Pistole u hlavy, sestřička s cigárem i přejetý chodec za 150 000 rublů. Hokejové historky z Ruska

Rusové Artěmij Panarin (vlevo) a Viktor Tichonov pocházejí ze země, kterou cizinci leckdy nechápou.
Poměrně čerstvý zážitek z Ruska nedávno vyprávěl Lukáš Kašpar, který si v Dynamu Moskva nesedl s generálním manažerem Andrejem Safronovem. "Chtěl po mně, abych se oholil, což je úplná blbost," řekl český útočník, jenž tradičně nosí dlouhé vlasy i vousy. Od tohoto incidentu zažil různé ústrky a ví, že v Dynamu pokračovat nebude.
Také Michal Birner letos prožil pernou klubovou sezonu. V Čeljabinsku poznal, jak snadné je upadnout v nemilost. Když přiletěl po skončení Světového poháru, od trenéra slyšel: "Nechápu, proč ses vracel. Nemáme pro tebe místo." Birner v klubu skončil po 12 zápasech, potom zářil ve švýcarském Fribourgu.
Ačkoliv Birnera nezvyklý přístup překvapil, alespoň mu nešlo o život jako Janu Platilovi. Ten v roce 2008 zažil v Chabarovsku šarvátku, při které mu neznámý muž přiložil pistoli k hlavě. Vypjatou situaci zachránil Platilův spoluhráč, jehož děda dobře znal exprezidenta Borise Jelcina.
Zatímco Platil vstřebával zážitky z Chabarovsku, Karel Pilař kroutil hlavou v Magnitogorsku, kam zamířil po zámořské štaci. Kvůli krizi mužstva dostal okamžitou výpověď, ovšem hned druhý den byl zpět. Šéfové Pilaře pochválili a řekli mu, že s ním počítají.
Foto: ČTK
Daniel Poláček Daniel Poláček
8. 4. 2017 15:30
Rusko je oproti jiným hokejovým velmocím natolik specifické, že hráčům někdy nabízí nezapomenutelné zážitky. Úsměvné, bizarní i hrozivé. Jak zjistíte ve fotogalerii, nejen Češi zažili rozmary bohatých majitelů, šílenou dopravu, nečekané události a ne zrovna korektní jednání.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud ve Francii potrestal Sarkozyho spolupracovníky za zneužití prostředků

Někdejší blízký spolupracovník bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a rovněž ministr vnitra Claude Guéant dostal dnes od soudu roční trest vězení za zneužití veřejných prostředků při zadávání průzkumů veřejného mínění. Osm měsíců z trestu si Guéant musí odpykat ve vězení, čtyři měsíce jsou podmíněné, informovala agentura AFP.

Bývalý politik je již nyní ve vězení. Od poloviny prosince si odpykává trest za nesplácení pokut. Guéant se chce podle vyjádření svého advokáta proti dnešnímu rozsudku odvolat.

Soud rozhodoval o vině celkem pěti bývalých Sarkozyho spolupracovníků. Obžaloba je vinila z toho, že objednávali průzkumy veřejného mínění bez soutěže, čímž porušovali francouzské zákony vyžadující transparentnost a konkurenční nabídky.

Někdejší Sarkozyho poradce a krajně pravicový spisovatel Patrick Buisson byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu a pokutě 150 tisíc eur (3,7 milionu korun). Podle AFP si na přeprodávání průzkumů Sarkozyho úřadu vydělal zhruba 1,4 milionu eur (34 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy