Pistole u hlavy, sestřička s cigárem i přejetý chodec za 150 000 rublů. Hokejové historky z Ruska

Rusové Artěmij Panarin (vlevo) a Viktor Tichonov pocházejí ze země, kterou cizinci leckdy nechápou.
Poměrně čerstvý zážitek z Ruska nedávno vyprávěl Lukáš Kašpar, který si v Dynamu Moskva nesedl s generálním manažerem Andrejem Safronovem. "Chtěl po mně, abych se oholil, což je úplná blbost," řekl český útočník, jenž tradičně nosí dlouhé vlasy i vousy. Od tohoto incidentu zažil různé ústrky a ví, že v Dynamu pokračovat nebude.
Také Michal Birner letos prožil pernou klubovou sezonu. V Čeljabinsku poznal, jak snadné je upadnout v nemilost. Když přiletěl po skončení Světového poháru, od trenéra slyšel: "Nechápu, proč ses vracel. Nemáme pro tebe místo." Birner v klubu skončil po 12 zápasech, potom zářil ve švýcarském Fribourgu.
Ačkoliv Birnera nezvyklý přístup překvapil, alespoň mu nešlo o život jako Janu Platilovi. Ten v roce 2008 zažil v Chabarovsku šarvátku, při které mu neznámý muž přiložil pistoli k hlavě. Vypjatou situaci zachránil Platilův spoluhráč, jehož děda dobře znal exprezidenta Borise Jelcina.
Zatímco Platil vstřebával zážitky z Chabarovsku, Karel Pilař kroutil hlavou v Magnitogorsku, kam zamířil po zámořské štaci. Kvůli krizi mužstva dostal okamžitou výpověď, ovšem hned druhý den byl zpět. Šéfové Pilaře pochválili a řekli mu, že s ním počítají.
Foto: ČTK
Daniel Poláček Daniel Poláček
8. 4. 2017 15:30
Rusko je oproti jiným hokejovým velmocím natolik specifické, že hráčům někdy nabízí nezapomenutelné zážitky. Úsměvné, bizarní i hrozivé. Jak zjistíte ve fotogalerii, nejen Češi zažili rozmary bohatých majitelů, šílenou dopravu, nečekané události a ne zrovna korektní jednání.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy