Nejvěrnější Čech v NHL. Kariéru Eliáše provázel chladný vztah k Jágrovi i Stanley Cupy místo zlata

Připomeňte si momenty, které utvářely skvělou kariéru Patrika Eliáše.
Patrik Eliáš začal ve 40 letech myslet na jiné věci než hokej, a tak dal poslední březnový den milovanému sportu sbohem. Rozhodnutí v něm klíčilo několik měsíců.
Odchodem však nepřekvapil. Věřil sice, že po loňské květnové operaci kolena nabere díky tvrdému tréninku formu a získá další smlouvu, jenže ke kýženému podpisu do uzávěrky přestupů zkraje března nedošlo. Eliáš vídal spoluhráče, s týmem dýchal, ale cítil, že není tak silný jako dřív. A hlavně - neměl takovou chuť. Teď myslí hlavně na rodinu.
Kdo nestihl poslední zápas New Jersey v minulé sezoně, dodnes lituje. Eliáš těsně před závěrečnou sirénou využil chyby v obraně Toronta a zvýšil na konečných 5:1. V utkání získal tři body (1+2). Zažil fantastické loučení, byť tehdy ještě doufal, že skutečná derniéra přijde později.
Eliáš neodešel za oceán jako hvězda, první dva roky strávil hlavně na farmě. V nejlepší lize planety ale nakonec odehrál 1 240 zápasů, vstřelil 408 gólů a posbíral 1 025 bodů. Za těmito čísly stojí brilantní cit pro hru, hokejová chytrost a čich na góly.
Foto: ČTK
Sport Sport
1. 4. 2017 9:15
Bez zcela výjimečného Jaromíra Jágra by právě on byl nejproduktivnějším Čechem v historii slavné NHL. Jen z toho je patrné, jak skvělou kariéru Patrik Eliáš prožil. Nyní - ve 40 letech - má jasno: "Jsou důležitější věci než hokej." Šikovný útočník vejde do historie neobyčejnou věrností. Za mořem nikdy neopustil klub New Jersey Devils.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovala nehoda kamionu. Dva lidé jsou zranění

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovala v úterý ráno nehoda kamionu u tunelu Prackovice zhruba na 58. kilometru. Vůz narazil do čela tunelu, při nehodě byli zraněni dva lidé. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Policisté odklánějí dopravu z dálnice ve směru do Německa na exitu 48 Lovosice.

Nehoda se stala kolem 06:00. "Kamion naboural do ostění tunelu ve směru na Německo. Dva lidé byli zraněni," oznámili krajští hasiči na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy