Matthews ani Kane na MS nedorazí, přesto bude hvězd z NHL dost. Nabití jsou Češi, Kanada i Švédsko

Podívejte se na přehled hráčů, kteří na nadcházející MS v hokeji odrazí z NHL
Začněme u českého týmu. Jeho největší hvězdou by měl být Jakub Voráček z Philadelphie. Mistr světa z roku 2010 bude hrát už na pátém mistrovství světa, české reprezentaci pomohl také na olympiádě v Soči a Světovém poháru.
Velkou posilou je pro český tým také David Pastrňák z Bostonu. Nejproduktivnější český hráč základní části si připsal v 75 zápasech 70 bodů a zařadil se celkově na 18. místo produktivity. S 34 brankami byl mezi kanonýry desátý. Na MS si zahraje podruhé, loni si v osmi zápasech připsal šest bodů.
Do Paříže nakonec dorazí také Radko Gudas, který sice neprošel výstupní zdravotní prohlídkou, ale nakonec se s vedením Philadelphie domluvil a přiletí reprezentovat svou vlast. Šestadvacetiletý rodák z Kladna si za dospělou repre zahrál jen na olympiádě v Soči. Řízný obránce a vítěz AHL z roku 2012 se bude trenéru Jandačovi jistě hodit.
Na mistrovství světa se těší také brankář Petr Mrázek, který o svém zájmu informoval bezprostředně poté, co bylo jasné, že si jeho Detroit play off nezahraje. Mrázek neprožil v klubu povedenou sezonu, ale věří, že reprezentaci pomůže. Epizodní premiéru zažil na MS 2012, odchytal dvě utkání na loňském Světovém poháru a nyní bude o místo jedničky bojovat s Pavlem Francouzem a Dominikem Furchem.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 4. 2017 10:50
Projděte si galerii s hráči NHL, kteří se zúčastní MS ve Francii a Německu. Hvězdami oplývají Kanada, USA i Švédsko, Finové se spolehnou na mladíky.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy