Za Lužánky se vrací hokej. Takhle rostou tribuny pro Hokejové hry Komety

S dvouměsíčním předstihem započaly práce na lednových zápasech hokejové extraligy pod širým nebem, které se na začátku příštího roku odehrají Za Lužánkami. Podívejte se, jak to na místě vypadá
Firma pověřená montáží tribun započala s pracemi před třemi týdny. Ve stejnou chvíli, kdy vedení Komety potvrdilo záměr odehrát zde dva zápasy pod otevřeným nebem. Oficiálně akce nese název "Hokejové hry".
Teplé počasí stavbě přeje a na místě stojí již tři velké tribuny, které pojmou tisíce lidí.
Kometa by je ráda zaplnila více než dvaceti tisíci fanoušky. Pokud na tato slova dojde, padne extraligový rekord.
Venkovní zápasy budou dva, nejprve vyzvou indiány z Plzně (3. ledna) a poté pražskou Spartu (8. ledna).
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
12. 11. 2015 5:46
Extraliga oficiálně potvrdila, že se v lednu odehrají dva duely pod širým nebem. Kometa v nich na dočasné ledové ploše, která už nyní vyrůstá na místě bývalého zimního stadionu Za Lužánkami, přivítá Plzeň a Spartu. V místě bývalého stadionu už nyní rostou první tribuny. Podívejte se, jak práce probíhají.

Brno - S dvouměsíčním předstihem započaly práce na lednových zápasech hokejové extraligy pod širým nebem, které na začátku příštího roku odehraje brněnská Kometa proti Plzni a Spartě.

V areálu bývalého Zimního stadionu Za Lužánkami se tyčí první tribuny. Ty by mohly pojmout až devatenáct tisíc lidí. Pojďte se s námi podívat, jak práce na místě, kde Kometa získala jedenáct mistrovských titulů, probíhají.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy