Mozík přijel na kemp NHL pozdě. Neměl víza a ztratil výzbroj

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 7. 2015 10:08
Obránce Vojtěch Mozík nestihl začátek kempu v New Jersey. V Londýně totiž kvůli problémům s vízy nestihl let do New Yorku, navíc mu cestou letecké společnosti ztratily jeho výstroj.
Na sraz hokejové reprezentace Mozík v minulosti přijel včas, cestu na kemp v NHL mu však prodloužily kuriózní problémy. Do New Jersey přijel o den později a ještě k tomu bez výzbroje.
Na sraz hokejové reprezentace Mozík v minulosti přijel včas, cestu na kemp v NHL mu však prodloužily kuriózní problémy. Do New Jersey přijel o den později a ještě k tomu bez výzbroje. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Podepsal smlouvu s New Jersey a těšil se, jak se v létě s nováčky porve o šanci v prvním týmu. Měl ale pořádný pech, jeho cesta do NHL začala velmi smolně. Český obránce Vojtěch Mozík nestihl začátek kempu Devils kvůli neuvěřitelným trablům na cestě do New Yorku. 

Mozík měl problémy s vízy, kvůli kterým v Londýně nestihl letadlo do New Yorku. A aby průšvihů nebylo málo, během cesty mu letecké společnosti ztratily jeho výzbroj. 

22letý obránce tak přišel o první den kempu, a poprvé s nováčky Devils, mezi kterými o první tým bojuje i Pavel Zacha, vyjel na led až včera. 

Bláznivá noc, hrozná nová výstroj

"Jsem šťastný, že jsem tady. Byla to bláznivá noc," řekl Mozík o svém rozpačitém příjezdu do New Jersey. "Byl jsem v Londýně o hodinu později, pak byl šest hodin na cestě. Po příjezdu do New Jersey jsem spal jen tři hodiny, jsem vážně unavený," řekl americkým novinářům po prvním dnu kempu. 

"Mám navíc novou výstroj, úplně všechno nové, to je hrozné. Doufám, že se mi má stará výstroj brzy vrátí," dodal Mozík. 

Bývalý obránce Plzně podepsal s New Jersey v létě dvouletý dvoucestný kontrakt, který mu zajistí příjem necelých 700 tisíc dolarů na sezonu. Pokud na kempu trenéry Devils nepřesvědčí, začne sezonu nejspíš na farmě v Albany v AHL.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy