Špatná zpráva: Hertl možná přijde o Soči i zbytek sezony

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 12. 2013 12:27
Tomáš Hertl bude po ataku Dustina Browna mimo nejméně měsíc, generální manažer San Jose ale nevyloučil, že bude muset na operaci a přijde o celou sezonu.
Tomáš Hertl bude se zraněným kolenem mimo nejméně měsíc. Hrozí ale také to, že kvůli operaci přijde o zbytek sezony.
Tomáš Hertl bude se zraněným kolenem mimo nejméně měsíc. Hrozí ale také to, že kvůli operaci přijde o zbytek sezony. | Foto: facebook San Jose Sharks

San Jose  - Zraněný hokejový útočník Tomáš Hertl bude chybět v sestavě San Jose nejméně měsíc. Generální manažer Sharks Doug Wilson zároveň uvedl, že není vyloučeno, že dvacetiletý český reprezentant bude muset s poraněným kolenem na operaci, což by prakticky jistě znamenalo pro odchovance pražské Slavie konec sezony. Hertl by tak přišel i o šanci představit se na olympijských hrách v Soči.

Hertl se zranil ve čtvrtečním zápase na ledě Los Angeles, kdy jej fauloval domácí kapitán Dustin Brown. Talentovaný útočník z duelu s poraněným kolenem odstoupil.

Na celý zákrok se můžete ještě jednou podívat také v našem videu - TADY.

Konec sezony? Zeptejte se za týden

Účastník letošního mistrovství světa již absolvoval první rentgenové vyšetření, další ho ještě čekají. Podle Wilsona má Hertl na koleně rozsáhlé otoky a až v příštích týdnech bude jasné, jak vážné zranění je. Už první vyšetření ale prý "něco" ukázala. Zda Hertl přijde o zbytek sezony, generální manažer odhadovat nechtěl.

"Na to je teď příliš brzy. Zeptejte se mě za týden, dva nebo tři. Momentálně je prognóza taková, že bude chybět měsíc. Ale může to být déle. Jak dlouho? To teď nevím," uvedl Wilson pro San Jose Mercury News.

Hertl dosud prožíval vydařenou premiérovou sezonu v NHL, na svém kontě má 15 gólů a patří mezi kandidáty na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka soutěže - více o jeho šancích čtěte TADY.

Zranění ho může připravit také o olympiádu. Reprezentační kouč Alois Hadamczik musí složení týmu oznámit nejpozději 7. ledna. Zraněného hráče by pak ještě v nominaci mohl vyměnit. Hokejový turnaj v Soči začne 12. února.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy