Nejvěrnější Čech v NHL. Kariéru Eliáše provázel chladný vztah k Jágrovi i Stanley Cupy místo zlata

Připomeňte si momenty, které utvářely skvělou kariéru Patrika Eliáše.
Patrik Eliáš začal ve 40 letech myslet na jiné věci než hokej, a tak dal poslední březnový den milovanému sportu sbohem. Rozhodnutí v něm klíčilo několik měsíců.
Odchodem však nepřekvapil. Věřil sice, že po loňské květnové operaci kolena nabere díky tvrdému tréninku formu a získá další smlouvu, jenže ke kýženému podpisu do uzávěrky přestupů zkraje března nedošlo. Eliáš vídal spoluhráče, s týmem dýchal, ale cítil, že není tak silný jako dřív. A hlavně - neměl takovou chuť. Teď myslí hlavně na rodinu.
Kdo nestihl poslední zápas New Jersey v minulé sezoně, dodnes lituje. Eliáš těsně před závěrečnou sirénou využil chyby v obraně Toronta a zvýšil na konečných 5:1. V utkání získal tři body (1+2). Zažil fantastické loučení, byť tehdy ještě doufal, že skutečná derniéra přijde později.
Eliáš neodešel za oceán jako hvězda, první dva roky strávil hlavně na farmě. V nejlepší lize planety ale nakonec odehrál 1 240 zápasů, vstřelil 408 gólů a posbíral 1 025 bodů. Za těmito čísly stojí brilantní cit pro hru, hokejová chytrost a čich na góly.
Foto: ČTK
Sport Sport
1. 4. 2017 9:15
Bez zcela výjimečného Jaromíra Jágra by právě on byl nejproduktivnějším Čechem v historii slavné NHL. Jen z toho je patrné, jak skvělou kariéru Patrik Eliáš prožil. Nyní - ve 40 letech - má jasno: "Jsou důležitější věci než hokej." Šikovný útočník vejde do historie neobyčejnou věrností. Za mořem nikdy neopustil klub New Jersey Devils.
 

Právě se děje

Další zprávy