Růžička konečně vypovídal. Palaščák ho prý vydíral

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 8. 2015 7:13
Bývalý reprezentační trenér Vladimír Růžička byl po půl roce od začátku aféry předvolán k výslechu na policii. Ta by mohla vyšetřování případu brzy uzavřít.
Vladimír Růžička vypovídal na policii.
Vladimír Růžička vypovídal na policii. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Po více než čtvrt roce od začátku aféry, která otřásla pověstí respektovaného trenéra i celého mládežnického hokeje v Česku, vypovídal Vladimír Růžička na policii. Podle dnešního vydání MF Dnes měl Růžička u výslechu říct, že jej Palaščák vydíral.

Podnikatel a otec hokejisty, který se se skrytou kamerou snažil dosvědčit, že Růžička bere peníze za to, aby dal mladým hokejistům šanci, prý po Růžičkovi na jedné ze schůzek, kterou Růžička kriminalistům popisoval, požadoval 1,1 milionu korun.

Tyto peníze měl Růžička Palaščákovi zaplatit za to, že údajně zhatil hokejovou kariéru jeho syna Davida. Ten se nikdy neprosadil v dospělém týmu extraligové Slavie a nedařilo se mu ani v první lize v dresech Mostu a Berouna.

Zbývá vyslechnout jen prostředníka

Sám Palaščák přitom Růžičkovi předtím zaplatil dvakrát 250 tisíc korun za to, aby šanci dostal. Trenér mu loni tyto peníze vrátil z účtu své manželky.

Kriminalisté by tak po výslechu Růžičky měli brzy celý případ uzavřít. Podle MF Dnes už jim zbývá vyslechnout pouze posledního klíčového svědka, Růžičkova kamaráda a údajného prostředníka, který měl platby mezi trenérem a rodiči domlouvat, Jiřího Moučka.

Kauzu ovšem řeší hned tři pražská policejní oddělení. Kromě podezření z korupce kriminalisté vyšetřují ještě pomluvu (Palaščák o Růžičkovi tvrdil, že bral peníze) a vydírání (když Palaščák požadoval výše zmíněnou částku 1,1 milionu).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy