MS v hokeji 2022 (Finsko)

MS v hokeji 2022 (Finsko)

Mistrovství světa v ledním hokeji 2022 pořádá od 13. do 29. května Finsko, země úřadujících olympijských šampionů z Pekingu. 

Turnaje se účastní jako obvykle 14 týmů, chybět ale budou Rusko a Bělorusko, které IIHF vyloučila kvůli válce na Ukrajině. Na šampionátu je nahradily Rakousko a Francie. Kvůli ruské vojenské agresi také pořadatelé změnili hlavní arénu šampionátu, neboť Hartwall arénu (Helsinki Halli) vlastní ruští oligarchové.  

Hlavním stánkem turnaje se tak stala zbrusu nová Nokia aréna v Tampere, kde mají základnu jak Finové, tak český tým či USA a Švédsko. V menší helsinské Ice Hall se představí Kanada, Švýcarsko či Slovensko. 

Právě Kanada obhajuje na letošním turnaji titul, který získala před rokem v Lotyšsku. Ve finále porazila 3:2 v prodloužení Finsko, třetí skončily USA. Češi vypadli ve čtvrtfinále (0:1) se Suomi. 

Flekovi nabídka ze zahraničí nepřišla, podepsal v Kometě

Reprezentační hokejový útočník Jakub Flek končí v extraligových Karlových Varech a nově bude působit v Kometě Brno. Bronzový medailista z mistrovství světa v Tampere svůj odchod z Energie oznámil na klubovém webu Západočechů, pro iSport.cz poté potvrdil, že se v průběhu šampionátu dohodl na spolupráci s Kometou.

"Karlovy Vary o mě měly veliký zájem a patří jim velký dík, že čekaly na moje rozhodnutí, netlačily. Nabídku jsem od nich dostal velmi slušnou," uvedl devětadvacetiletý Flek, který v Karlových Varech působil od juniorského věku a postupně se vypracoval v klíčového hráče Energie.

Flek startoval na loňském mistrovství světa, letos ve Finsku se podílel na zisku bronzové medaile. Původně chtěl zamířit do zahraničí, ideálně do Švýcarska, ale nakonec se dohodl s Brnem. I nadále jej tak povede jako hlavní trenér Martin Pešout, jenž po sezoně odešel z Karlových Varů do Komety.

"Pořád jsem čekal na nějakou nabídku ze zahraničí, což pro mě byla priorita. Bohužel tomu nenapomohla situace ve světě, kdy se hráči začali vracet z KHL. Evropa je teď dost plná. Čekal jsem na Švýcarsko, nějaké nabídky byly. Ale jednání se nedotáhla. Většina klubů si podepsala top hráče, a byť ještě mají volná místa, pořád čekají, kdo se kde objeví. Vyčkávají a já už tolik vyčkávat nechtěl. Rozhodl jsem se takhle a podepsal Kometu," přiznal Flek pro iSport.cz.

Pokračovat