Úleva pro obranu, zranění Šimka není vážné: Rozbil jsem se o mantinel, moje blbost

Adam Sušovský Adam Sušovský
13. 5. 2017 16:26
Co je s Radimem Šimkem, bude jeho zranění vážné? Obavy o českého obránce, který zkraje třetí třetiny odstoupil ze zápasu se Slovinskem, vyvrátil rentgen v nemocnici. Zápěstí opory defenzívy není zlomené, ale jen pohmožděné. "Rozbil jsem se o mantinel, byla to moje blbost," usmál se dnes Šimek. Se zatejpovanou rukou zvládl celý trénink a bude v pohodě.
Radim Šimek nedohrál zápas se Slovinskem. Zranění zápěstí by ale nemělo být vážné.
Radim Šimek nedohrál zápas se Slovinskem. Zranění zápěstí by ale nemělo být vážné. | Foto: Michal Eger

Paříž (od našeho zpravodaje) - Když si dnes vybaví moment, kvůli kterému odstoupil z posledního zápasu proti Slovinsku, už ho komentuje i s humorem: "Rozbil jsem se o mantinel, byla to moje blbost," usmíval se Radim Šimek

Bezprostředně po utkání mu ale moc do smíchu nebylo. To jel do nemocnice na rentgen s obavou, že má zápěstí po nárazu zlomené. "Bál jsem se, v první chvíli jsem tu ruku vůbec necítil," řekl. Vyšetření ale ukázalo, že má ruku jen zhmožděnou. A to je velká úleva i pro české trenéry.

Elitní bek, člen první obrany české reprezentace, o zbytek mistrovství světa nepřijde. A s největší pravděpodobností se nebude šetřit ani v nedělním zápase proti Francii.

Co tedy přesně s rukou máte a jak vás zranění limituje?

"Byl jsem na rentgenu, kde mi řekli, že nic zlomeného není. Dneska jsem to měl na trénink zatejpované dal jsem tomu trochu voraz. Jak to mám zatejpované, vůbec nemám v ruce cit. Ale jinak je to v pohodě."

Jak k tomu zranění vůbec došlo?

"Chtěl jsem dohrát, myslím, Jegliče, on ale zabrzdil a já se rozsekal o mantinel. Byla to moje blbost. V první chvíli jsem ruku vůbec necítil a bál jsem se. Pak jsem to rozhýbal."

Budete muset mít ruku zatejpovanou i v zápase?

"Jestli to bude bolet, radši si ten tejp dám. Ale asi trochu jinak, než jsem ho měl teď na tréninku. Jak jsem v ruce neměl cit, tak jsem ani nevěděl, že držím hokejku."

Injekce proti bolesti by řešením nebyla?

"Měl jsem jen prášek na otok, kvůli tréninku je zbytečné cpát do těla prášky."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Nehoda dvou osobních aut uzavřela dočasně dálnici D6 u Kynšperka

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří ve čtvrtek k večeru uzavřela dočasně nehoda dvou osobních aut. Policie uvedla, že při nehodě byli dva lidé lehce zraněni. Dálnice je kvůli vyšetřování nehody dočasně uzavřena ve směru z Karlových Varů na Cheb, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle policie je na silnici v těchto místech souvislá vrstva sněhu. Podmínky na silnicích se v Karlovarském kraji zhoršily už odpoledne, kdy při teplotách pod nulou začalo nejprve pršet a vpodvečer se déšť změnil na sněžení.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Dohoda o Turówu může být během několika týdnů, řekl premiér Fiala

Česko-polská jednání o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów lze podle premiéra Petra Fialy dovést k dohodě v řádu několika týdnů. Chce kompromis přijatelný pro Českou republiku, Polsko i Liberecký kraj. V pořadu Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu dnes předseda vlády uvedl, že je v kontaktu se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým.

Oba podle něj chtějí dohodu, která bude oboustranně přijatelná, a to i pro Liberecký kraj, kterého se rozšíření těžby dotýká. "Je reálné to dovést do konce v řádu několika týdnů," uvedl Fiala na dotaz ohledně termínů.

V jednáních podle premiéra zůstávají problémové body, které je třeba odblokovat, a není v zájmu nikoho zůstat bez dohody. Po středečním jednání vlády Fiala uvedl, že dohodu zatím podepsat není možné. Dvěma hlavními problémy zůstávají výše finančních kompenzací a délka soudního dohledu.

Praha vede kvůli dolu s Varšavou spor, rozšíření těžby předloni Polsko povolilo bez ohledu na námitky české strany. Česko se kvůli tomu obrátilo na Soudní dvůr EU, který loni v květnu nařídil Polsku předběžným opatřením zastavit práce. Poláci to odmítají a zpochybňují i dopady na české území.

Česko podle návrhu smlouvy trvá na náhradě 50 milionů eur (zhruba 1,22 miliardy korun) za škody způsobené těžbou, Polsko nabídlo 40 milionů eur (zhruba 980 milionů korun). Spor trvá také u požadavku na desetiletou délku soudního dohledu. Varšava by souhlasila jen s dvouletým dohledem.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy