Růžičkův návrat, premiéra Patery. Derby "S" rozzářily emoce diváků i krásky na ledě

Fanoušci Sparty mohli nakonec oslavit návrat na pražský hokejový trůn.
Sparťané měli po loňské porážce 2:5 proti soupeři z nižší soutěže co napravovat. A fanoušci jim připravili pořádnou podporu. Do Sportovní haly Fortuna v Holešovicích, kde Sparta dříve působila, přišlo 6835 diváků.
Horní část haly sice zůstala uzavřena, dolní patro však bylo víceméně zaplněno. Přestože drtivou převahu na tribunách měli sparťané, ani příznivci Slavie se nechtěli nechat zahanbit. A jak je vidno, zápas hltali se značnými emocemi.
Utkání se vším všudy doplnily také roztleskávačky domácího výběru. O přestávce si diváci mohli užít jejich taneční číslo přímo na ledě.
Líbit se musely i krásně čisté dresy bez reklam. Pozornost fanoušků Slavie lákal třeba Vladimír Růžička mladší. Zkušený útočník se do mateřského klubu vrátil po osmi sezonách, ještě před třemi lety přitom oblékal dres Sparty.
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
10. 8. 2022 8:31
Už sedm let se Sparta se Slavií nepotkávají v hokejové extralize, a tak se bitva o titul "vládce Prahy" již tradičně přesouvá do letního derby. Včera si cestu do holešovické haly našlo bezmála sedm tisíc fanoušků, obě mužstva se vytáhla se zajímavými sestavami a duel rozhodovaly nakonec až poslední minuty. Projděte si naši fotoreportáž.
 

Právě se děje

Další zprávy