. I další početní výhoda se Švédům povedla, dělovkou od modré čáry dokonal famózní obrat Cehlin.

Opaření Rusové měli na vyrovnání něco málo přes čtyři minuty, ovšem nakonec jim k tomu stačily necelé dvě. Ve skrumáži před švédskou brankou se nejlépe orientoval Kalinin a poslal semifinále do prodloužení.

MS hokejistů do 20 let - semifinále:

Švédsko - Rusko 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. A. Larsson (Rakell, Thörnberg), 42. Järnkrok (Fasth, A. Larsson), 57. Cehlin (A. Larsson) - 7. Tarasenko (Valujskij), 28. Golubjov (Bočarov, Panarin), 59. Kalinin (Kicyn, Orlov), rozhodující sam. nájezd Golubjov. Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Smith - Wilmot (oba Kan.), Morrison (USA). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 13.435.

USA - Kanada 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Brown (Morin, Leddy) - 3. Hamilton (Eakin), 14. Howden (Connolly, Visentin), 26. Johansen, 46. Kassian (de Haan). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Levonen - Kekalainen (oba Fin.), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 18.690.