Richter: Výhry na málo gólů? Důležité! V Soči to bude stejné

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
23. 12. 2013 12:00
Expert Aktuálně.cz Pavel Richter hodnotí vystoupení české reprezentace na Channel One Cupu.
Čeští hokejisté se na letošním Channel One Cupu radovali z tří výher i celkového triumfu
Čeští hokejisté se na letošním Channel One Cupu radovali z tří výher i celkového triumfu | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vedle reprezentačního kouče Aloise Hadamczika si vystoupení českého výběru na Channel One Cupu pochvaloval také bývalý útočník a trenér Pavel Richter.

"Myslím si, že jsme podali dobrý výkon. A to už od prvního utkání v Praze. Výborně chytali oba gólmani, kteří mají velký podíl na tom, že jsme vyhráli. Zároveň kluci hráli zodpovědně v obraně a po dlouhé době jsme ten ruský turnaj vyhráli," liboval si Richter v analýze pro Aktuálně.cz.

Důsledný a zodpovědný výkon

Zatímco v šesti přechozích zápasech této sezony získali Hadamczikovi svěřenci pouze tři body, z Ruska jich vezou plných osm, když jediný ztratili při výhře na nájezdy se Švédskem.

"Hráči předvedli důslednější a zodpovědnější přístup směrem dozadu. Dostávali jsme málo gólů a pár jsme jich dali. I když jich bylo málo, dokázali jsme všechny zápasy vyhrát, to je důležité," vysvětluje si pozitivní proměnu Richter.

Podle něj to byla před blížící se olympiádou dobrá prověrka. "Hokej jde tímto směrem, teď to tak hrají všechna mužstva. Zabezpečená obrana a výkony brankářů budou rozhodovat. Na olympiádě to bude stejné, protože každá chyba může rozhodnout o prohře nebo výhře," myslí si.

Skvělí brankáři

Přesvědčili jej zejména brankáři Jakub Kovář a Alexander Salák. Kovář v utkání s Finskem vychytal po perfektním výkonu nulu, Salák zase se Švédskem a Finskem pustil vždy jen jediný gól. Navíc se blýskl i v nájezdech.

"Brankáři se mi hodně líbili. Oba. Proto bych je vzal i na olympiádu," řekl Richter otevřeně. "Možná bych se nebál nasadit jednoho z nich jako jedničku místo Pavelce."

Hráčů z Evropy nominovat jen pár

Přestože zbytek týmu sázel především na kolektivní výkon, našel mistr světa z roku 1985 i mezi nimi výrazné individuality.

"V obraně to byl Kaberle, který byl platný hlavně v přesilovkách. Z útočníků bych vyzvihl především Nedvěda s Hlinkou. I s Červenkou hrála tahle trojice hrála," pochválil dobře složenou první formaci.

Přesto by do závěrečné nominace pro Hry v Soči vybral jen několik jmen, jimiž by doplnil výběr složený převážně ze zámoří.

"Přikláněl bych se k aktuální formě hráčů z NHL, kde máme opravdu ty nejlepší hokejisty. Podle mě bychom klidně mohli sestavit mužstvo pouze ze zámořských hráčů," myslí si.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy