Junioři utekli hrobníkovi z lopaty. Po výhře s Německem slaví záchranu

"Dvakrát jsme se dokázali vrátit do zápasu a nakonec rozhodnout. To je obrovsky cenné," řekl hlavní kouč reprezentace Miroslav Přerost spolupracovníkovi ČTK.
(Petr Straka v socuboji s Konradem Abeltshauserem)
"V životě jsem nehrál pod takovým tlakem, bylo to strašné," přiznal Ondřej Palát, který se stal hlavním hrdinou duelu.
(Ondřej Palát střílí na branku Philippa Grubauera)
Trenéři po hrozivém debaklu od Ruska znovu sáhli ke změnám v sestavě. V brance dostal přednost Filip Novotný, do prvního útoku se k Horákovi s Palátem vrátil Straka. Právě první útočná formace nejčastěji velela na zteč branky Philippa Grubauera, německý brankář ale dlouho odolával.
(Filip Novotný)
Když pak na začátku druhé třetiny dostal z těžkého úhlu kotouč do sítě Hauner, vypadalo to s českými nadějemi bledě. "Němci byli strašně nebezpeční, trestali každou naši chybu," uvedl Palát.
(Matthias Plachta blokuje přihrávku Antonína Honejska)
3. 1. 2011 9:25

Česká juniorská reprezentace uhájila svou příslušnost k elitní skupině mistrovství světa. Záchranu jí zajistilo těsné vítězství 3:2 nad Německem, jež se ve Dwyer areně v Lewistonu zrodilo po velké bitvě až v poslední minutě třetí třetiny.