Kladno vypadlo v play off první ligy už ve čtvrtfinále. Vyřadilo je Ústí nad Labem

Aktualizováno 9. 3. 2016 21:30
Hokejové Kladno do extraligy nepostoupí ani letos. Ve čtvrtfinále vypadl tým Jaromíra Jágra s Ústím nad Labem.
Ani branka Václava Skuhravého neodvrátila vypadnutí Kladna.
Ani branka Václava Skuhravého neodvrátila vypadnutí Kladna. | Foto: Milan Kammermayer

Ústí nad Labem - Nejlepší tým základní části WSM ligy z Kladna vypadl v play off už ve čtvrtfinále. V šestém zápase prohrál tým Jaromíra Jágra v Ústí nad Labem 4:3 po prodloužení a v celé sérii podlehl osmému týmu po základní části 4:2 na zápasy.

Naopak v Ústí se bude slavit dlouho do noci

Kladenští tak znovu odkládají návrat do extraligy. Naopak Ústí slaví velký úspěch a doplňuje Jihlavu, České Budějovice a Slavii v semifinále první ligy. O místenku v extraligové baráži se popere Jihlav s Ústím a České Budějovice se Slavií.

Napodruhé už hrobníkovi z lopaty neutekli

Kladno už jeden mečbol v sérii odvrátilo a vypadalo to, že by si mohlo poradit i s druhým. Rytíři během 51 vteřin v 26. minutě vymazali náskok domácích 2:0 a na začátku třetí třetiny dokonali obrat zásluhou svého tahouna v play off Denise Kindla.

Jenže hostům vydržela radost jen 50 sekund. A znovu, jako už několikrát ve čtvrtfinále, je srazil na kolena faul. Tomáš Redlich podrazil soupeře a na trestné lavici vydržel pouhých 15 sekund. Zpět jej pustil úspěšný bekhend ústeckého střelce Davida Tůmy.

V rozhodujících momentech chyběl Mensator

Zanedlouho postihla Kladno další nepříjemnost. Kvůli zranění odstoupila jeho gólmanská jednička Lukáš Mensator a na led musel náhradník Lukáš Cikánek. Ten měl v prodloužení daleko víc práce než jeho protějšek a nakonec kapituloval. Dlouholetý pilíř útoku Ústí Jaroslav Roubík, který se před lety neúspěšně pokoušel prosadit v extraligovém Kladnu, si našel puk před brankou a největšího favorita na postup poslal ze hry.

První ligu opouští Šumperk

Ze soutěže sestupuje Šumperk. Drakům nebylo nic platné sedmibrankové vítězství nad Benátkami nad Jizerou, konkurenční Most totiž v Třebíči rovněž bodoval naplno. Oba celky tak zakončily skupinu o udržení se stejným bodovým ziskem, moravský celek poslaly do druhé ligy horší vzájemné zápasy.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápas:

Ústí nad Labem - Kladno 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 24. a 44. D. Tůma, 13. Brož, 68. Roubík - 26. Skuhravý, 26. Machač, 43. D. Kindl. Rozhodčí: Krob, Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváci: 5468. Konečný stav série: 4:2.

Semifinálové dvojice (série začnou v pondělí 14. března):

Dukla Jihlava - Ústí nad Labem, České Budějovice - Slavia Praha.

6. kolo skupiny o udržení:

Šumperk - Benátky nad Jizerou 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)

Branky: 12. a 58. Plášek, 44. a 54. Brunec, 10. Milfait, 33. Haas, 59. Sedlák - 36. Kalina, 38. D. Svoboda. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Šmika. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 648.

Třebíč - Most 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 16. Kristl - 9. a 23. T. Doležal, 15. Řehoř, 40. Havlíček, 57. Rod. Rozhodčí: Schmejkal - Kreuzer, Křivohlavý. Vyloučení: 2:2, navíc Švec (Třebíč) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 720.

Konečná tabulka:

1. Třebíč 58 17 6 8 27 137:172 71
2. Benátky nad Jizerou 58 18 6 4 30 144:159 70
3. Most 58 17 4 6 31 151:195 65
4. Šumperk 58 14 7 9 28 156:195 65

Šumperk sestoupil do druhé ligy, ve vzájemných zápasech s Mostem měl horší bilanci.

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.