Dostál nebyl nervózní a po výhře skákal radostí. Atmosféru znal z para hokeje

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
27. 12. 2019 6:31
V prvním zápase juniorského mistrovství světa potvrdil, že se na něj čeští hokejisté mohou spolehnout. Byť Lukáš Dostál v utkání s Ruskem třikrát inkasoval, přidal navrch 33 zákroků. Po cenném vítězství na úvod MS ocenil fanoušky v Ostravě a hovořil o tom, proč ho při premiéře na šampionátu nesvazovala nervozita.

Jak těžký byl úvodní zápas proti Rusku?

Určitě byl hodně náročný zápas, ale kluci přede mnou podali fantastický výkon. Zablokovali plno střel. Chci jim poděkovat, odehráli to přede mnou parádně.

V první třetině jste dvakrát inkasoval, ale měl jste k tomu 16 zákroků. Bylo klíčové to tam udržet a nepustit Rusy do vedení?

Neřekl bych, že klíčové, protože Rusové měli šance i ve druhé a třetí třetině. Zaplaťpánbůh jsme zkraje dali dva pěkné góly, to nás trošičku nakoplo. Potom jsme udělali pár faulů, Rusové to proměnili (dvakrát skórovali krátce po skončení vlastní přesilovky, pozn. red.) a do kabin se šlo za stavu 2:2. Ve druhé třetině se začínalo vlastně od nuly a bylo důležité, že jsme nápor Rusů ustáli.

Byl jste před zápasem nervózní? Přeci jen to byla premiéra na domácím šampionátu.

Ne, vůbec. Byl jsem úplně v klidu. Dlouho jsem se totiž těšil, na jaře jsem se díval, když tady hráli para hokejisté. Proti Rusům se mi to potvrdilo, atmosféra byla zase parádní. Chtěl bych fanouškům poděkovat, byli hnacím motorem a tlačili nás dopředu.

Co jste říkal na produktivitu spoluhráčů? 22 střel na branku přetavili ve čtyři góly, Rusové potřebovali na tři branky 36 pokusů.

Měli jsme šance a ty jsme proměnili, což je nejpodstatnější. Zápasy se hrají na góly, není to tak o poměru střel. Proměňování šancí bylo klíčem k úspěchu.

Je to velké povzbuzení do dalšího průběhu turnaje?

Pro nás to byl důležitý zápas. Byl to vstup do turnaje, výhry si velice ceníme, ale do dalších utkání musíme jít s pokorou a od nuly.

Po zápase jste skákal radostí, celý tým měl obrovskou radost. Bylo znát, že jste si oddechli?

Měli jsme obrovskou radost, protože to bylo parádní vítězství před skvělými diváky. Nechci říct, že to z nás spadlo. Nicméně výhra je na začátku turnaje určitě povzbuzující.

Jaké bylo dívat se z brány na zraněného Jakuba Lauka, když to s ním nevypadalo dobře?

Upřímně, ten zákrok jsem neviděl. S Kubou jsme velcí kamarádi, takže mě to mrzelo. Ale na druhou stranu jsem se musel soustředit na svůj výkon, tyhle věci mě nemohou ovlivnit.

Od začátku měl zápas grády, hráči do něj byli očividně vtažení. Jak jste to vnímal z branky?

Bylo to tvrdé, mělo to obrovské tempo a myslím, že i diváky to bavilo.

Bylo důležité, že jste skoro pořád vedli?

Určitě. Rusové podle mě změnili styl v tom, že se snažili více střílet. V první třetině hráli v přesilovkách hodně přihrávky do kříže, pak už se to snažili zjednodušit. Ale my jsme na to byli připraveni a kluci zablokovali strašně moc střel. To, že jsme Rusy nepustili do vedení, hrálo svou roli.

Jak těžké bude připravit se na zápas s Němci, kde budete favority?

Jak už jsem říkal, my začneme od nuly a v podstatě nebudeme nic měnit. Připravíme se stejně jako na zápas s Rusy a budeme hrát na maximum.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy