St. Louis Blues

St. Louis Blues

St. Louis Blues je americký hokejový klub, který sice působící v NHL již od roku 1967, Stanley Cup ale nikdy nevyhrál. Přitom se hned ve třech úvodních sezonách dostal až do finále, vždy však prohrál jednoznačně 0:4 na zápasy.

V minulé sezoně 2014/15 Bluesmani vypadli v 1. kole play off s Minnesotou.

V týmu momentálně působí mladý český útočník Dmitrij Jaškin a zkušený forvard Martin Havlát. Tahouny mužstva jsou Alex Pietrangelo, Kevin Shattenkirk či Vladimir Tarasenko.

Člen hokejové Síně slávy Hawerchuk bojuje s rakovinou žaludku

Člen hokejové Síně slávy Dale Hawerchuk bojuje s rakovinou žaludku. Šestapadesátiletý bývalý kanadský útočník uvedl, že se podrobuje chemoterapii.

"Chemoterapie je docela drsná. Docházím na ni týden a pak si musím dát týden pauzu, aby se tělo vzpamatovalo a mohlo se na to jít nanovo. Takhle to budu dělat dva měsíce," řekl webu NHL.com Hawerchuk, jenž kvůli boji s nemocí odstoupil v září z funkce trenéra juniorského týmu Barrie Colts.

"Jídlo mi dělá problémy a mám výživovou sondu, ale v posledních dnech jsem byl schopen také trochu normálně jíst. Musím bojovat. Chci žít, abych o tom mohl vyprávět," řekla bývalá hvězda NHL.

Hawerchuk v 80. a 90. letech v dresech Winnipegu, Buffalu, St. Louis a Philadelphie odehrál 1888 zápasů a zaznamenal 518 gólů a 891 asistencí. V letech 1987 a 1991 si zahrál na Kanadském poháru, představil se také na třech mistrovstvích světa. Do Síně slávy byl uveden v roce 2001.

Zdroj: ČTK
Pokračovat