Junioři utekli hrobníkovi z lopaty. Po výhře s Německem slaví záchranu

Junioři utekli hrobníkovi z lopaty. Po výhře s Německem slaví záchranu
"Dvakrát jsme se dokázali vrátit do zápasu a nakonec rozhodnout. To je obrovsky cenné," řekl hlavní kouč reprezentace Miroslav Přerost spolupracovníkovi ČTK.
(Petr Straka v socuboji s Konradem Abeltshauserem)
"V životě jsem nehrál pod takovým tlakem, bylo to strašné," přiznal Ondřej Palát, který se stal hlavním hrdinou duelu.
(Ondřej Palát střílí na branku Philippa Grubauera)
Trenéři po hrozivém debaklu od Ruska znovu sáhli ke změnám v sestavě. V brance dostal přednost Filip Novotný, do prvního útoku se k Horákovi s Palátem vrátil Straka. Právě první útočná formace nejčastěji velela na zteč branky Philippa Grubauera, německý brankář ale dlouho odolával.
(Filip Novotný)
Když pak na začátku druhé třetiny dostal z těžkého úhlu kotouč do sítě Hauner, vypadalo to s českými nadějemi bledě. "Němci byli strašně nebezpeční, trestali každou naši chybu," uvedl Palát. 
(Matthias Plachta blokuje přihrávku Antonína Honejska)
Foto: Reuters
Sport Sport
3. 1. 2011 9:25

Česká juniorská reprezentace uhájila svou příslušnost k elitní skupině mistrovství světa. Záchranu jí zajistilo těsné vítězství 3:2 nad Německem, jež se ve Dwyer areně v Lewistonu zrodilo po velké bitvě až v poslední minutě třetí třetiny.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy