Euro Hockey Tour

Euro Hockey Tour

Euro Hockey Tour bývala série hokejových turnajů, na kterých se od sezony 1996-97 utkávají reprezentace Česka, Finska, Ruska a Švédska. Každá z těchto zemí hostila jeden turnaj.

Od sezony 2014-15 se program zúžil pouze na Karjala Cup ve Finsku (listopad) a Channel One Cup v Rusku (prosinec), zároveň se více propojil s Euro Hockey Challenge.

Historicky nejúspěšnějším výběrem EHT je Finsko, které triumfovalo osmkrát. Češi celkové pořadí ovládli dvakrát (1998 a 2012). V sezoně 2015-16 skončili třetí, vyhráli Švédové.

Gulaš po pozitivním testu na covid opustil hokejovou reprezentaci

Útočník Milan Gulaš opustil po pozitivním testu na covid-19 českou hokejovou reprezentaci, která se připravuje na Channel One Cup v Praze a Moskvě. Pětatřicetiletá opora Českých Budějovic v pondělí s týmem na začátku srazu trénovala.

"V současné chvíli čekáme na konfirmační test, abychom případně potvrdili správnost včerejšího Milanova testu. Přesto jsme sáhli k tomu, že jsme Milana z preventivních důvodů izolovali od týmu a odcestoval domů," řekl kouč Filip Pešán v on-line rozhovoru s novináři.

"Zbytek týmu měl PCR testy negativní a přistoupili jsme k tomu, že jsme hráče dali na jednolůžkové pokoje. Vše se snažíme dělat v souladu s hlavní hygieničkou města Prahy, aby nám potvrdila správnost našeho postupu. Konzultujeme s ní další kroky, co všechno bychom měli udělat podle pravidel," uvedl Pešán, který neplánuje před čtvrtečním domácím duelem v O2 arene s Finskem povolávat žádného náhradníka. Národní tým pokračuje v přípravě podle naplánovaného programu.

V nominaci hokejistů na Channel One Cup jsou nově Pyrochta a Michal Kovarčík

V nominaci českých hokejistů na Channel One Cupu v Praze a Moskvě nahradili obránce Davida Skleničku z Jokeritu Helsinky a útočníka Jiřího Smejkala z Pelicans Lahti bek Filip Pyrochta z SaiPy Lappeenranta a Michal Kovařčík z Třince. Sklenička se Smejkalem se podle tiskové zprávy Českého hokeje omluvili z důvodu karanténních opatření v jejich klubech.

Nominace českých hokejistů na turnaj Channel One Cup v Praze a Moskvě (15.-19. prosince):

Brankáři: Marek Mazanec (Třinec; 2 zápasy), Šimon Hrubec (Omsk/KHL; 18), Roman Will (Čeljabinsk/KHL; 14),

obránci: David Musil (Třinec; 44 zápasů/0 branek), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva/KHL; 60/5), Lukáš Klok (Nižněkamsk/KHL; 32/4), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk/KHL; 101/4), Filip Pyrochta (SaiPa Lappeenranta; 19/0), Jan Ščotka (Jyväskylä/Fin.; 9/0), Libor Šulák (Vladivostok/KHL; 40/5), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.; 64/2),

útočníci: Matěj Blümel (19/6), Adam Musil (oba Pardubice; 18/2), Michal Kovařčík (2/0), Andrej Nestrašil (oba Třinec; 35/6), Michal Řepík (86/27), Vladimír Sobotka (oba Sparta; 41/9), Jakub Flek (Karlovy Vary; 25/6), Milan Gulaš (České Budějovice; 54/5), David Krejčí (Olomouc; 34/7), Lukáš Jašek (Pelicans Lahti/Fin.; 6/1), Michael Frolík (Lausanne/Švýc.; 49/12), Tomáš Hyka (Čeljabinsk/KHL; 26/6), Jan Kovář (Zug/Švýc.; 139/33), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk/KHL; 9/5), Michael Špaček (Frölunda/Švéd.; 20/2).

Z týmu pro Karjalu vypadli kvůli zdravotním potížím Gulaš a Klok, přibyl Pýcha

Kouč hokejové reprezentace Filip Pešán nemůže pro nadcházející turnaj Karjala počítat s nemocným útočníkem Milanem Gulašem z extraligových Českých Budějovic a zraněným obráncem Lukášem Klokem. Hráče ruského Nižněkamsku nahradil mladoboleslavský Pavel Pýcha. Pešán tak vezme do Linköpingu a Helsinek tři brankáře, osm obránců a 13 útočníků.

Nominace českých hokejistů na turnaj Karjala v Linköpingu a Helsinkách (10.-14. listopadu):

Brankáři: Petr Kváča (Liberec; 1 zápas), Štěpán Lukeš (Hradec Králové; 0), Miroslav Svoboda (Plzeň; 1),

obránci: David Jiříček (Plzeň; 1 zápas/0 branek), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva/KHL; 57/5), Dominik Mašín (Ilves Tampere/Fin.; 9/0), Filip Pyrochta (SaiPa Lappeenranta; 17/0), Pavel Pýcha (Mladá Boleslav; 2/1), Jan Ščotka (Jyväskylä/Fin.; 6/0), David Sklenička (Jokerit Helsinky/KHL; 54/1), Libor Zábranský (Jukurit Mikkeli/Fin.; 1/0),

útočníci: Filip Chlapík (6/0), David Kaše (7/2), Michal Řepík (všichni Sparta Praha; 83/27), Pavel Kousal (3/0), Ondřej Najman (oba Mladá Boleslav; 3/0), Matěj Blümel (Pardubice; 16/5), Jakub Flek (Karlovy Vary; 22/6), Luboš Horký (Kometa Brno; 2/1), Petr Kodýtek (Plzeň; 9/1), Lukáš Jašek (3/1), Jiří Smejkal (oba Pelicans Lahti/Fin.; 19/2), Matěj Stránský (Davos/Švýc.; 29/5), Michael Špaček (Frölunda/Švéd.; 17/2).

Pokračovat