Matthews ani Kane na MS nedorazí, přesto bude hvězd z NHL dost. Nabití jsou Češi, Kanada i Švédsko

Podívejte se na přehled hráčů, kteří na nadcházející MS v hokeji odrazí z NHL
Začněme u českého týmu. Jeho největší hvězdou by měl být Jakub Voráček z Philadelphie. Mistr světa z roku 2010 bude hrát už na pátém mistrovství světa, české reprezentaci pomohl také na olympiádě v Soči a Světovém poháru.
Velkou posilou je pro český tým také David Pastrňák z Bostonu. Nejproduktivnější český hráč základní části si připsal v 75 zápasech 70 bodů a zařadil se celkově na 18. místo produktivity. S 34 brankami byl mezi kanonýry desátý. Na MS si zahraje podruhé, loni si v osmi zápasech připsal šest bodů.
Do Paříže nakonec dorazí také Radko Gudas, který sice neprošel výstupní zdravotní prohlídkou, ale nakonec se s vedením Philadelphie domluvil a přiletí reprezentovat svou vlast. Šestadvacetiletý rodák z Kladna si za dospělou repre zahrál jen na olympiádě v Soči. Řízný obránce a vítěz AHL z roku 2012 se bude trenéru Jandačovi jistě hodit.
Na mistrovství světa se těší také brankář Petr Mrázek, který o svém zájmu informoval bezprostředně poté, co bylo jasné, že si jeho Detroit play off nezahraje. Mrázek neprožil v klubu povedenou sezonu, ale věří, že reprezentaci pomůže. Epizodní premiéru zažil na MS 2012, odchytal dvě utkání na loňském Světovém poháru a nyní bude o místo jedničky bojovat s Pavlem Francouzem a Dominikem Furchem.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 4. 2017 10:50
Projděte si galerii s hráči NHL, kteří se zúčastní MS ve Francii a Německu. Hvězdami oplývají Kanada, USA i Švédsko, Finové se spolehnou na mladíky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy