27. 1. 2012 20:55
Vítkovice - Liberec 5:3, Mountfield - Slavia 3:2 sn
David Kočí, Petr Ton
David Kočí, Petr Ton | Foto: Erben Eduard

Praha - Už o sedm bodů vede hokejovou extraligu pražská. Tým z Holešovic porazil ve šlágru 43. kola soutěže na domácím ledě Pardubice jednoznačně 4:0 a potvrdil letošní famózní formu. Dnes dokázali sparťané vyhrát již poosmé v řadě.

Góly vítězů střílel Broš, Sersen, Ton a Bližňák. Poslední jmenovaný navíc zaznamenal dvě asistence. Brankář Tomáš Pöpperle chytil všechny střely hostů a připsal si čisté konto, již páté v sezoně. Pardubice po prohře zůstávají na čtvrtém místě tabulky.

Druhá Plzeň má zápas s Mladou Boleslaví k dobru.

Zlín vyučil mistra, Leška dal dva góly za 20 vteřin
Další problém v extralize: nápis na dresech Plzně

Ani dvougólový náskok, který drželi ještě ve třetí třetině, nestačil hokejistům pražské Slavie k výhře na ledě Českých Budějovic.

Ve 43. kole extraligy nakonec zvítězil Mountfield 3:2 po samostatných nájezdech. Slavia šla do vedení ve 12. minutě, kdy se trefil Vondrka.

Poté se střelci na obou stranách trápili více než půl hodiny čistého času, než Jelínek zvýšil na 2:0 pro hosty. Za malou chvíli ale snížil Ptáček a Kašpařík v 51. minutě rozhodl o dělbě bodů.

Další bod jako bonus přinesly budějovickým samostatné nájezdy, v nichž si roli hrdiny pro sebe zajistil obránce Němeček.

O dvě branky vedl i Liberec ve Vítkovicích. Ani Bílí Tygři ovšem nadějný náskok neudrželi. Ve 35. minutě vyrovnali domácí dvěma slepeným góly Burgera a Štefanky na 2:2 a v dalším průběhu už dominovali. Kapitán Burger skóroval ve třetí třetině ještě jednou.

Vítkovice zvítězili 5:3 a i ve čtvrtém vzájemném duelu sezony Liberec porazili za tři body.

Kometa zvýšila náskok před Litvínovem

V přímém souboji o pozici v první desítce tabulky zdolala Kometa Brno Litvínov 4:1. Brněnští tak zvýšili náskok na svého soupeře na šest bodů. Kometa se mohla opřít především o skvělého Jiřího Trvaje ve své brance, v útoku zase řádili Holec a Petrovický, kteří si připsali po gólu a asistenci.

Dva body získalo Kladno. Rytíři vedli v Karlových Varech od 4. minuty, kdy se trefil Bicek. Ve druhé třetině ovšem vyrovnal domácí Kumstát. Rozhodnout nakonec musel penaltový rozstřel, který rozhodl hostující Dragoun.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 35. Burger (Ujčík, J. Káňa), 35. Štefanka (Szturc, Voráček), 45. Burger (Ujčík, Voráček), 46. Šedivý (Strapáč, Szturc), 60. Klimek (Trnka) - 14. Výtisk (Trončinský, Kudrna), 32. Bartovič (Kudrna, Čakajík), 49. P. Nedvěd (Víšek, Vak). Rozhodčí: Mikula, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:2. Diváci: 4633.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Kasík - Štefanka, Húževka, Hlinka - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, R. Hruška, Klimek - Šedivý, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Moravec, Štich, Ulrych, Holub - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Vantuch, T. Urban, Špaček - Bulíř, Vak, Kica - Bárta, Dušek, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 44. Ptáček (Gulaš, L. Květoň), 51. Kašpařík (Gulaš, L. Květoň), rozhodující nájezd Němeček - 12. Vondrka, 43. P. Jelínek (Sklenář). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4400.

České Budějovice: Jakub Kovář - J. Novák, Vydarený, Ptáček, Kranjc, Němeček, Mikuš, Kolarz - Burian, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný (27. Švihálek) - Horna, Červený, J. Marek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Slavia: Furch - Kadlec, J. Krejčík, Krejčí, Kolařík, Roth, Dresler, Šulc, od 50. navíc Valach - Pospíšil, Alinč, Vondrka - Kůrka, V. Růžička ml., Tomica - Jaškin, T. Hertl, Krenželok - Micka, Sklenář, P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Čelanský.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Vašíček, 24. Petrovický (Malec), 27. Erat (Holec, Petrovický), 60. Holec (Erat) - 44. Kubát (V. Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Vašíček, Bičánek, Malec, M. Hruška - Němec, L. Čermák, Koreis - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Balej, H. Zohorna, J. Káňa. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Litvínov: Franěk - Černošek, Kubát, Brejčák, Jareš, Stříteský, Kousalík, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, Hanzl, Ručinský - Smolka, Černý, Trávníček - Frolík, Hujsa, Jurčík - Gerhát. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Broš (Milam, Pacovský), 23. Sersen (Ton, Bližňák), 38. Ton (Bližňák, Tenkrát), 52. Bližňák (Tenkrát, Ton). Rozhodčí: Hodek, Homola - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc Pöpperle - V. Kočí oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7247.

Sparta: Pöpperle - Košťálek, Sersen, Milam, Kučný, Philipp, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, S. Treille - od 41. navíc Přibyl. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Kolář II, Benák, Borer, Sičák - Kolář I, Koukal, Starý - Šagát, T. Zohorna, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Půhoný, Nahodil, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 1:2 po sam. nájezdech
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Gřegořek) - 4.Bicek (Patera, Kalla), rozhodující nájezd Dragoun. Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3128.

Karlovy Vary: Salfický - Gründling, Gulaši, M. Rohan, Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - T. Klíma, T. Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, Pavlů, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Bílek, Dragoun, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.