Rekordní zápas jim hlavu nezamotal. Hokejisté CSKA postoupili v Helsinkách do semifinále

24. 3. 2018 18:10
CSKA Moskva postupuje po vítězství 4:3 na ledě Jokeritu do semifinále KHL. V třaskavém boji o finále narazí na Petrohrad.
Radost hokejistů CSKA Moskva
Radost hokejistů CSKA Moskva | Foto: ČTK

Helsinky - Hokejisté CSKA Moskva porazili v šestém utkání v Helsinkách domácí Jokerit 4:3 a čtvrtfinálovou sérii Kontinentální ligy vyhráli 4:2. V semifinále soutěže se o titul v Západní konferenci utkají s Petrohradem v duelu dvou suverénně nejúspěšnějších týmů základní části.

Dva dny po historicky nejdelším utkání soutěže, v němž si v Moskvě finský celek vynutil v pátém prodloužení pokračování čtvrtfinále, sehráli oba rivalové gólově nejbohatší zápas série. Jokerit vedl 2:1 a 3:2, ale favorizovaní hosté brankami v 27. a 33. minutě skóre otočili, autorem vítězné trefy byl útočník Sergej Andronov.

Poslední semifinalista KHL vzejde ze série Ufa - Čeljabinsk. Po pěti zápasech vede Ufa 3:2 a po nedělním utkání v Čeljabinsku může doplnit ve finále Východní konference Kazaň.