Krachy v Moskvě, ostuda v Ga-Pa i hladké postupy. Takové byly souboje s Němci

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
26. 5. 2022 12:22
Čeští hokejisté se v Helsinkách chystají na čtvrtfinále mistrovství světa proti soupeři, s nímž sice mají historicky výrazně kladnou bilanci, zároveň se ale v zápasech s ním na některých turnajích nevyhnuli nechvalně známým výpadkům. Projděte si přehled památných duelů s Němci.

Mizérie po titulu (1986)

MS v hokeji 1985.
MS v hokeji 1985. | Foto: Aktuálně.cz

Historie vzájemných zápasů s Němci se začala psát pochopitelně už v éře Československa. Západní soused vystrkoval růžky zejména v 80. letech. Němci porazili Čechoslováky v poválečném období poprvé až v roce 1982 na MS ve Finsku.

Na šampionátu v roce 1985 v Praze (na snímku) uspěli Čechoslováci 6:1 a později dokráčeli k titulu, jenže o rok později v Moskvě zabředli do nevídané mizerie.

Jako obhájci prvního místa začali turnaj šokující porážkou 1:2 s Polskem, načež podlehli také Německu 3:4. Vítězný gól tehdy dával Udo Kiessling, v sestavě Němců nechyběl ani Uwe Krupp.

Čechoslováci pak v Moskvě prohráli i se Švédy a Sověty. Remíza s Finy ani dvě vítězství nad zámořskými celky už situaci nezachránily a mužstvo pod vedením Jána Staršího senzačně vůbec nepostoupilo do finálové skupiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Vládní dluh meziročně stoupl o 171 miliard korun, míra zadlužení ale klesla

Dluh vládních institucí ČR stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 171 miliard na 2,684 bilionu korun. Míra zadlužení se ale snížila ze 43,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 42,8 procenta. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se dluh zvýšil o 117 miliard korun a míra zadlužení 0,8 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Na výsledku hospodaření se výraznou měrou podepsalo zvýšení příjmů z daní z výroby a dovozu a pokles vyplacených dotací," uvedla ředitelka odboru vládních a finančních účtů ČSÚ Helena Houžvičková.

Hospodaření vládních institucí skončilo v prvních třech měsících roku ve schodku 94,1 miliardy korun, což byl meziročně o 47,7 miliardy korun lepší výsledek. Největší podíl na tom mělo především hospodaření ústředních vládních institucí, které skončilo ve schodku 102,5 miliardy, ale meziročně se vylepšilo o 53,3 miliardy Kč. Místní vládní instituce hospodařily s přebytkem 5,1 miliardy a hospodaření fondů sociálního zabezpečení skončilo v přebytku 3,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy