Naganského vítěze Dopitu stíhá policie. Prý zkresloval účetnictví

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 11. 2015 11:50
Kriminalisté vyšetřují majitele hokejové Olomouce Jiřího Dopitu na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.
Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce.
Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce. | Foto: Zlata Vostrá

Praha – Majitel extraligové Olomouce Jiří Dopita má vážný problém. Policie ho podle deníku Sport začala stíhat na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Že je něco v nepořádku, se dalo vytušit už v červenci, kdy kriminalisté na olomouckém zimním stadionu zabavili klubové účetnictví, které následně nechali posoudit znalcem. Ještě předtím se Dopita ve svém klubu vzdal z osobních důvodů funkce asistenta trenéra.

Od 30. října olympijského vítěze z Nagana stíhá policie. Klub HC Olomouc s. r. o. měl prostřednictvím Dopity v příslušných dokumentech za účtovací období let 2006 až 2012 uvést nepravdivé či hrubě zkreslené údaje. Tím ohrozil majetková práva občanského sdružení Hockey Club Olomouc, v jehož čele stojí Bohdan Nerušil.

Ten na Jiřího Dopitu podával trestní oznámení léta. Domnívá se, že nezákonně přišel o podíl v klubu. Nyní policie poprvé připustila, že by mohl mít pravdu. Obviněný Dopita i jeho advokát Michal Zahnáš se k případu odmítají vyjádřit.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Filmy z přehlídky Tady Vary vidělo přes 36 tisíc diváků

Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného karlovarského festivalu uspořádali jeho pořadatelé, navštívilo 36 645 diváků. Loni bylo na devítidenní akci prodáno 139 271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech a zahrnovala 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festival. Na podzim pořadatelé plánují uspořádat nesoutěžní přehlídku v Karlových Varech. Příští řádný ročník festivalu by se pak měl uskutečnit 2. až 10. července 2021. Největším divácký zájem na akci Tady Vary provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy