Matthews ani Kane na MS nedorazí, přesto bude hvězd z NHL dost. Nabití jsou Češi, Kanada i Švédsko

Podívejte se na přehled hráčů, kteří na nadcházející MS v hokeji odrazí z NHL
Začněme u českého týmu. Jeho největší hvězdou by měl být Jakub Voráček z Philadelphie. Mistr světa z roku 2010 bude hrát už na pátém mistrovství světa, české reprezentaci pomohl také na olympiádě v Soči a Světovém poháru.
Velkou posilou je pro český tým také David Pastrňák z Bostonu. Nejproduktivnější český hráč základní části si připsal v 75 zápasech 70 bodů a zařadil se celkově na 18. místo produktivity. S 34 brankami byl mezi kanonýry desátý. Na MS si zahraje podruhé, loni si v osmi zápasech připsal šest bodů.
Do Paříže nakonec dorazí také Radko Gudas, který sice neprošel výstupní zdravotní prohlídkou, ale nakonec se s vedením Philadelphie domluvil a přiletí reprezentovat svou vlast. Šestadvacetiletý rodák z Kladna si za dospělou repre zahrál jen na olympiádě v Soči. Řízný obránce a vítěz AHL z roku 2012 se bude trenéru Jandačovi jistě hodit.
Na mistrovství světa se těší také brankář Petr Mrázek, který o svém zájmu informoval bezprostředně poté, co bylo jasné, že si jeho Detroit play off nezahraje. Mrázek neprožil v klubu povedenou sezonu, ale věří, že reprezentaci pomůže. Epizodní premiéru zažil na MS 2012, odchytal dvě utkání na loňském Světovém poháru a nyní bude o místo jedničky bojovat s Pavlem Francouzem a Dominikem Furchem.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 4. 2017 10:50
Projděte si galerii s hráči NHL, kteří se zúčastní MS ve Francii a Německu. Hvězdami oplývají Kanada, USA i Švédsko, Finové se spolehnou na mladíky.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Bělorusko označilo opoziční televizní kanál Belsat za extremistický, úřady zablokovaly jeho stránky i účty

Běloruský soud v úterý označil opoziční televizní kanál Belsat, který obsáhle informoval o demonstracích proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi po loňských volbách, za extremistický. Běloruské úřady podle agentury AP následně oznámily, že zablokovaly jeho webové stránky a všechny jeho účty na sociálních sítích v Bělorusku.

Rozhodnutí soudu ve městě Gomel se zakládalo na vyšetřování, které vedlo běloruské ministerstvo vnitra, sdělila mluvčí ministerstva Olga Čemodanovová. Proč byl obsah zpravodajství polského televizního kanálu zaměřeného na Bělorusko Belsat shledán extremistickým, není z vyjádření Čemodanovové jasné. Mluvčí pouze varovala, že za sdílení obsahu médií, která jsou považována za extremistická, hrozí pokuta či vězení v délce až 15 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy