Kämpfova asistence Torontu nestačila, Kane rozstřílel kanadský tým hattrickem

Aktualizováno 20. 2. 2023 8:41
Český útočník David Kämpf připravil v nedělním utkání NHL jednu branku hokejistů Toronta při porážce 3:5 na ledě Chicaga. Na vítězství Blackhawks měl lví podíl autor hattricku a asistence Patrick Kane.
David Kämpf bojuje před bránou v zápase Toronta proti Chicagu.
David Kämpf bojuje před bránou v zápase Toronta proti Chicagu. | Foto: Reuters

Domácí do zápasu vstoupili lépe a po polovině základní hrací doby zásluhou tří Kaneových branek vedli 3:1. "Měl jsem nějaké šance a dokázal jsem je proměnit. Je hezké odehrát takový zápas před vlastními fanoušky," řekl Kane po devátém hattricku v základní části NHL.

Čtyřmi body za gól a tři asistence se blýskl Kaneův parťák z prvního útoku Max Domi. "V posledních zápasech, ve kterých nastupuji s Maxem a Philippem Kurashevem, se mi začalo dařit. Oba jsou výborní hokejisté, je s nimi radost hrát," pochválil americký útočník spoluhráče.

Stíhací jízdu Maple Leafs ve 38. minutě nastartoval Noel Acciari, který po Kämpfově dobré práci na brankovišti vstřelil první gól v dresu s javorovým listem. "Viděl jsem puk ve vzduchu, odkud ho David šikovně stáhl a poslal ke mně před branku. Ani nevím, jak to udělal, každopádně jsem rád, že jsem se prosadil tak brzy," řekl Acciari.

Toronto ve třetí části zásluhou Mitchella Marnera vyrovnalo, domácí ale dvěma góly v poslední desetiminutovce rozhodli o výhře. Rozdílovou trefu obstaral v 52. minutě Cole Guttman, jenž v NHL zaznamenal premiérový kanadský bod. Brankář Petr Mrázek sledoval výhru Chicaga proti svému bývalému týmu pouze ze střídačky.

V neděli nenastoupili ani Vítek Vaněček s Davidem Rittichem. Ve vzájemném duelu jejich týmů New Jersey porazilo Winnipeg 4:2. Devils vyhráli podruhé za sebou a v tabulce Východní konference i celé NHL si udrželi třetí místo.

"Nechceme se spoléhat jenom na Vítka. Kalendář je našlapaný a my potřebujeme využívat oba brankáře. (Mackenzie) Blackwood dnes odchytal povedený duel a pomohl nám k vítězství," vysvětlil změnu v brankovišti trenér New Jersey Lindy Ruff.

Jen na střídačce zůstal po nepovedeném sobotním výkonu i Karel Vejmelka. Arizona, v jejíž brance strávil celý zápas Connor Ingram, porazila Columbus 3:2 v prodloužení a protáhla bodovou sérii na devět zápasů.

St. Louis nezvládlo ani druhý zápas po odchodu hvězdného centra Ryana O'Reillyho. Blues v Ottawě prohráli vysoko 2:7 a z jedenáctého místa v Západní konferenci ztrácejí na play off již deset bodů.

Vedle kapitána přišli Blues také o Vladimira Tarasenka, Noela Acciariho a obránce Nika Mikkolu. Během týdne se jim v podstatě rozpadla osa týmu. "Není to pro nás jednoduché, ale musíme se s tím vypořádat. Je to součást naší práce," uvedl po vysoké prohře střelec prvního gólu St. Louis Colton Parayko.

Na výhře Senators se dvěma brankami a jednou asistencí podílel Tim Stützle. "Od začátku jsme byli stoprocentně koncentrovaní na zápas. V první třetině nás několikrát podržel brankář. My jsme se od toho odrazili a dali šest branek za sebou. Myslím, že dneska si to užili i naši fanoušci," řekl německý útočník.

Obhájci Stanley Cupu z Colorada otočili zápas s Edmontonem a vyhráli potřetí za sebou. Avalanche zvítězili 6:5 v prodloužení, přitom ještě ve 28. minutě prohrávali 0:3. Čtyřmi body (1+3) řídil obrat J. T. Compher.

V zápase dvou týmů bojujících o play off Minnesota porazila Nashville 4:3 a vyhrála podruhé za sebou. Dva góly dal nejlepší střelec Wild Kirill Kaprizov. Vítěznou trefu obstaral 21 sekund před koncem základní hrací doby Ryan Hartman.

Výsledky NHL:

Ottawa - St. Louis 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)

Branky: 28. a 48. Stützle, 16. Pinto, 22. DeBrincat, 31. B. Tkachuk, 33. Batherson, 59. Greig - 50. Parayko, 52. T. Pitlick. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. B. Tkachuk, 3. Batherson (všichni Ottawa).

Minnesota - Nashville 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky: 22. a 42. Kaprizov, 21. Duhaime, 60. Hartman - 38. Novak, 56. Josi, 60. Niederreiter. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.255. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Hartman, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).

Arizona - Columbus 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 15. Boyd, 17. Schmaltz, 62. Hayton - 34. Jenner, 56. Laine. Střely na branku: 25:36. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Hayton, 2. Schmaltz, 3. Boyd (všichni Arizona).

Chicago - Toronto 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky: 11., 28. a 31. P. Kane, 52. Guttman, 59. Domi - 13. Tavares, 38. Acciari (Kämpf), 48. Marner. Střely na branku: 28:35. Diváci: 20.979. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Domi, 3. Guttman (všichni Chicago).

New Jersey - Winnipeg 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky: 16. a 60. Mercer, 46. Zetterlund, 47. Wood - 15. Perfetti, 18. Pionk. Střely na branku: 29:25. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Mercer, 2. Wood, 3. Zetterlund (všichni New Jersey).

Colorado - Edmonton 6:5 v prodl. (0:1, 2:3, 3:1 - 1:0)

Branky: 29. J. T. Compher, 33. Ničuškin, 41. MacKinnon, 50. L. O'Connor, 56. Lehkonen, 65. Rantanen - 16.a 22. Foegele, 28. Draisaitl, 38. Barrie, 44. Janmark. Střely na branku: 42:49. Diváci: 18.134. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. J. T. Compher (oba Colorado), 3. Foegele (Edmonton).

3. Colorado 55 31 5 19 173:155 67
4. Minnesota 56 30 5 21 167:161 65
5. Nashville 54 26 6 22 152:163 58
6. St. Louis 56 26 3 27 175:205 55
7. Arizona 57 20 9 28 155:199 49
8. Chicago 55 18 5 32 136:201 41