Kladno bude rozhodovat o dotaci pro hokejovou mládež na jaře

ČTK ČTK
2. 3. 2016 15:47
Způsob poskytnutí až sedmimilionové dotace bude město nyní řešit s právníky. Novinářům to dnes řekl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Kladno - Kladno bude rozhodovat o dotaci pro hokejovou mládež na jaře. Vyplácení milionů korun ročně zastupitelé pozastavili loni kvůli údajným nesrovnalostem v hospodaření hokejového klubu. Ten patří ze 30 procent městu a ze 70 procent hráči NHL Jaromíru Jágrovi, který nesrovnalosti odmítá.

Způsob poskytnutí až sedmimilionové dotace bude město nyní řešit s právníky. Novinářům to dnes řekl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Podle primátora město platí mládež nadstandardně a peníze na mladé hráče, například na jejich dopravu na zápasy, trenéry, soustředění a podobně, bude dávat i nadále. Město chce také nechat zkontrolovat účetnictví kladenského hokeje, to ale ještě nemá předané ke kontrole. "Nebudeme s vyplacením dotace pro mládež čekat na výsledky kontroly," uvedl primátor.

Kvůli podezření na nesrovnalosti město před několika měsíci pozastavilo placení provozu stadionu. V lednu radní rozhodli, že Kladno opět bude náklady platit.

Město mělo ročně přispět na provoz hokejového stadionu zhruba 15 miliony korun. V červnu však dotace pozastavilo a v září zastupitelé odsouhlasili provedení hloubkové kontroly. Kladenský A-tým v současnosti hraje první ligu a usiluje o postup do extraligy.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Afghánec, který vraždil v Rakousku u hranic s Českem, dostal doživotí

Afghánského žadatele o azyl, který loni v říjnu v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic ubodal dva lidi, dnes poslal soud v Linci na doživotí do vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Případ vyvolal velkou pozornost nejen v Rakousku, ale také v Česku. Zpočátku totiž nebylo vyloučeno, že Afghánec se pokusí utéct do Česka, proto byla česká policie v pohotovosti.

Soudní porota uznala vinu 33letého Afghánce jednomyslně. Verdikt ale není pravomocný, odsouzený se odvolal. Soud vedle doživotního trestu nařídil muži zaplatit za citovou újmu rodinám obou zavražděných částky v rozmezí 5000 až 10 000 euro (až 266 000 korun). I proti těmto nárokům se chce Afghánec podle APA odvolat.

Jako polehčující okolnost soud uznal přiznání muže, za přitěžující naopak to, že se naráz dopustil tří trestných činů. Vedle dvou vražd, které soudce označil za velmi brutální a chladnokrevné, se Afghánec za použití zbraně zmocnil auta jedné z obětí.

Afghánec nejprve nožem zabil pracovníka ubytovny pro žadatele o azyl a poté při útoku ubodal místního zemědělce, s jehož autem odjel. Krátce poté ho policie dopadla v Linci. Úřady ubytovnu ve Wullowitzu, ve které žilo asi dvacet žadatelů o azyl a ve které v minulosti bydlel i útočník, nechaly mezitím uzavřít, což požadovali obyvatelé obce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy