Hvězdy NHL i hráči z domácí ligy. Podívejte se, kdo všechno už odmítl slovenskou reprezentaci

Všech deset volných hvězd z NHL, další borci z Evropy a dokonce i dva hráči ze slovenské extraligy. Slováci se před MS bojí o výsledek. Podívejte se, kteří hokejisté je nechali ve štychu a proč.
Ve 40 letech zvládl celou sezonu bez vážného zranění, luxusní smlouvu v Bostonu má i na tu další. Kdo by čekal, že kapitán ZDENO CHÁRA nenechá Slováky na holičkách, ten se mýlí. Vzal si chviličku na rozmyšlenou, pak po konci Bruins ve Stanley Cupu vzkázal: jsem unavený. Má za sebou hodně náročnou sezonu, vedle 81 zápasů za Boston totiž dalších šest odehrál za Výběr Evropy na Světovém poháru.
Účast MARIÁNA GÁBORÍKA na šampionátu byla od začátku jen v rovině teorie, jeden z nejlepších slovenských útočníků historie se velmi brzy omluvil, i když jeho Los Angeles vůbec nepostoupilo do play off. Gáborík hned po konci zpackané sezony podstoupil operaci chronicky bolavého levého kolene. A rekonvalescence bude trvat tak dlouho, že není vůbec jisté, zda na konci léta stihne začátek předsezonního kempu.
MARIÁN HOSSA vyhrál třikrát Stanley Cup, úspěchy se slovenskou reprezentací se mu ale vyhýbají. Nepřidá jej ani teď. Obléct dres své země na devátém mistrovství světa v kariéře odmítl. Nemá chuť. S ohledem na svůj věk (37 let) odmítl účast na MS už s předstihem. Cítí se unavený. Pro Slováky velká škoda, za Chicago v letošní sezoně nastřílel 26 branek. Jednu trefu zaznamenal i na Světovém poháru za Tým Evropy.
Ještě loni pendloval mezi farmou a NHL. Proto bylo pro mnohé překvapením, že RICHARD PÁNIK před sezonou podepsal smlouvu v Chicagu: Za Blackhawks ale zaznamenal nejlepší sezonu kariéry (22+22), i když pobíral na NHL mizerný plat 875 tisíc dolarů. Protože jej v létě čeká jednání o novém, výrazně lepším kontraktu, vzkázal vedení týmu, že v 26 letech neposílí Slováky ani on.
Foto: ČTK
Sport Sport
27. 4. 2017 6:19
Slovensko se před startem hokejového šampionátu bojí ostudy. Reprezentaci odmítli všichni hokejisté z NHL, hrát na MS nechtějí ani někteří hráči ze slovenské extraligy. Podívejte se, kdo a proč už národní dres před startem turnaje v Kolíně a Paříži odmítl.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy