Jedno dvě piva si dám, abych do sebe dostal vitamín, říká Hertl. A bojuje se sladkým

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 12. 2019 10:33
Čas Vánoc je pro jednoho z nejlepších českých hokejistů současnosti Tomáše Hertla velmi nelehkým obdobím.
Tomáš Hertl.
Tomáš Hertl. | Foto: Reuters

Šestadvacetiletý tahoun San Jose v NHL se nijak netají tím, že má rád dobré jídlo, navíc se jen těžko brání pokušení v podobě sladkostí. A svátky představují v tomto ohledu spoustu nástrah. Urostlý centr se tak musí hlídat, přiznal ale, že horší je to potom během léta.

Tradičního kapra si pražský rodák v zámoří odpustí, byť trochu nedobrovolně. "Tady v Americe se špatně shání. Dáváme si řízek a bramborový salát. Ale já se snažím jíst zdravě, protože jak říkám, jsem žíravina. Mám snad jen dvě věci, které mi nechutnají. Jinak jím všechno," prozradil Hertl v rozhovoru pro českou verzi webu nejlepší ligy světa NHL.com.

Cítí zodpovědnost, Sharks se navíc v dosavadním průběhu ročníku příliš nedaří. Během sezony si český hráč dokáže odepřít i oblíbenou svíčkovou. "Jím zdravější věci. Spíš to nechávám na babičkách, když se potom vrátím do Česka. A babičky jsou rády, že mi tu 'svíci' můžou v létě udělat. Ono to tady v Americe ani nejde kvůli mouce, nechtěl bych se ošidit o tu klasickou českou svíčkovou," vysvětlil Hertl.

Váhu si nehlídá nijak násilně, spíše přirozenou cestou. "Hlídám se i nehlídám. Miluju jídlo a miluju sladký. Ale během sezony se najím, jak potřebuju. Dopřeju si, když vím, že to spálím při zápase a potřebuju něco dostat do těla. Samozřejmě, že děláme hodně zeleninu, ale nějakou tu sladkost si taky dám. Horší je to pak v létě. To člověk nemá takový výdej energie, takže si musí dávat trochu pozor," připustil Hertl.

Na sladké má v týmu spřízněnou duši. Podobně totiž hřeší i další ofenzivní hvězda Sharks Logan Couture. Shodou okolností právě tato dvojice labužníků vévodí bodování mužstva v sezoně. Couture má na kontě 33 bodů (12+21), Hertl, jenž sehrál o čtyři zápasy méně, 30 za 14 branek a 16 asistencí. Kanadský centr na Hertla prozradil, že dortíků sní opravdu spoustu.

"Couts si dělá srandu," ujistil Hertl. "Pravda je ale taková, že to máme rádi oba. Vždycky, když jdeme na tripech na jídlo, tak se dušujeme: Dneska si dezert nedáme! A nakonec to dopadne tak, že si ho dáme oba. Pošťuchujeme se a dáváme sázky, kdo z nás bude za dvacet let tlustší," přiznal s úsměvem Hertl.

"Hecujeme se spolu, možná proto to na mě prozradil. Ale nebudu říkat, že nemám rád sladké. Když můžu, tak zmrzlinu a čokoládu miluju. Se sladkým se musím držet zpátky," dodal.

Nebrání se ani pivu. "Občas jedno po zápase dám. Nebo třeba když se s klukama sejdeme a hrajeme Playstation. Jsme tam třeba ve čtyřech a jedeme nějakou hru, tak u toho si jedno dvě dáte, abyste do sebe dostali vitamín. Někdy si kupuju plzeň v láhvi. Nevím, zda je to tady v Kalifornii originál, ale ochutnal ji táta, který je větší odborník na pivo než já, a říkal, že to není špatný. Já nemůžu ty americký piva, to mi nejede," přiznal Hertl.

I když celkově to má se sledováním českých a amerických filmů podle svého odhadu padesát na padesát, během těchto dnů má jasno. "Hlavně teď na Vánoce mám rád klasiku: Tři oříšky pro Popelku nebo především S čerty nejsou žerty - tuhle pohádku jsem viděl snad tisíckrát. To mě bude bavit pořád a vždycky se u toho zasměju," řekl Hertl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy