5:4
Švýcarsko
17. Birner (Kempný, Řepík), 25. Kašpar (TS), 42. Zaťovič, 50. Zohorna (Kousal, Kolář), 55. Jordán
12. Hollenstein (Andrighetto, Schäppi), 46. Moser (Bois, Trachsler), 56. Schneeberger (Moser, Hofmann), 60. Andrighetto (Hollenstein)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání české hokejové reprezentace a Švýcarska na MS. Zápas začíná v 11:15.

Český tým v základní skupině stále drží první místo, aby si ho však udržel i po zápase se Švýcarskem, musí bez ohledu na utkání Rusko - Švédsko zvítězit za 3 body. Svěřence Vůjtka ale čeká těžký úkol, soupeři jde totiž o všechno. Pokud Švýcaři nevyhrají v základní hrací době, na turnaji končí.

Kompletní program, výsledky a tabulky MS naleznete ZDE.

Český tým dnes bude hrát rovněž o setrvání v Moskvě pro čtvrtfinálový boj. Aby se Češi nemuseli starat o ostatní výsledky, potřebují se Švýcarskem bod k jistotě, že se nebudou muset stěhovat na čtvrteční čtvrtfinále zdlouhavě do Petrohradu. Pokud by totiž domácí Rusové skončili třetí, zůstane v Moskvě spolu s nimi jen vítěz skupiny A.

Branku českému týmu dnes bude hájit Pavel Francouz.

Ve čtvrtfinále se český tým s jistotou nejhůře druhého místa ve skupině vyhnul tomu, aby narazil na favority Kanadu a Finsko. V úvahu pro čtvrtfinálového soupeře tak připadá Německo, Spojené státy a Slovensko. Více ZDE.

Pokud Češi uhájí první příčku, zahrají si s posledním postupujícím skupiny B. Když čeští hokejisté Švýcarsku odevzdají všechny body, potom v rozhodujícím duelu půjdou na Němce.

Kandidáti na čtvrté místo v petrohradské skupině USA a Slovensko se spolu střetnou v přímém souboji, přičemž velkou výhodu má zámořský výběr. Zápas mezi USA a Slovenskem začne rovněž v 11:15 a i toto utkání Vám nabízíme v online přenosu ZDE.

MS 2016, Slovensko-Maďarsko: radost Slovenska
MS 2016, Slovensko-Maďarsko: radost Slovenska | Foto: Reuters

Sestava Česka

Francouz (Furch) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný (A), Kundrátek, Doudera – Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Kousal, Zaťovič – Filippi, Faksa, Jarůšek – Zohorna

Sestava Švýcarska

Berra (Mayer) – Blum, Diaz, Geering, du Bois (A), Weber, Marti, Schneeberger, Grossmann – Niederreiter, Trachsler, Moser (A) – Ambühl (C), Hofmann, Walser – Schäppi, Hollenstein, Andrighetto – Wieser M., Walker, Wieser D

Po nedělní porážce s Dánskem 1:2 po samostatných nájezdech došlo k pozměnění složení třetího a čtvrtého útoku. Třetí formaci budou tvořit Lukáš Kašpar, Robert Kousal a Martin Zaťovič a čtvrtou Richard Jarůšek, Radek Faksa a Tomáš Filippi. Mimo hru tak zůstali Petr Koukal a Tomáš Zohorna. "Chceme víc dostat do hry Martina Zaťoviče a dát Radka Faksu na post centra, který hraje v NHL daleko víc. Pak budeme řešit sestavu na čtvrtfinále," řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

Dějiště světového šampionátu, kde začíná přituhovat, už opustili útočník Dominik Kubalík a bek Adam Polášek. Poslední místo na soupisce tak obsadí obránce Petr Zámorský.

Česko-Kanada: Petr Zámorský
Česko-Kanada: Petr Zámorský | Foto: Milan Kammermayer

Švýcaři na Čechy umí. Na velké akci je porazili čtyřikrát z posledních pěti pokusů. "Hrají fyzický hokej plný osobních soubojů. Musíme se připravit na jejich zarputilost. Mají výborně poskládaný tým. Víme, že nás čeká hodně těžký zápas," řekl Kalous. Mezi největší hvězdy soupeře patří zkušený kapitán Andres Ambühl (HC Davos), útočník Nino Niederreiter (Minnestota Wild) a obránce Rafael Diaz (New York Rangers). Grafické srovnání obou týmů si můžete projít ZDE.

"Nevybíráme si, jdeme zápas od zápasu, tak tomu bude i nadále. Osobní přání taky nemám," říká Jiří Kalous. Podobně mluvil i kapitán Tomáš Plekanec. "O čtvrtfinále nemá cenu mluvit. Němci nebudou slabý soupeř a ať už to je Amerika nebo kdo, tak taky ne. Samozřejmě to asi není Kanada a Finsko, ale jsou to výborné týmy, které mají výborné hokejisty. Jakýkoliv zápas bude vyrovnaný, nemůžeme čekat, že ve čtvrtfinále někoho přejedeme," dodal Plekanec.

MS 2016, Česko-Kazachstán: Tomáš Plekanec - Vitalij Kolesnik
MS 2016, Česko-Kazachstán: Tomáš Plekanec - Vitalij Kolesnik | Foto: Reuters

Dostane trenér Vladimír Vůjtek dárek v podobě výhry nad Švýcarskem?

Nedělní porážka s Dánskem českému týmu na dobré náladě nijak neubrala. "Myslím, že nikdo z nás není skleslý. Jsme v pozici, ve které málokdo čekal, že budeme. Chceme se jen soustředit na zápas, připravit se a dobře ho odehrát. Zatím jsme odehráli parádní turnaj, je potřeba se zase soustředit na první třetinu se Švýcary," řekl Plekanec novinářům.

Kanadské bodování

Česko: Roman Červenka 7 (2+5), Michal Birner 6 (3+3), David Pastrňák 6 (1+5)

Švýcarsko: Nino Niederreiter 6 (3+3), Raphael Diaz 6 (0+6), Sven Andrighetto 5 (2+3)

Urolbujete led dřív, než zazní siréna? Zkraťte si čekání na zápas. Hrajte ZDE.

Hokejisté právě vjeli na ledovou plochu, Češi dnes budou hrát v červených dresech.

Utkání právě začalo!

1.

Plekanec vyhrál první vhazování a nyní společně s Pastrňákem bojuje u hrazení v útočném pásmu.

1.

Puk, který se dostal do švýcarského brankoviště, pokryl pozorný brankář Berra.

1.

Dobrý start českého týmu, Birner od levého kruhu z první nebezpečně vypálil, Berra kryje!

2.

Na ledě je česká třetí formace, pokračuje nápor Česka! Zaťovič hledal před brankou Kašpara, ten se k zakončení nedostal. Švýcaři vyhazují na zakázané uvolnění.

2.

Nahození Kundrátka od modré čáry Berra vůbec neviděl a se štěstím vyráží!

3.

Stále pokračuje český nápor! Kundrátek vypálil ještě jednou, Berra jeho střelu pokryl ramenem! Švýcarům se nedaří vystřídat.

3.

Až nyní se to Švýcarům povede. Berra lapil tvrdou ránu Jeřábka od modré čáry a přerušuje hru. Švýcaři se ještě nedostali ani přes půlící čáru.

4.

Soupeř mohl poprvé zahrozit, Hollenstein ale při své individuální akci podklouzl a opět hraje s pukem český tým.

5.

Kovář vybruslil od mantinelu na střed, jeho střela sražena. Český tým stále neubral ze své velké aktivity.

5.

Kempný dlouhou přihrávkou našel Kašpara, jeho střílený centr před branku tečoval těsně mimo Kousal.

5.

Nyní se Kašpar zjevil ve výborné příležitosti, po přihrávce Kousala zpoza brány ale pálil do hrudi švýcarského brankáře!

6.

Kempný tvrdě přimáčkl k mantinelu švýcarského hokejistu, po střetu následuje krátká potyčka. Vylučovat se ale nebude.

6.

Pavel Francouz má první zákrok, který byl ale z kategorie snazších.

7.

Červenka obránce du Boise neobešel. Švýcarský protiútok končí v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 6 - 1

7.

Kolář vysunul za obranu soupeře Birnera, ten od levého mantinelu vypálil na branku, Berra vyráží.

8.

Kempný hledal před brankou Kousala, poslal mu ale kotouč na brusle a dopředu míří Švýcaři.

8.

Jordán dobře pokryl Wiesera a založil českou akci. Útok Česka však zabrzdil ofsajd.

9.

Niederreitera si našel ve středním pásmu Jeřábek, který ho tělem čistě a tvrdě odstavil od kotouče. Švýcaři se prozatím vůbec nedokáží prosadit.

9.

Červenka zachytil puk u mantinelu. Po něm pokračoval Pastrňák, který přihrávkou oslovil ke střele Kempného. Berra pokryl jak střelu českého obránce, tak dorážku Červenky.

10.

Kolář nahazoval od modré čáry před branku, Řepíkovi se ale tečovat nepodařilo. Švýcaři vyhazují na zakázané uvolnění.

10.

Češi skvěle ubránili svou modrou čáru a rozvíjí další útočnou akci.

10.

Zaťovič vypomohl obraně a obral Wiesera o kotouč. Češi nahazují do útočné třetiny a míří střídat.

11.

První nebezpečnou akci v pásmu Česka zakončil Niederreiter, do střely mu ale skvěle vložil hůl Jordán a ránu mu zablokoval.

11.

Berra nepřesně rozehrál od své branky, Červenka rychle puk vracel před branku, tam ale nebyl nikdo z českých hráčů.

12.

Kovářovo nahození Berra za svou brankou nezachytil, kotouče se ale i přesto zmocnili Švýcaři.

12.

Švýcarsko vede 1:0. Češi předvedli obrovskou chybu při střídání, po které Hollenstein ujížděl s pukem na holi zcela sám na Francouze. Švýcarský snajpr v samostatném úniku nezaváhal a trefil se přesně mezi betony českého brankáře.

13.

Po akci Pastrňáka měl dobrou možnost k zakončení Červenka, kotouč ale špatně trefil.

14.

Po slibném začátku Česka nyní Švýcaři po vstřelené brance malinko ožili.

15.

Kousal neudržel útočné pásmo a pro kotouč se musel vrátit Šimek až za svou bránu. Následuje zakázané uvolnění Česka.

15.

Faksa se prodral do útočného pásma, po něm střílel Jarůšek. Berra puk ve své výstroji neudržel a dobrý tlak do brankoviště předvedl Faksa. Rozhodčí však chybně přerušil hru, jelikož si myslel, že Berra má kotouč pod kontrolou!

Střely na branku: 9 - 2

16.

Plekanec vyhrál pro sebe vhazování a snažil se ihned zakončit, byl ale s kotoučem vytlačen k mantinelu.

16.

Český tým si zahraje přesilovku. Obratného Pastrňáka podrazil u hrazení du Bois.

16.

Češi se usadili po vyhraném buly v pásmu a tvoří přesilovkovou kombinaci.

17.

Po závaru před švýcarským brankovištěm Švýcaři uklidili kotouč k mantinelu.

17.

Švýcaři se stále neosvobodili. Ránu Kempného od modré čáry zneškodnil Berra.

17.

Češi vyrovnávají na 1:1! Český tým využívá početní výhodu! Švýcaři se nedostali vůbec ke kotouči a k případnému vyhození přes všechny čáry. Kempný nahodil před branku, kde bruslí puk v rámci s pravidly tečoval za záda Berry Birner!

18.

Češi měli další šanci, Kousal ale našel pouze beton Berry.

19.

Wiesera pohlídal u hrazení Kundrátek. Češi se ženou do útoku.

20.

Hraje se poslední minuta první třetiny. Český tým soupeře do svého pásma nepustil.

20.

Po zásahu Francouze a následném přerušení hry se vhazovalo před českým brankářem. Do konce třetiny zbývaly dvě sekundy a Švýcaři zkusili powerplay. Češi ale vyhráli buly a soupeře k zakončení nepustili.

Právě skončila první třetina.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 13 - 3

Vyloučení: 0 - 1

Využití přesilovek: 1 - 0

Vhazování: 10 - 8

Český tým předvedl skvostný vstup do utkání. Hned od úvodních vteřin uzamkl soupeře v jeho pásmu a hojně zaměstnával jeho obranu a brankáře Berru. Výbornou možnost vstřelit branku měl Kašpar, před brankovištěm ale jen napálil kotouč do hrudi švýcarského brankáře. Pavel Francouz v české brance se dočkal svého prvního zákroku až v šesté minutě, o žádnou nebezpečnou situaci se ale nejednalo.

Švýcaři přečkali úvodní nápor Česka, otupili jeho převahu a ve dvanácté minutě potrestali chybu českého týmu. Po špatném střídání ujel obraně Hollenstein, který se v samostatném úniku nemýlil a trefil se přesně mezi betony českého brankáře. Švýcaři udeřili ze své druhé střely na branku, Češi jich v té době měli osm.

Češi se však rozhodit obdrženou brankou nenechali. Po tlaku v útočném pásmu vybojoval přesilovou hru Pastrňák, kterou český tým následně dokázal využít. Nahození Kempného od modré čáry tečoval před brankou bruslí v souladu s pravidly do švýcarské sítě Birner.

Začala druhá třetina.

21.

Jeřábek nahodil kotouč na zadní mantinel, kde byl u něj dříve Hollenstein. Následně Jeřábek zastavil útok soupeře.

21.

Červenku z dobré pozice vytlačili mimo střelecký úhel Švýcaři k mantinelu. Češi ale udrželi útočné pásmo a pokračují v náporu.

22.

Ránu Šimka dokázal Berra zneškodnit. Po další kombinaci nebezpečně tečoval před brankou Kašpar, i s tímto si Berra dokázal poradit. Českému týmu se opět vydařil vstup do třetiny.

23.

Faksa zavezl kotouč do třetiny Švýcarů. Po něm střílel z mezikruží Jeřábek, jeho rána sražena.

23.

Jordán trefil tvrdou ránou od modré čáry jednoho ze Švýcarů. Puk následně vypadl z výstroje švýcarského hokejisty před branku, Češi ale kotouč do branky usměrnit nedokázali.

24.

Hollenstein natlačil Jordána do českého brankoviště, po jeho nátlaku se posunula branka za Francouzem a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24.

Andrighetto předvedl výborné zrychlení ve středním pásmu, dostal se do obrovské příležitosti a trefuje tyč! Češi teď měli štěstí.

25.

Niederreiter ohrozil Francouze dalším střeleckým pokusem, český brankář kryje a přerušuje hru.

25.

Kašpar byl faulován v samostatném úniku, to by mělo být trestné střílení! Češi nyní mají výhodu.

25.

Hra je přerušena. Je to tak, rozhodčí nařizuje trestné střílení!

25.

Česko vede 2:1! Na Berru se rozjel faulovaný hráč Lukáš Kašpar, který zvolil své oblíbené zakončení a střelou mezi betony posílá český tým do vedení!

26.

Berra si připisuje zákrok a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

27.

První útočná česká formace předvedla v pásmu Švýcarů hezkou kombinaci. Doudera si sjížděl mezi kruhy, k přihrávce Plekance se ale nedostal.

27.

Po Kundrátkově sražené střele mohli Švýcaři rozjet nebezpečný protiútok, Niederreiter ale dlouhou přihrávku nezachytil.

28.

Situaci tři na dva zakončil Kempný střelou do levého betonu švýcarského brankáře!

28.

Berra přikryl kotouč před najíždějícím Kašparem, následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 19 - 4

28.

Jarůšek po vyhraném buly Faksy okamžitě vypálil a jen těsně minul švýcarskou branku!

28.

Bude se vylučovat, na trestnou lavici odjede Jeřábek. Švýcarsko si zahraje první přesilovku.

29.

Šimek nedokázal vyhodit a nebezpečně před brankou střelu Webera tečoval Hollenstein, Francouz vyráží!

29.

Francouz byl atakován ve svém brankovišti, hra ale dále pokračovala. Následně se český tým osvobozuje.

30.

Tvrdou ránu Diaze od modré čáry Francouz pokryl skvělým rozklekem.

30.

Švýcaři se usadili v útočném pásmu. Dvakrát střílel z voleje du Bois. První jeho ránu vyrazil Francouz, podruhé du Bois vůbec netrefil.

31.

Český tým je kompletní. Češi nahazují puk do útočné třetiny a míří střídat. Švýcaři nesehráli přesilovku špatně, bránící čtveřice ale předvedla skvělou práci.

31.

Walser vypálil nečekaně z otočky, Francouz se ale překvapit nenechal. Na druhé straně měl příležitost Kousal, vyznamenal se i švýcarský brankář.

32.

Dobré střídání třetí české formace. Kašpar tvrdým projektilem z osy hřiště napálil puk do ramena Berry!

32.

Jarůšek se přes Schneebergera nedostal, a tak jej alespoň následně poslal tvrdým hitem na mantinel.

33.

Švýcarskou útočnou akci brzdí ofsajd, následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 22 - 8

33.

Birner si našel kotouč za švýcarskou brankou a pokračovala česká souhra. Posléze Kovář hledal přihrávkou od mantinelu Řepíka, tomu ale zakončení překazil krosček od švýcarského obránce. Rozhodčí si zákroku asi nevšiml, pokračuje se dál.

34.

Pastrňák dělá dobrým pohybem problémy Diazovi. Češi usazeni v útočném pásmu.

35.

Ke střele z mezikruží se dostal Plekanec, český kapitán ale tvrdou ranou poslal kotouč do betonů Berry.

35.

Niederreiter našlápl k rychlému individuálnímu průniku, jeho zakončení kryje Francouz.

36.

Na druhé straně se s pukem do brankoviště natlačil Zaťovič, Berra pokryl svou bližší tyč dobře. Švýcarská branka je ale posunutá a musí se dát na původní místo.

36.

Jarůšek dostal dobrou přihrávku do jízdy a hledal před brankou Faksu, Faksovi ale chybělo k přihrávce jedno tempo.

37.

Blum předvedl své rychlé bruslení, vtrhl do české pásma, od zakončení ho ale odstavil Jeřábek.

38.

Geering svým projektilem namířil puk pouze do české obranné hráze. Následnou střelu Andrighetta vyhlavičkoval maskou Francouz.

39.

Švýcaři se pokoušeli o dlouhou přihrávku na modrou čáru, vše si ale pohlídal Jordán.

39.

Schäppi objel českou branku a po něm střílel od modré Grossmann. Francouz měl zakrytý výhled, situaci ale zvládl.

39.

Český brankář musel řešit další střelecký pokus Švýcarů, po kterém Češi vyhazují na zakázané uvolnění. Trenér Vůjtek si bere oddechový čas, aby česká formace, která nemůže vystřídat, nabrala zpět síly.

40.

Na ledě už je čerstvá česká formace , která nyní podniká rozehrávku od své branky.

40.

Faksa obkroužil branku Berry a natlačil se do zakončení, z otočky ale trefil brusle bránícího Švýcara.

40.

Čtyři sekundy před přestávkou se ještě vhazovalo před Berrou po jeho zásahu, žádná nebezpečná situace ale už nenastala.

Právě skončila druhá třetina.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 24 - 13

Vyloučení: 1 - 1

Vhazování: 20 - 16

Česku se po přestávce opět vydařil vstup do nové periody a dále byl lepším celkem na ledové ploše. Švýcaři ovšem stejně jako v první třetině z ničeho nic zahrozili a Češi měli štěstí, jelikož Andrighetto z obrovské příležitosti trefil tyč.

O chvíli později byl ale v samostatném úniku faulován Kašpar a rozhodčí nařídil proti švýcarské brance trestné střílení. Lukáš Kašpar prokázal, že nájezdy jsou jeho doménou. Český útočník zvolil své oblíbené zakončení a střelou mezi betony Berry poslal český tým do vedení - 2:1.

Švýcarský výběr se dostal do tempa v přesilové hře, kdy Francouz musel řešit několik nebezpečných situací. Český tým se ale v oslabení ubránil a následná vyrovnaná pasáž hry už do přestávky další branku nepřinesla.

MS 2016, Česko-Švýcarsko: česká radost
MS 2016, Česko-Švýcarsko: česká radost | Foto: Reuters

Právě začala třetí třetina.

41.

Moser střílel z otočky z osy hřiště, ránu mu zablokoval Plekanec.

41.

Na opačné polovině hřiště u mantinelu se tvrdým hitem v nové periodě uvedl Pastrňák.

42.

Místo Zaťoviče se ve třetí formaci objevuje Zohorna. Po sražené střele Česka se bude vhazovat před Berrou.

42.

Češi vstřelili branku na 3:1! Český tým navyšuje své vedení! Na křídle čtvrté formace nahradil Jarůška Zaťovič a tento tah trenérům vyšel! Zaťovič se po vyhraném buly Faksy dostal ke kotouči a rychlou střelou prostřeluje Berru!

43.

Birner vjel do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44.

Kousal dostane za sekání dvě minuty. Švýcaři za malou chvíli rozjedou přesilovkovou kombinaci.

44.

Švýcarsko se usadilo rychle v útočné třetině. Závar před brankovištěm vyřešil vyhozením přes všechny čáry jeden z české bránící čtveřice. Nyní bylo Švýcarsko blízko kontaktní brance!

45.

Češi se dobře brání, nyní český tým osvobodil vyhozením přes všechny čáry Řepík.

46.

Zohorna ujížděl na Berru, švýcarský brankář ale svůj tým podržel!

46.

Švýcarsko snižuje na 2:3! Švýcarům se početní výhoda přeci jen ještě podařila využít. Ránu du Boise vyrazil Francouz ramenem před sebe, kde se rychle zorientoval Moser a pohotovou dorážkou poslal puk za jeho záda.

48.

Švýcaři se tlačili do další příležitosti, vše ale dobře pro české barvy dobře dopadlo.

49.

Zaťovič se tlačil s kotoučem do brankoviště, zdálo se, že byl faulován, rozhodčí ale nevylučuje. Berra drží kotouč ve své výstroji, hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 28 - 16

49.

První česká formace přitlačila soupeře v jeho pásmu, rozhodčí ale přerušuje hru kvůli kvůli posunuté brance.

50.

Švýcaři se pokoušeli o dlouhou přihrávku na Mosera, ten ale rozehrávku nezachytil a po zakázaném uvolnění se hra opět stěhuje před Berru.

50.

Kovář na hranici faulu ubránil Niederreitera. Švýcaři musí vyrovnat a otevřeli hru, hra má nyní veliký spád.

50.

Češi vedou 4:2! Český tým opět odskakuje na dvě branky! Kousal posunul puk do jízdy Zohornovi a ten se tvrdou ranou z nápřahu trefil přesně k tyči!

51.

Weber vypálil od modré čáry, jeho střelu ještě tečoval Moser, Francouz ale skvěle zareagoval!

52.

Moser podrazil Řepíka u mantinelu a Češi si zahrají přesilovku.

52.

Švýcaři to zkouší i v oslabení, zabrzdil je ale ofsajd.

53.

Český tým sehrává přesilovku dobře, Kempný vypálil z voleje těsně vedle tyče!

53.

Švýcaři ujeli v oslabení a Kempný situaci musel řešit faulem. Následné zakončení Mosera zneškodnil Francouz! Počet hráčů na ledě se vyrovná!

53.

Jeřábek se zkusil stahovačkou dostat k zakončení, přes Hofmanna ale neprošel.

54.

Švýcarsko hraje v plném počtu a začíná přesilovou hru! Berra navíc opustil klec a soupeř hraje powerplay!

55.

Česko vede 5:2! Jordán se zmocnil kotouče před brankou Francouze a přesnou střelou přes celé hřiště dopravil puk do prázdné švýcarské branky!

55.

Češi už jsou navíc kompletní. Kempný nahodil do útočné třetiny, český tým střídá.

56.

Po zásahu Francouze je tady přerušení hry. Následuje komerční přestávka.

56.

Švýcarsko snižuje na 3:5. Švýcaři se ještě nevzdávají. Po vyhraném buly před Francouzem vypálil od modré Schneeberger a jeho střelu nešťastně kolenem usměrnil za Francouze Jeřábek.

57.

Mohlo být ještě hůře! Po další střele na českou branku zachránila Francouze tyč!

58.

Berra znovu opustil svou klec, Švýcaři se ale dopustili faulu. Dvě minuty za sekání dostává Andrighetto

58.

Češi rozehráli přesilovou hru. Z voleje vypálil Kundrátek, nemířil ale přesně.

58.

Ambühl podrazil za brankou Francouze Jeřábka a Češi budou hrát přesilovku 5 na 3! Výborná příležitost, jak už zápas kontrolovat do zdárného konce.

59.

Švýcaři se snaží hrozit i ve třech! Berra už měl namířeno na střídačku, rychle se ale vrátil do své branky, jelikož se Češi zmocnili puku a míří dopředu.

59.

Odražený kotouč skončil v hledišti. Bude se vhazovat před Berrou.

59.

Hofmann si počkal na modré čáře na dlouhou přihrávku, zakončil ale do hrudi Francouze!

60.

Švýcarsko hraje ve čtyřech, Berra opět na střídačce!

60.

Švýcarsko snižuje na 4:5! Tak to je neskutečné. 26 sekund do konce třetí třetiny ještě Švýcaři vykřesali naději, puk do branky po zmatku před Francouzem dopravil Andrighetto!

60.

Švýcaři to je ještě zkouší, závěr zápasu je opravdu velmi divoký!

Zápas právě skončil.

Po závěrečné siréně ještě proběhla krátká potyčka mezi oběma týmy. Pro Švýcary šampionát končí, proto je doprovází značná frustrace. Český tým naopak půjde do čtvrtfinále z prvního místa, kde se potká s výběrem USA!