Naganského vítěze Dopitu stíhá policie. Prý zkresloval účetnictví

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 11. 2015 11:50
Kriminalisté vyšetřují majitele hokejové Olomouce Jiřího Dopitu na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.
Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce.
Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce. | Foto: Zlata Vostrá

Praha – Majitel extraligové Olomouce Jiří Dopita má vážný problém. Policie ho podle deníku Sport začala stíhat na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Že je něco v nepořádku, se dalo vytušit už v červenci, kdy kriminalisté na olomouckém zimním stadionu zabavili klubové účetnictví, které následně nechali posoudit znalcem. Ještě předtím se Dopita ve svém klubu vzdal z osobních důvodů funkce asistenta trenéra.

Od 30. října olympijského vítěze z Nagana stíhá policie. Klub HC Olomouc s. r. o. měl prostřednictvím Dopity v příslušných dokumentech za účtovací období let 2006 až 2012 uvést nepravdivé či hrubě zkreslené údaje. Tím ohrozil majetková práva občanského sdružení Hockey Club Olomouc, v jehož čele stojí Bohdan Nerušil.

Ten na Jiřího Dopitu podával trestní oznámení léta. Domnívá se, že nezákonně přišel o podíl v klubu. Nyní policie poprvé připustila, že by mohl mít pravdu. Obviněný Dopita i jeho advokát Michal Zahnáš se k případu odmítají vyjádřit.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Moskva varovala Spojené státy, ať se drží stranou od Krymu

Rusko v úterý varovalo Spojené státy, ať se drží stranou od černomořského pobřeží Ruska a Krymu. Riziko incidentu je velmi vysoké, uvedl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov podle agentury Reuters. Vyslání dvou amerických vojenských lodí do Černého moře, kam mají připlout tento týden, označil na pozadí stoupajícího napětí na východě Ukrajiny za "provokaci".

Rjabkov současně ujistil, že Moskva hodlá nadále bránit ruskojazyčné obyvatele části východoukrajinského Donbasu, ovládané proruskými separatisty od jara 2014. Rusko tak chce postupovat navzdory americkému varování, že zaplatí "vysokou cenu" za počínání na východě Ukrajiny. "Prostě bráníme své zájmy, zájmy našich občanů, ruskojazyčného obyvatelstva. Nadále je budeme bránit," prohlásil náměstek podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy