Krachy v Moskvě, ostuda v Ga-Pa i hladké postupy. Takové byly souboje s Němci

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
26. 5. 2022 12:22
Čeští hokejisté se v Helsinkách chystají na čtvrtfinále mistrovství světa proti soupeři, s nímž sice mají historicky výrazně kladnou bilanci, zároveň se ale v zápasech s ním na některých turnajích nevyhnuli nechvalně známým výpadkům. Projděte si přehled památných duelů s Němci.

Neškodné klopýtnutí (2001)

Oslavy titulu na MS 2001: Robert Reichel kropí šampaňským Reného Fasela, přihlíží František Černík. | Foto: ČTK

Na přelomu tisíciletí, kdy Češi neotřesitelně vládli světu, se zápasy proti Němcům považovaly za jasnou záležitost. Na MS 2001, kde nakonec tým kapitána Reichela uzavřel zlatý hattrick, však přišlo jedno klopýtnutí v základní skupině.

Češi v nabité kolínské aréně před návštěvou 18 500 diváků prohrávali s Němci v druhé třetině 1:2 a těsně před pauzou vyrovnával Radek Dvořák. V třetí části už gól nepadl a zrodila se remíza 2:2. Později ale nikoho nebolela.

Z devíti zápasů na zlatém turnaji vyhráli Češi v 60 minutách šest. Vedle remízy s Němci zdolali Švédy v semifinále až po nájezdech a Finy ve finále v prodloužení.