Růžičkova kariéra: Od spasitele českého hokeje po padoucha

Připomeňte si hráčskou a trenérskou kariéru Vladimíra Růžičky, který včera v důsledku podezření z korupce rezignoval na post kouče české hokejové reprezentace.
Vladimír Růžička toho má ve svých 52 letech za sebou opravdu hodně. Na ledě byl členem týmu mistrů světa z Prahy 1985 i legendární naganské olympijské party, na lavičce spolutvůrcem dvou titulů mistra světa a teď je terčem osočení z korupce.
Na reprezentační lavičce nyní neustál tlak kolem aféry s obviněním rodičů malých hokejistů, že přijímal během svého působení ve Slavii úplatky.
"S ohledem na pokračování mediální kampaně, která je proti mé osobě již od doby před domácím hokejovým šampionátem soustavně a účelově vedena, jsem se rozhodl odstoupit z funkce trenéra českého hokejového národního mužstva," uvedl Růžička ve včerejším tiskovém prohlášení.
Hokejový trenér se však cítí zcela nevinný. "Zdůrazňuji, že jsem se nikdy nedopustil ničeho nezákonného, nebo dokonce trestného. Veškerá obvinění odmítám a budu se jim bránit tak, abych dosáhl úplného očištění svého jména," dodal Růžička
Foto: Lukáš Caha
Sport Sport
10. 6. 2015 7:30
Připomeňte si hráčskou a trenérskou kariéru Vladimíra Růžičky, který včera v důsledku podezření z korupce rezignoval na post kouče české hokejové reprezentace.

Praha - Snad žádný hokejový trenér u nás v současnosti nevzbuzoval tolik nadějí fanoušků jako Vladimír Růžička, který včera ukončil svoji třetí "štaci" u národního týmu (více ZDE).

Neuplynul ani měsíc od konce hokejového šampionátu hraného v Praze a Ostravě a Růžička pod tlakem obvinění rodičů malých hokejistů, že přijímal během svého působení ve Slavii úplatky, složil svou funkci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy