Naganského vítěze Dopitu stíhá policie. Prý zkresloval účetnictví

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 11. 2015 11:50
Kriminalisté vyšetřují majitele hokejové Olomouce Jiřího Dopitu na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.
Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce.
Jiří Dopita na střídačce hokejové Olomouce. | Foto: Zlata Vostrá

Praha – Majitel extraligové Olomouce Jiří Dopita má vážný problém. Policie ho podle deníku Sport začala stíhat na základě obvinění z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Že je něco v nepořádku, se dalo vytušit už v červenci, kdy kriminalisté na olomouckém zimním stadionu zabavili klubové účetnictví, které následně nechali posoudit znalcem. Ještě předtím se Dopita ve svém klubu vzdal z osobních důvodů funkce asistenta trenéra.

Od 30. října olympijského vítěze z Nagana stíhá policie. Klub HC Olomouc s. r. o. měl prostřednictvím Dopity v příslušných dokumentech za účtovací období let 2006 až 2012 uvést nepravdivé či hrubě zkreslené údaje. Tím ohrozil majetková práva občanského sdružení Hockey Club Olomouc, v jehož čele stojí Bohdan Nerušil.

Ten na Jiřího Dopitu podával trestní oznámení léta. Domnívá se, že nezákonně přišel o podíl v klubu. Nyní policie poprvé připustila, že by mohl mít pravdu. Obviněný Dopita i jeho advokát Michal Zahnáš se k případu odmítají vyjádřit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy