Hadamczik: Trenéři sestavili výborný tým, hlavně tu šanci nepromarnit

ČTK ČTK
17. 5. 2016 16:06
Američané podle třiašedesátiletého kouče představují ve čtvrtfinále překážku, která je určitě k překonání.
Alois Hadamczik
Alois Hadamczik | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Čeští hokejisté mají při repríze loňského duelu o třetí příčku ve čtvrtfinále letošního mistrovství světa s USA podle Aloise Hadamczika velkou šanci uspět. Bývalému kouči národního týmu, který v uplynulé extraligové sezoně vedl Kometu Brno, se hra českého týmu po všech stránkách zamlouvá. Hadamczik ocenil současné trenéry reprezentace za to, jak dobře se jim podařilo mužstvo poskládat.

Američané podle třiašedesátiletého kouče představují ve čtvrtfinále překážku, která je určitě k překonání. "Každý zápas je jiný a nelze to podceňovat, ale Amerika je určitě hratelný soupeř k poražení. Jsou to výborní bruslaři, ale co jsem je na letošním mistrovství světa viděl, tak se mi vůbec nelíbili, není to kompaktní tým; s tím loňským se to vůbec nedá srovnat," řekl ČTK z pozice osloveného experta Hadamczik.

Hlavně tuhle šanci nepromarnit

S hrou, kterou naopak předvádí český tým, by podle jeho názoru měla reprezentace vyrovnat s Američany účty za loňskou porážku v boji o bronz. "Naši hrají velmi dobře takticky, je tam obrovské nasazení, důležité je také to, že se nám vyhýbají zranění," poznamenal Hadamczik. "Díky vítězství ve skupině navíc nikam necestujeme. To mistrovství světa je skvěle rozehrané a máme velkou šanci, byla by ohromná škoda tuhle příležitost promarnit," myslí si Hadamczik.

Působení svěřenců Vladimíra Vůjtka v základní skupině hodnotil velmi pozitivně. "Řekl bych, že to nebylo jen povedené, ale přímo výtečné. Kluci mají obrovskou bojovnost, jsou kompletním kompaktním týmem a mají také kus štěstí, když je potřeba. Trenéři udělali výborný výběr při skládání toho týmu," ocenil Hadamczik.

Základním stavebním kamenem dosud úspěšného tažení turnajem byl podle jeho názoru hned vstupní duel s domácím a vysoce favorizovaným Ruskem. "To bylo hodně důležité, jak se nám tenhle zápas povedl. Rusové nastoupili s příliš velkým sebevědomím a bez bojovnosti, naši předvedli kompaktní výkon a vůbec k ničemu jsme je nepustili," řekl Hadamczik.

"S Lotyši pak následovalo další těžké utkání, ale dokázali jsme ho vyhrát. A to, jak jsme pak od druhé třetiny přehrávali neskutečným způsobem Švédy, to byla paráda," vyzdvihl Hadamczik další důležitý moment, kdy český tým dokázal proti Seveřanům otočit stav z 0:2 na konečných 4:2.

Gólmani oporou

Ve hře reprezentace a jejím složení spatřuje celou řadu pozitiv. "Mezi ta největší patří gólmani a to, jak se trenérům dařilo jejich nasazování. Gólman je vždycky základ. Nebýt Haška, nemohlo se dodnes mluvit o Naganu," uvedl Hadamczik. "Francouz chytá skvěle a přes čtyři inkasované góly předvedl výborný výkon i dnes proti Švýcarům. Strašně mě překvapil svou vysokou výkonností Furch. Ve Slavii chytal výborně, ale myslím, že mu hodně pomohla změna prostředí a působení v Omsku v KHL," řekl Hadamczik.

Přestože se mu zamlouvá působení českých hokejistů jako celku, vyzdvihl i další jednotlivce. "Díky několika sezonám v lize hrozně vyzrál Jeřábek; dříve hrál kolikrát jako hazardér - více dopředu než dozadu - teď přesně ví, kdy si co dovolit. A takové hráče potřebujeme. Kundrátek je výborný bek, Kempný v Kometě vyrostl v opravdu výtečného hráče, to je bojovník k pohledání," chválil Hadamczik.

"Ale podobné je to i v útoku. Z těch, co to jako mladí zkoušeli v zámoří, jsou dnes hotoví hráči. Ať jsou to Řepík, Birner, ale i další. Ti kluci získali spoustu zkušeností a je to pak vidět," všiml si Hadamczik.

O tom, co ještě do play off zlepšit, hovořit nechtěl. "Po té odborné stránce do toho nechci takhle vůbec mluvit a rozebírat to. To si sami trenéři určitě ještě doladí. Že se třeba jednou prohrálo (s Dánskem), to je zcela normální věc," doplnil Hadamczik.

MS v hokeji 2016

Obrázky - vizuální box ms v hokeji 2016
Foto: Aktuálně.cz

Podívejte se na program mistrovství světa v hokeji 2016

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté na hranicích se Slovenskem zadrželi 240 migrantů a tři převaděče

Policisté od sobotního rána prověřili za 24 hodin na hranicích se Slovenskem 18 781 lidí, zadrželi 240 migrantů a tři převaděče. Vstup odepřeli 31 lidem, zpět na Slovensko vrátili 30 lidí. Policie to v neděli uvedla na Twitteru. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.

V sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie. Předtím se pokoušel ujet policii. Při nehodě se zranilo 21 lidí, bylo mezi nimi i pět dětí. Převaděč, který nehodu způsobil, vyvázl za volantem bez zranění.

Od zahájení kontrol do pátečního rána policie prověřila 23 521 lidí, zadržela 364 migrantů a 23 převaděčů, vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Téměř tři desítky bývalých hraničních přechodů se Slovenskem i tzv. zelenou státní hranici budou stovky policistů hlídat minimálně deset dnů.

O dočasném zavedení kontrol rozhodla vláda v pondělí. Od začátku letošního roku zajistili policisté na území republiky téměř 12 tisíc migrantů, což výrazně překračuje čísla z roku 2015, kdy v Evropě vrcholila migrační krize. Zadrželi také 125 převaděčů, zatímco v minulých letech šlo řádově o jednotky či nižší desítky případů ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy