Zlín vyučil mistra, Leška dal dva góly za 20 vteřin

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 1. 2012 20:47
Extraliga: Zlín - Třinec 5:1

Zlín - Příjemný zážitek připravili svým fanouškům v utkání 43. kola hokejové extraligy hokejisté Zlína. Berani na domácím ledě přehráli jednoznačně 5:1 obhájce titulu z Třince.

Díky výhře se Zlín dostal na šesté místo, které zaručuje přímý postup do play off. Rozhodující momenty zápasu přišly v poslední minutě první třetině.

Další problém v extralize: nápis na dresech Plzně
Kometě znovu stačil na výhru jediný gól

Za stavu 1:1 totiž zlínský kapitán Petr Leška skóroval ve dvojnásobné přesilovce dvakrát během pouhých dvaceti vteřin a zvýšil na 3:1. V poslední třetině pak výsledek zpečetili Čajánek a Köhler z trestného střílení.

Třemi asistencemi se na výhře Zlína podílel obránce Petr Zámorský.

43. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
12. Holík (Ondráček), 20. Leška (Hamrlík, Zámorský), 20. Leška (Zámorský, Hamrlík), 54. Čajánek (Zámorský, Důras), 55. Köhler z trest. střílení - 15. Varaďa (Hrabal). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Bláha, Jindra. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 3549.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Melenovský, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný, Bolf, Kania - Klimenta, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, Polanský, M. Hořava - McGregor, Ostřížek, Hrňa. Trenéři: Tlačil, P. Marek a Janků.